VS doden leider Al-Qaida in Syrië met drone-aanval
De VS hebben vrijdag een van de leiders van Al-Qaida, Abdul Hamid al-Matar, in Syrië gedood met een drone. Dat heeft het Pentagon bekendgemaakt.
,,De uitschakeling van deze ervaren leider van Al-Qaida zal het vermogen van de terroristische organisatie ondermijnen om voorbereidingen te treffen voor verdere aanvallen die een bedreiging vormen voor Amerikaanse burgers, onze bondgenoten en onschuldige mensen”, aldus majoor John Rigsbee van het Amerikaanse leger in een geschreven verklaring.
De Amerikaanse drone-aanval komt twee dagen nadat een Amerikaanse post in het zuiden van Syrië werd aangevallen. Daarbij vielen geen doden. Rigsbee zei niet of de Amerikaanse aanval werd uitgevoerd als vergelding.
Het is niet bekend of bij de aanval ook andere slachtoffers zijn gevallen of dat mogelijk burgers zijn geraakt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM2
Onzichtbare Franse tolweg blijkt boetefuik voor Nederlanders: ‘Niks gezien’
-
Generaal na ‘val’ Afghanistan: Binnen een jaar kan Al-Qaida weer VS aanvallen
Al Qaida-terroristen kunnen mogelijk binnen een jaar vanuit Afghanistan alweer een bedreiging zijn voor de Verenigde Staten. ,,De Taliban heeft de banden met hen nog niet verbroken", stelt Mark Milley, de hoogste generaal van het Amerikaanse leger. -
Kosovo: ‘Situatie is gespannen, Servië moet stoppen met destabiliseren van ons land’
Servië moet stoppen met het uitdagen en destabiliseren van Kosovo. Dat zegt de president van het land, die donderdag aanwezig is op de grote Europese top in Moldavië. Haar Servische collega Vucic vindt echter dat Kosovo de eerste stap naar rust moet zetten. De twee landen liggen deze week weer flink overhoop, waardoor enkele dagen geleden tientallen Navo-militairen gewond raakten bij rellen. -
PREMIUMhuisarts vertelt
Niet zelden ga ik op zoek naar gevonden voorwerpen in de vagina
Een patiënt komt in paniek de spreekkamer van huisarts Rutger Verhoeff binnen. Het condoom is kwijt en zou nog in haar vagina moeten zitten. Hij schrijft erover in de rubriek Huisarts Vertelt. -
Vrouw in Frankrijk omgekomen na 'testen' kogelwerend vest op feestje
Een 47-jarige vrouw is vrijdagavond in het zuidwesten van Frankrijk om het leven gekomen door een schotwond die ze opliep tijdens ‘het testen’ van een kogelwerend vest. Dat meldt het Franse Openbaar Ministerie zaterdag, op de dag dat haar lichaam werd gevonden. Er zijn twee mannen opgepakt.
-
Dit betaal je aan tol voor een autovakantie naar Kroatië
-
-
-
PREMIUM
'Hoewel ik duizend keer mijn excuses heb gemaakt voor mijn slippertje, blijft mijn vrouw boos’
Vreemdgaan gebeurt overal. Maar sommigen komen sneller in de verleiding dan anderen. Als artiest heb je het vaker voor het uitkiezen. Maar ook en vooral juist dan geldt: bezint eer ge begint, zegt Debby Gerritsen deze week tegen Teun. -
Noord-Korea veroordeelt vergadering Veiligheidsraad: ‘Gaan door met zelfverdediging’
Noord-Korea veroordeelt het feit dat de VN-Veiligheidsraad een vergadering heeft gehouden over de recente poging van het land om een militaire spionagesatelliet te lanceren. Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, zei volgens staatspersbureau KCNA zondag dat de vergadering een teken is dat de VN-Veiligheidsraad dient als ,,politiek aanhangsel” van de Verenigde Staten.