

- Olivier Giroud 17' 32'
- Franck Kessié 36'
AC Milan na elf jaar wachten weer kampioen, De Vrij en Dumfries onttroond met Inter
Met videoAC Milan mag zich voor het eerst in elf jaar weer kampioen van Italië noemen. De ploeg van trainer Stefano Pioli had in de kampioenswedstrijd geen kind aan Sassuolo. Terwijl een puntje al genoeg was geweest om de negentiende titel in de clubhistorie vielig te stellen, werd het in het Mapei Stadion 0-3.
De eindstand was al bij rust bereikt, met dank aan Olivier Giroud en Rafael Leão. De Franse spits scoorde in de zeventiende en 32ste minuut, beide keren op aangeven van Leão. De Portugees maakte zijn hattricks aan assists compleet door in de 36ste minuut de 0-3 van Franck Kessié voor te bereiden.
Internazionale, de kampioen van vorig jaar (toen ook na elf jaar droogte), was afhankelijk van een misstap van AC Milan en had daarom weinig aan de overtuigende 3-0 thuiszege op Sampdoria. Denzel Dumfries speelde de hele wedstrijd mee, Stefan de Vrij werd een kwartier voor tijd gewisseld door coach Simone Inzaghi.
Het is de twaalfde landstitel voor Zlatan Ibrahimovic, al zou je daar ook veertien van kunnen maken als je de afgepakte landstitels van Juventus uit 2005 en 2006 meerekent. Zlatan werd in 2011 ook al kampioen met AC Milan met teamgenoten als Mark van Bommel, Clarence Seedorf, Urby Emanuelson, Andrea Pirlo, Gennarro Gattuso, Alessandro Nesta, Kevin-Prince Boateng, Thiago Silva en Robinho.
De 40-jarige spits uit Malmö was dit seizoen vooral belangrijk als mentor en motivator in de kleedkamer, maar had ook zeker zijn bijdrage op het veld. Zlatan scoorde acht keer in 22 competitieduels, waarin hij elf keer als invaller mocht opdraven. Alleen de Franse targetman Olivier Giroud (negen goals in 28 optredens) en het Portugese talent Rafael Leão (elf goals in 33 optredens) scoorden vaker voor Milan in de Serie A dit seizoen.
Het kampioenschap van AC Milan was er een van het collectief, van een team zonder echte sterren. Vorig jaar vertrok Italiaans international Gianluigi Donnarumma transfervrij naar Paris Saint-Germain, maar zijn opvolger Mike Maignan liet ook in de Serie A direct zijn enorme kwaliteiten zien nadat hij vorig jaar Lille al naar de titel loodste met zijn reddingen. Achterin waren Davide Calabria en Fikayo Tomori bijna altijd degelijk na de zware blessure voor de Deense routinier Simon Kjaer, terwijl op linksback Theo Hernandez de grote motor was met zijn rushes naar voren. Op het middenveld speelden Sandro Tonali en Franck Kessié een uitstekend seizoen, maar ook Ismaël Bennacer, Alexis Saelemakers, Brahim Diaz en Daniel Maldini (zoon van clublegende Paolo) stonden altijd klaar om hun werk te doen wanneer Pioli een beroep op hen deed.
AC Milan en Inter staan nu op 19 titels, ruim achter recordkampioen Juventus (36 titels) dat na negen titels op rij nu voor het tweede seizoen op rij vierde werd in de Serie A.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMhuisarts vertelt
Op bezoek bij meneer Lobi: ‘Uw vrouw zegt dat u verslaafd bent geraakt aan de bank’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken. -
Waarom we steeds vaker een lekke band hebben op vakantie
Auto's hebben steeds vaker een lekke band in het buitenland. Tien jaar geleden ging het in 20 procent van de pechgevallen in het buitenland om een lekke band, nu is dat 29 procent. Dat meldt de Belgische mobiliteitsorganisatie VAB. -
PREMIUM40 jaar geleden
Limburger schrijft boek over mooiste WK-duel ooit: ‘Misverstand dat Italië won door wat fouten van Brazilië’
Claudio Gentile vroeg aan schrijver Robert Pennino: hoeveel wereldtitels hebben jullie veroverd? Italië werd in 1982 wereldkampioen nadat het Brazilië, Argentinië en West-Duitsland klopte. De Limburger schreef er een fraai boek over. -
Zo ontmoedigt je smarthome inbrekers tijdens je vakantie
Vakantie is fijn, maar voor veel mensen kan het achterlaten van hun huis ook veel stress opleveren. Ben jij bang voor inbrekers, heb je huisdieren die niet mee mogen of verwacht je post terwijl jij in een tropisch oord zit? Dan bieden deze smarthometoepassingen soelaas. -
Presentatie Antwerp FC
Van Bommel sprak met Overmars over exit bij Ajax: ‘Wil niet zeggen dat je nooit meer kan samenwerken’
Mark van Bommel denkt dat er bij Antwerp ,,mooie dingen kunnen gaan gebeuren”. De trainer wil na zijn ontslag bij PSV en VfL Wolfsburg in België zorgen voor eerherstel met klinkende prestaties.
-
Costa Rica maakt deelnemersveld van het WK in Qatar compleet
Costa Rica heeft het deelnemersveld voor het WK voetbal van eind dit jaar in Qatar compleet gemaakt. De Costa Ricanen versloegen Nieuw-Zeeland in de intercontinentale play-off met 1-0 en pakten daarmee het laatste ticket. Joel Campbell maakte al na net 2 minuten spelen het doelpunt in de Qatarese stad Al Rayyan, nabij Doha. -
Marca onthult contract Frenkie de Jong: dit is de reden dat FC Barcelona hem wil verkopen
Frenkie de Jong heeft zelf al vaker uitgesproken dat hij graag bij FC Barcelona zou willen blijven voetballen, ondanks de interesse van Manchester United. Barça is immers zijn droomclub. Toch staan de Catalanen niet onwelwillend tegenover een verkoop van de Oranje-international. Dat ligt niet aan zijn voetballende kwaliteiten. Wel aan het salaris van de Nederlander. -
Romelu Lukaku terug in de armen gesloten door Internazionale
Romelu Lukaku is weer spits van Internazionale. Nadat hij eerder de overstap van Engeland naar Internazionale maakte en toen terugkeerde naar Chelsea, keert hij nu weer terug bij Inter.