Cristiano Ronaldo op schot in recordinterland, Portugees staat nu op 120 treffers
Met samenvattingPortugal heeft in de recordinterland van Cristiano Ronaldo (197) ruim van Liechtenstein gewonnen. De ploeg won de eerste wedstrijd van de nieuwe bondscoach Roberto Martínez met 4-0. De jubilaris scoorde twee keer, waarmee hij zijn doelpuntentotaal voor de nationale ploeg op 120 treffers bracht.
Ronaldo deelde voor deze wedstrijd het recordaantal wedstrijden met Bader Al-Mutawa, die 196 keer uitkwam voor het nationale voetbalelftal van Koeweit. Na gisteravond is die mijlpaal puur in Portugese handen. De vedette die tegenwoordig bij Al-Nassr in de competitie van Saudi-Arabië speelt had al laten weten dat hij nog niet van plan is om te stoppen.
João Cancelo opende in Lissabon de score en kreeg de treffer op zijn naam ondanks dat de bal via het been van Ronaldo over de doellijn ging. Bernardo Silva zorgde voor de tweede treffer kort na rust. Ronaldo maakte uit een strafschop de 3-0 en daarna de vierde treffer uit een vrije trap.
Gelijkspel voor Feyenoorder David Hancko
Slowakije, waar Feyenoord-verdediger David Hancko de gehele wedstrijd als linksback speelde, bleef thuis tegen Luxemburg steken op een doelpuntloos gelijkspel.
Denemarken - Finland
Denemarken is de kwalificatie van het EK in 2024 begonnen met een zege op Finland. Het werd 3-1 in stadion Parken van Kopenhagen. Man van de wedstrijd was de pas 20-jarige spits Rasmus Højlund. Hij maakte alle Deense treffers voor de ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand.
De speler van Atalanta had tot donderdag nog niet gescoord in het Deense elftal, maar produceerde tegen de Finnen meteen maar een onvervalste hattrick. Hij opende de score voor de thuisploeg na 20 minuten en maakte er tegen het einde van de wedstrijd nog twee. Die goals waren welkom, want Finland was door een treffer van FC Groningen-speler Oliver Antman in het begin van de tweede helft op gelijke hoogte gekomen.
Programma/tussenstanden EK-kwalificatie
Standen EK-kwalificatie
Statistieken EK-kwalificatie
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Inter dankzij bliksemstart tegen Atalanta zeker van CL-ticket, AS Roma niet in felbegeerde top 4
-
Kogel door de kerk: Chelsea kondigt Mauricio Pochettino aan als nieuwe trainer
De kogel is dan eindelijk door de kerk. Wat al wekenlang boven de markt hing is zojuist door Chelsea bevestigd: Mauricio Pochettino wordt de nieuwe technische baas op Stamford bridge. De Argentijn, die eerder coach was van stadsgenoot Tottenham Hotspur, zat sinds vorig jaar zomer zonder club na zijn ontslag bij Paris Saint-Germain. -
PREMIUM
Hoe ontstaat MS? ‘Meeste mensen krijgen eerste verschijnselen rond hun 30ste’
Vandaag is het Wereld MS Dag. Wat zijn de symptomen van MS - voluit multiple sclerose - en kun je ooit genezen van deze chronische auto-immuunziekte? Prof. Dr. Guy Laureys, neuroloog in het Universitair Ziekenhuis Gent, geeft uitleg over het ziekteverloop. ,,Er is een genetische component, maar ook omgevingsfactoren kunnen het risico op MS vergroten.” -
FC Transfervrij: deze topspelers en Nederlanders zijn volgende maand gratis op te pikken
Het seizoen is bijna ten einde en dus gaan clubs weer afscheid nemen van de spelers met een aflopend contract. In het Nederlandse en internationale voetbal zijn er talloze spelers die nog niet weten waar hun toekomst ligt. Deze site heeft een elftal met de beste transfervrije opties van komende zomer. -
PREMIUM
Drukte bij de energievergelijkingssites: vast contract afsluiten of toch nog even wachten?
Drukte bij de energievergelijkingssites. Vandaag is de laatste dag dat je onder gunstige voorwaarden een vast contract kunt afsluiten. Vanaf morgen geldt de hogere opzegboete. Twee experts geven advies wat nu verstandig is om te doen: nog even wachten of toch een contract afsluiten?
-
Sensatie in League One: Sheffield Wednesday promoveert na goal in absolute slotfase
-
-
-
Xavi over Barcelona-plan met Lionel Messi: ‘We hebben op het WK nog gezien hoe buitengewoon hij is’
Xavi Hernández speelde 399 keer samen met Lionel Messi bij FC Barcelona, maar of hij zijn voormalig teamgenoot ook nog gaat trainen blijft de vraag. De 43-jarige coach van de Spaanse kampioen heeft aan voorzitter Joan Laporta zijn plan uit de doeken gedaan voor een systeem met de 35-jarige Argentijn, die transfervrij vertrekt bij Paris Saint-Germain na twee Franse landstitels. -
PREMIUM
Allerlaatste dag voor de acceptgiro. Maar je hoeft niet, zoals velen denken, per se online te bankieren
Vandaag is de laatste dag dat banken nog acceptgiro’s verwerken. Vanaf morgen is de betaalmethode definitief verleden tijd. Waarom verdwijnt de acceptgiro en wat zijn andere opties? Dat vragen we aan Berend Jan Beugel van de Betaalvereniging en Jurriën Beerda van ouderenorganisatie ANBO. ,,Veel consumenten realiseren zich niet dat er ook een alternatief is.”