Barça klopt Napoli met invaller De Jong
FC Barcelona heeft opnieuw een overwinning geboekt in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Catalanen klopten vannacht in Miami het Napoli van Carlo Ancelotti (2-1). Frenkie de Jong kwam 25 minuten voor tijd binnen de lijnen.
Delen per e-mail
Barça start La Liga over acht dagen met een lastige uitwedstrijd in Baskenland tegen Athletic Bilbao. Of Lionel Messi dan van de partij is, is nog de vraag. Wedstrijdritme heeft de Argentijn in elk geval niet. Messi, die deze zomer actief was op de Copa América in Brazilië, kwam ook tegen Napoli (nog) niet in actie.
Dat gold wél voor zijn maatje Luis Suárez, die ook aan het Zuid-Amerikaanse landentoernooi deelnam. Ook Junior Firpo verscheen aan de aftrap. De 22-jarige linksback maakte zijn officieuze debuut nadat hij afgelopen weekeinde voor 18 miljoen euro was overgenomen van Real Betis.
De gevaarlijkste Barça-speler voor rust was Antoine Griezmann. De Fransman zette aanvallen op én bracht zichzelf ook enkele keren in scoringspositie. Het was opvallend genoeg echter Sergio Busquets die tekende voor de openingstreffer. De controlerende middenvelder schoot na ruim een half uur droog raak, kort nadat Dries Mertens de Italianen op voorsprong had moeten zetten. Lang kon Barça niet van de voorsprong genieten. Samuel Umtiti gleed kort voor rust een voorzet van José Callejón voorbij zijn eigen doelman (1-1).
Na de pauze kregen beide ploegen legio mogelijkheden om op voorsprong te komen. Ex-Ajacied Arek Milik had voor Napoli minimaal één keer moeten scoren, Ousmane Dembélé raakte namens Barcelona de paal. Frenkie de Jong, die na 66 minuten Riqui Puig verving, zag Ivan Rakitic na 78 minuten de 1-2 maken. De Kroatische middenvelder schoot vanaf de rand van de zestien hard raak.
Zaterdagavond (23.00 uur) oefenen beide ploegen nogmaals tegen elkaar, maar dan in Michigan. Voor Barcelona is het de laatste oefenpot voordat het echte werk weer begint.
Verder in het nieuws
-
Ribéry moet twee maanden missen vanwege operatie aan enkel
Fiorentina kan langer dan verwacht niet beschikken over Franck Ribéry. De blessure van de voormalig Frans international aan een enkel is dusdanig ernstig dat een operatie noodzakelijk is. De revalidatie gaat naar verwachting een maand of twee in beslag nemen. -
RB Salzburg dreigt smaakmakers Minamino en Haaland kwijt te raken
Red Bull Salzburg dreigt de Japanse aanvaller Takumi Minamino tijdens de winterstop kwijt te raken aan Liverpool. Technisch directeur Christoph Freund van de Oostenrijkse kampioen heeft bevestigd dat besprekingen gaande zijn tussen beide clubs. -
Pulisic voor tweede keer verkozen tot Amerikaans voetballer van het jaar
Christian Pulisic is voor de tweede keer uitgeroepen tot Amerikaans voetballer van het jaar. Het 21-jarige talent van Chelsea is bovendien de jongste speler die de prijs voor de tweede keer ontvangt. Hij was eerder de beste in 2017. -
Mbappé mikt op drukke zomer met EK én Olympische Spelen
Kylian Mbappé wil volgend jaar na het EK ook meedoen aan de Olympische Spelen. De Franse aanvaller van Paris Saint-Germain heeft die wens kenbaar gemaakt bij Noël Le Graët, de voorzitter van de Franse bond. ,,Wij zouden het geweldig vinden”, zei Le Graët. ,,Maar we moeten ook met Paris Saint-Germain praten, om te horen wat ze er daar van vinden.” -
Sandler met succes geopereerd aan knieblessure
De Nederlandse verdediger Philippe Sandler van Anderlecht kampt al wekenlang met knieklachten en een operatie bleek onvermijdelijk. De 22-jarige Amsterdammer is deze week geopereerd aan zijn linkerknie. Met succes, aldus de medische staf van Anderlecht.
-
Bayern mogelijk tot de zomer door met Flick
Bestuursvoorzitter Karl-Heinz Rummenigge van Bayern München denkt erover om interim-trainer Hansi Flick tot de zomer de leiding over het eerste elftal te geven. ,,Hansi heeft ons vertrouwen. Ik ben ervan overtuigd dat hij dat zal waarmaken”, zei Rummenigge tegen tv-zender Sky vooraf aan het duel in de Champions League met Tottenham Hotspur. Bayern won de wedstrijd met 3-1. -
Nu tegen CF Monterrey Al Sadd van trainer Xavi verder bij WK voor clubs
Al-Sadd heeft bij het wereldkampioenschap voor clubteams de volgende ronde gehaald. Het elftal van trainer Xavi was na verlenging te sterk voor Hienghène Sport, een club uit Nieuw-Caledonië. Het werd 3-1. -
'Ik ben gelukkig hier' Rangers FC en trainer Gerrard dichtbij nieuwe overeenkomst
Steven Gerrard blijft voorlopig trainer van Rangers FC. De voormalige Engelse international staat op het punt een nieuw contract te tekenen, zei hij woensdag in aanloop naar het laatste groepsduel in de Europa League tegen Young Boys van donderdag.