

- 6' Casemiro
- 45'+5' Anthony Martial
- 73' Bruno Fernandes
- 78' Marcus Rashford
- João Félix 89'
Erik ten Hag trots op Manchester United én Champions League-ticket: ‘Dit is een grootse prestatie’
Vastbesloten was Erik ten Hag om met Manchester United terug te keren naar het miljardenbal. Nog één ticket voor de Champions League lag voor het grijpen. Die kans pakte hij. Een gelijkspel volstond tegen het kwakkelende Chelsea. ManUnited won met 4-1.
Lees ook
Erik ten Hag overtreft verwachtingen in Manchester met kwalificatie voor Champions League
Manchester United is terug van weggeweest in de Champions League. Dit seizoen kwam de club uit op het tweede niveau van Europa, de Europa League. Dat past niet bij de statuur van de grootmacht waar na het vertrek van Sir Alex Ferguson de onrust heerste en de trainers werden versleten. Ten Hag moest ManUnited deze zomer uit het slop trekken.
Ten Hag was trots met het CL-ticket. ,,Dit is een grootse prestatie, zeker als je weet waar deze club vandaan komt. Na onze tweede wedstrijd tegen Brentford (4-0 nederlaag, red.) was het zwaar. Maar we smeedden een team met de juiste spirit en trainen hard. We zijn ook echt op de goede weg, we zijn terug in de Champions League en dat was heel belangrijk om te bereiken. Wil je succesvol zijn dan moet je in de Champions League spelen.”
Een kampioenschap kwam te vroeg, maar de club terugbrengen naar de elite van Europa: waarom niet? De missie van Ten Hag slaagde één speelronde voor het einde. De voorsprong op aartsrivaal Liverpool bedroeg drie punten, maar United had nog wel een wedstrijd meer te gaan. Een gelijkspel tegen Chelsea, dat in de grijze middenmoot staat ondanks de meer dan 600 miljoen die in de club is gepompt, volstond.
Maar voor één punt zal Ten Hag nooit spelen. De oud-trainer van Ajax gaat altijd voor de winst. En zo speelde zijn ploeg ook, al was het voetbal in de eerste helft niet altijd frivool. Dat kwam door de ploeg van interim-coach Frank Lampard die volgens statistiekenbureau Opta het jongste Chelsea ooit het veld in stuurde met 23 jaar en 238 dagen.
Chelsea vergeet te scoren
Chelsea speelde frivool en flitsend, maar vergat een belangrijk ding: scoren. Van dichtbij, met rechts, met links, met het hoofd: de bal wilde er voor rust niet in door het zwakke afwerken van de spelers. Aan de andere kant lag de eerste kans van United er meteen in. Casemiro kopte een vrije trap van Christian Eriksen tegen de touwen: 1-0. De VAR keek nog naar buitenspel, het was millimeterwerk, maar de treffer telde.
Anthony Martial verdubbelde vlak voor rust de voorsprong na een leep balletje van Casemiro op Jadon Sancho die het overzicht bewaarde en de spits een niet te missen kans bood: 2-0. Over effectiviteit gesproken. Na rust viel Tyrell Malacia direct in bij de thuisploeg, die twintig minuten voor tijd op 3-0 kwam dankzij een rake strafschop van Bruno Fernandes. Marcus Rashford deelde ook mee in de feestvreugde, maar João Felix bepaalde de eindstand op aangeven van Hakim Ziyech: 4-1.
Programma, uitslagen en stand Premier League
In ons matchcenter zie je het volledige programma van de komende speelronde in de Engelse competitie, de stand en alle uitslagen van de gespeelde wedstrijden. Hieronder bekijk je al onze voetbalvideo’s over de Premier League.
