Dit is de situatie in de Champions League-groepen van vanavond
De Champions League gaat vanavond weer van start met de vierde ronde van de groepsfase. Bij vijf van de acht wedstrijden staan mogelijk Nederlanders aan de aftrap. Wie komt er in actie en doet goede zaken richting het einde van de poule?
Delen per e-mail
Groep E
De eerste wedstrijden die vanavond gespeeld worden zijn die uit groep E. Om vijf voor zeven ontvangt het Krasnodar van ex-Feyenoorder Tonny Vilhena het Sevilla van Luuk de Jong en Karim Rekik. De Europa League-winnaar won begin deze maand met 3-2 in eigen huis, nadat aanvoerder Jésus Navas al vroeg rood ontving. Vilhena miste dit duel wegens een blessure, maar is inmiddels weer fit. De Russen staan gelijk met Stade Rennes en kunnen de winst goed gebruiken om zo op een Europa League-plek te blijven staan.
Hekkensluiter Rennes ontvangt thuis het Chelsea van Hakim Ziyech. The Blues zijn al negen duels ongeslagen in alle competities. Met Rennes gaat het niet zo goed, de Fransen won slechts een duel in de laatste acht wedstrijden. Thuis won de club uit Londen al met 3-0 van Rennes door twee benutte penalty’s van Werner en een goal van Abraham.
Stand:
1. Chelsea - 7 punten
2. Sevilla - 7
3. Krasnodar - 1
4. Stade Rennes - 1
Groep F
Noa Lang en Ruud Vormer gaan op bezoek bij Borussia Dortmund. Club Brugge verloor in eigen huis al met 0-3 van topspits Erling Haaland en zal vanavond aan de bak moeten. Zeker, aangezien de Noor afgelopen weekeinde vier keer scoorde op bezoek bij Hertha BSC. De Belgen beschikken over ex-Ajacied Lang in vorm. Zaterdag tegen Kortrijk maakte hij de winnende treffer met een omhaal.
Lazio Roma ontvangt nummer vier Zenit. Lazio speelde in Rusland 1-1, maar zal niet tevreden zijn met deze uitslag in eigen huis. De Romeinen wonnen van Dortmund (3-1), maar kwamen niet aan drie punten tegen de ‘kleintjes’. Zenit, waar ex-Vitesse rechtsback Karavaev ontbreekt wegens een hamstringblessure, zal gebrand zijn om zijn eerste overwinning te behalen in de groep.
Stand
1. Borussia Dortmund - 6 punten
2. Lazio Roma - 5
3. Club Brugge - 4
4. Zenit - 1
Groep G
Ronald Koeman gaat vanavond gehavend op bezoek bij Dynamo Kiev. Koeman mist acht spelers, onder andere Lionel Messi, Frenkie de Jong, Gerard Piqué en Ansu Fati doen niet mee. De tegenstander uit Oekraïne heeft nog minder spelers tot zijn beschikking. In de eerste confrontatie (2-1 verlies) miste het al negen spelers die het coronavirus te pakken hadden, nu zijn dat er vijf. Daarnaast mist Kiev nog zeven spelers met andere klachten. Sergiño Dest is wel van de partij.
Juventus ontvangt Ferencvaros in eigen huis. Matthijs De Ligt begint waarschijnlijk in de basis. De verdediger was ruim drie maanden afwezig met een schouderblessure, maar speelde zaterdag de volle negentig minuten mee in de competitiewedstrijd tegen Cagliari (2-0). Coach Andrea Pirlo heeft ook weinig keus, want centrale verdedigers Merih Demiral, Leonardo Bonucci en Giorgio Chiellini zijn allemaal geblesseerd. Het Hongaarse Ferencvaros zal het in Turijn niet makkelijk krijgen. In eigen huis verloor het al met 1-4.
Stand
1. FC Barcelona - 9 punten
2. Juventus - 6
3. Dynamo Kiev - 1
4. Ferencvaros - 1
Groep H
Het Manchester United van Donny van de Beek kan zich vanavond revancheren na het 2-1 verlies tegen Basaksehir begin deze maand. De Turken komen vanavond op bezoek op Old Trafford. Of Van de Beek aan de aftrap begint is de vraag. De middenvelder speelde zaterdag in het Premier League-duel met West Brom twaalf minuten mee. Basaksehir verloor in de Turkse competitie tegen Besiktas met 3-2.
