Giroud ontpopt zich tot “Mr. Europa League”, Valencia door oog van de naald
De Europa League kan het teleurstellende seizoen voor Chelsea nog enigszins redden. De Londenaren bereikten vanavond de kwartfinales. Chelsea was met 5-0 te sterk voor Dinamo Kiev. Een week eerder won het elftal van de Italiaanse trainer Maurizio Sarri de thuiswedstrijd met 3-0.
Van spanning was in Kiev geen sprake. Olivier Giroud opende al na vijf minuten de score. De Franse aanvaller verdubbelde na ruim een half uur de voorsprong. Ook het derde doelpunt viel nog in de eerste helft. De Spaanse verdediger Marcos Alonso scoorde.
Na de pauze was Giroud voor de derde keer trefzeker. Hij kopte de bal binnen na een vrije trap van Willian. De laatste treffer kwam op naam van Callum Hudson-Odoi.
De Engelse clubs doen het dit seizoen goed in de Europese toernooien. Manchester City, Tottenham Hotspur, Manchester United en Liverpool bereikten de afgelopen dagen de kwartfinales van de Champions League. Arsenal kan zich later op donderdag nog plaatsen voor de kwartfinales van de Europa League.
Valencia ontsnapt aan uitschakeling
Valencia heeft zich met heel veel moeite geplaatst voor de kwartfinales van de Europa League. De Spanjaarden kwamen bij Krasnodar in de 85e minuut op achterstand maar bereikten door een treffer van invaller Gonçalo Guedes alsnog de laatste acht. De Portugees scoorde in de derde en laatste minuut van de toegevoegde tijd: 1-1.
Valencia won een week eerder voor eigen publiek met 2-1. Bij een nederlaag van 1-0 was het elftal van coach Marcelino García Toral uitgeschakeld op basis van het door Krasnodar gemaakte doelpunt in de uitwedstrijd. Guedes maakte met zijn heel late treffer een abrupt einde aan de vreugde in Krasnodar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ongemak over donorconceptie van je kind? ‘Leg uit dat iedereen erbij hoort, ook de donor’
Ouders die een kind krijgen met hulp van een spermadonor kampen met psychosociale problemen wanneer zij onvoldoende steun en begeleiding krijgen als het kind er eenmaal is. Dit blijkt uit nieuw onderzoek van het Amsterdam UMC. Heterostellen, lesbische stellen en alleenstaande moeders lopen in de opvoeding regelmatig tegen dingen aan waarbij ze professionele hulp en contact met lotgenoten missen. -
Met video
Liverpool komt terug van achterstand en houdt titelhoop levend
Liverpool heeft vanavond met veel moeite aan weten te haken in de titelrace met Manchester City. Op bezoek bij Aston Villa werd een vroege 1-0 achterstand omgebogen in een 1-2 zege. Sadio Mané maakte na ruim een uur spelen de winnende. -
Quincy Promes helpt Spartak Moskou met goal én assist naar Russische bekerfinale
Quincy Promes heeft Spartak Moskou naar de Russische bekerfinale geholpen. De voormalig speler van Ajax was met een goal en een assist van grote waarde bij de 3-0 zege op Yenisey Krasnoyarsk. -
PREMIUMvraag & antwoord
Alles wat je (niet) wilt weten over de hybride warmtepomp
Wie vanaf 2026 zijn cv-ketel wil vervangen, moet een hybride warmtepomp installeren, zo maakte het kabinet vandaag bekend. Maar past een warmtepomp in elk huis, wat kost-ie en zijn er wel voldoende monteurs? -
Red Bull Salzburg uitgeschakeld
Nederlands CL-ticket op de tocht door zege Salzburg
Ook na vanavond is het nog onduidelijk of de kampioen van de eredivisie vanaf het seizoen 2019/2020 verzekerd is van een Champions League-ticket. Oostenrijk staat weer boven Nederland op de UEFA-coëfficiëntenlijst, omdat Red Bull Salzburg thuis met 3-1 won van Napoli in de achtste finales van de Europa League
-
Superbespaarder
Jasmina: ‘Door onze buffer hebben we het altijd gered en geen dag zonder eten gezeten’
Sommige mensen kunnen enorm goed met geld omgaan. Of ze nu veel of weinig hebben, ze zijn creatief en mét resultaat. Hoe doen ze dat toch? Elke week laten we hier een superbespaarder aan het woord. Deze keer Jasmina Borgeld (36), die van haar moeder leerde om creatief met geld te zijn. -
Finalespanning stijgt voor Rangers en Giovanni van Bronckhorst: ‘Dit is een enorme kans voor ons’
Giovanni van Bronckhorst hoopt de supporters van Rangers FC na jaren weer een Europese prijs te bezorgen. ,,We willen onze fans trots maken”, zei de Nederlandse trainer van de Schotse topclub in aanloop naar de finale van de Europa League van woensdag tegen Eintracht Frankfurt in Sevilla. -
Met video's
Manchester City profiteert van misstap Liverpool en spoelt Real-kater beetje weg
Manchester City heeft uitstekende zaken gedaan in de strijd om de Engelse landstitel. De ploeg van trainer Pep Guardiola won thuis eenvoudig met 5-0 van Newcastle United en profiteerde zo optimaal van de halve misstap van Liverpool, dat gisteren thuis tegen Tottenham Hotspur niet verder kwam dan een 1-1 gelijkspel.