Manchester United keert na één jaar afwezigheid weer terug in het miljardenbal. Een smetje op de avond was het uitvallen van ex-Ajacied Antony, maar het allerbelangrijkste: Ten Hags missie is geslaagd. Maar het seizoen is nog niet ten einde. United speelt zondag de laatste PL-wedstrijd van het seizoen, thuis tegen Fulham, en een week later, op 3 juni, de finale van de FA Cup tegen landskampioen Manchester City. ,,We moeten ons zo goed mogelijk voorbereiden”, zei Ten Hag. ,,We moeten alles kunnen geven om de beker te kunnen pakken.”
Manchester United won eerder dit seizoen al de League Cup. ,,En we kunnen nog derde worden. Het is belangrijk om de focus te houden en geen blessures op te lopen. We kunnen ook nog een thuisrecord halen. Het wordt ook tegen Fulham een belangrijke wedstrijd, die we willen winnen.” De ploeg kan het record thuisoverwinningen in alle competities evenaren. Dat record staat sinds het seizoen 2002-2003 op 27 duels.
Blessure Antony
Antony werd met een brancard van het veld gedragen. ,,Ik kan nog niets zeggen over zijn blessure’’, zei Ten Hag na afloop over het uitvallen van de Braziliaan. ,,Ik weet wel dat het serieus is, maar we moeten minstens 24 uur wachten voordat we meer weten over de status van zijn blessure.”
Bekijk hier de video van de uitvalbeurt van Antony:
Bekijk hier onze video's uit de Premier League
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video
Karim Benzema neemt afscheid van Real Madrid met doelpunt en publiekswissel
-
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
Passen de medicijnen die je slikt nog wel bij jou? Want van sommige neemt de werking af, of er zijn pillen gekomen met minder bijwerkingen. Als je je zorgen maakt om je vader of moeder dan kan het zeker geen kwaad om de medicatie met je apotheker of huisarts te bekijken, zegt apotheker Sander van den Bogert. In deze rubriek beantwoorden onze deskundigen elke week een lezersvraag over relaties, gezondheid, voeding en andere onderwerpen. -
Lionel Messi vertrekt bij Paris Saint-Germain: ‘Het was een voorrecht om met hem te werken’
De kogel is door de kerk: Lionel Messi vertrekt definitief bij Paris Saint-Germain. Dat heeft trainer Christophe Galtier zojuist bevestigd. ,,Hij speelt komend weekeinde tegen Clermont Foot zijn laatste wedstrijd voor ons. Het was een voorrecht om met de beste speler in de geschiedenis te werken. Dit wordt zijn laatste wedstrijd in het Parc des Princes en ik hoop dat Messi een warm onthaal krijgt.” -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel? -
Met samenvatting
Mark van Bommel viert feest na zinderende ontknoping in België: Alderweireld schiet Antwerp naar titel
Een ongekende ontknoping in België heeft het Royal Antwerp FC van trainer Mark van Bommel de landstitel opgeleverd. De oudste club van het land leek het bij Racing Genk helemaal te verspelen, maar Toby Alderweireld scoorde diep in blessuretijd: 2-2. Door de nederlaag van Royale Union Saint-Gilloise tegen Club Brugge (1-3) ging de Belgische titel voor het eerst sinds 1957 naar Antwerp.
-
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
-
-
-
Poolse arbiter fluit ‘gewoon’ CL-finale na spijt over deelname aan evenement extreemrechtse beweging
De UEFA heeft besloten dat de Poolse scheidsrechter Szymon Marciniak ‘gewoon’ de Champions League-finale tussen Manchester City en Internazionale fluit op 10 juni in Istanboel. De Europese voetbalbond onderzocht aantijgingen van een antiracismegroep uit Warschau tegen de arbiter, die deelnam aan een evenement van een controversiële politicus. -
PREMIUMInterview
Roger Schmidt over succes in Portugal: ‘Jammer dat ik PSV als club nooit zo heb beleefd als nu Benfica’
Met PSV won hij de beker, maar het kampioenschap bleek een brug te ver. Bij Benfica is het voor trainer Roger Schmidt wel meteen raak in zijn eerste seizoen. Hij leidde de Portugese topclub naar de eerste titel sinds 2019, met dezelfde werkwijze die in Nederland ook scepsis opriep.