Mitchel Bakker neemt het met PSG thuis op tegen RB Leipzig. De finalist van vorig jaar staat er met drie punten uit drie wedstrijden niet heel goed voor. Een zege vanavond is dan ook hard nodig. PSG mist de nodige spelers, maar sterren Mbappé en Neymar zijn wel van de partij. Het is voor trainer Thomas Tuchel te hopen dat het wat beter gaat dan in de vrijdag verloren competitiewedstrijd tegen AS Monaco (3-2). Leipzig weet hoe het van PSG kan winnen. De nummer vier van Duitsland won in eigen huis al met 2-1.
Stand
1. Manchester United - 6 punten
2. Red Bull Leipzig - 6
3. Paris Saint-Germain - 3
4. Basaksehir - 3
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Genk ziet toch af van juridische stappen na sneeuwduel
Racing Genk onderneemt toch geen juridische stappen na het door laten gaan van de wedstrijd tegen Excelsior Moeskroen (2-0 verlies). ,,De bestaande regelgeving laat geen ruimte. Daarom hebben we besloten om de zaak niet op de spits te drijven”, zegt de club van trainer John van den Brom. -
PREMIUM
Hoe een kale keeper van 41 het duizend keer rijkere Real Madrid weerstond
Bijna twee weken geleden ontplofte de selectie van Alcoyano van vreugde toen Real Madrid geloot werd als tegenstander in de Spaanse beker. Spelen tegen de Koninklijke, dat was een droom voor de derdeklasser. Niemand dacht aan winnen, tot gisteravond. -
Samenvatting Koeman boos na derde verlenging in acht dagen en gemiste penalty's: ‘Dan ben je niet serieus’
Ronald Koeman was al gewaarschuwd want UE Cornellà schakelde in de tweede ronde van de Copa del Rey eerder deze maand Atlético Madrid al uit. Toch stelde Koeman deels de tweede keus op en kreeg bijvoorbeeld Frenkie de Jong rust in het bekerduel op een kwartiertje van Camp Nou. Pas na verlengen schoten Ousmane Dembélé, die in de reguliere tijd een penalty miste, en Martin Braithwaite FC Barcelona naar de achtste finales van de Spaanse beker: 0-2. -
Alle 16-jarige Champions League-debutanten: Van Wilshere tot Fati
Dortmund-talent Youssoufa Moukoko kan vanavond tegen Club Brugge de jongste debutant ooit worden in de Champions League. Afgelopen week werd de spits 16 jaar en zondag debuteerde hij in de Bundesliga. Elf keer eerder kwam deze eeuw een 16-jarige in actie in de Champions League. -
Samenvatting Aston Villa wint mede dankzij goal Traoré van Newcastle
Aston Villa is door een zege op Newcastle United naar de achtste positie in de Premier League geklommen. De ploeg uit Birmingham won met 2-0 en komt daarmee op 29 punten, net als Chelsea en Southampton. Koploper Manchester United heeft 11 punten meer, maar Aston Villa heeft twee duels minder gespeeld.
-
Samenvatting Pogba ook tegen Fulham matchwinner voor koploper Manchester United
Paul Pogba was vanavond voor de tweede keer in acht dagen de matchwinner voor Manchester United. Vorige week dinsdag maakte hij de winnende goal op bezoek bij Burnley (0-1), vanavond hielp de Franse wereldkampioen zijn ploeg aan de winnende 1-2 in de uitwedstrijd bij Fulham. -
Samenvattingen Invaller Ziyech ziet Chelsea verder wegzakken tegen nieuwe koploper Leicester
Leicester City heeft in de Premier League de koppositie veroverd. De kampioen van 2016 deed dat door op eigen veld te winnen van Chelsea, 2-0. De Londense formatie daarentegen is het contact met de titelkandidaten aan het verliezen. -
PREMIUM
Voor PSG en Real Madrid is het nu al buigen of barsten
De verliezend finalist van vorig seizoen en de winnaar van 2016, 2017 en 2018 zitten na drie duels in de Champions League al in de problemen. Paris Saint-Germain en Real Madrid beginnen vandaag en morgen met weinig vertrouwen aan cruciale groepswedstrijden.