Kritiek vliegt FIFA dag na WK-aankondiging alweer om de oren: ‘Minachten nationale competities’
La Liga heeft forse kritiek geuit op de plannen van de FIFA voor de uitbreiding van het WK voor clubs en het WK van 2026. De FIFA toont ‘een complete minachting’ voor het belang van de nationale competities, aldus de organisator van de Spaanse competitie.
De wereldvoetbalbond kondigde aan de vooravond van het congres in Kigali in Rwanda aan dat het WK van 2026 in de VS, Canada en Mexico uit 104 wedstrijden zal bestaan. Ook keurde het bestuur de plannen goed voor de uitbreiding van het WK voor clubs naar 32 teams. Dat WK zal vanaf juni 2025 elke vier jaar worden gespeeld.
‘De FIFA gaat door met het wanbeleid om beslissingen in de voetbalkalender op te leggen, waarbij de bond een complete minachting toont voor het belang van de nationale competities en de voetbalgemeenschap in het algemeen’, liet La Liga weten in een verklaring. ‘FIFA negeert de economische schade die deze plannen veroorzaken op de competities. Die zijn niet van tevoren om advies gevraagd over deze veranderingen.’
La Liga vindt dat de FIFA geen rekening houdt met de sportieve en economische aspecten van de competities, de clubs en de spelers door nog meer te plannen in een al overvolle kalender. De Spaanse competitie meldt dat ze met andere professionele voetbalcompetities, verenigd in het World Leagues Forum (WLF), de besluiten van de FIFA gaat bestuderen en gaat nadenken over gepaste volgende stappen. Het WLF had in december de voorgenomen plannen van de FIFA al gehekeld.
FIFA al vaker onder vuur genomen
De FIFA kreeg in 2023 al vaker te maken met stevige kritiek. Zo heeft de wereldvoetbalbond volgens Amnesty International met de toewijzing van het WK voor clubteams aan Saoedi-Arabië laten zien dat het zelfs zijn eigen mensenrechtenpolitiek minacht.
Ook het feit dat de FIFA voor het WK voor vrouwen in Nieuw-Zeeland en Australië in zee is gegaan met Visit Saudi als hoofdsponsor van het toernooi, zorgde voor veel onbegrip.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Rian betaalt 25 euro per maand: ‘Stekker van cv-ketel doe ik er alleen in als ik warm wil douchen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Rian den Haan (62) uit Spijkenisse. -
Zlatan Ibrahimovic (41) maakt rentree in Zweedse nationale elftal na langdurig blessureleed
Zlatan Ibrahimovic is door de Zweedse bondscoach Janne Andersson opgeroepen voor de EK-kwalificatieduels met België en Azerbeidzjan. De inmiddels 41-jarige aanvaller is maar net terug bij AC Milan na een zware knieblessure en kwam sindsdien pas drie keer in actie, telkens als invaller. -
Deze informatie kun je allemaal halen uit een kenteken
Een nummerbord is als een ijsberg: er is weinig te zien aan het oppervlak, maar wanneer je een duik neemt in de materie, kun je er veel informatie uit halen. Welke soorten nummerborden zijn er en hoe gebruik je de kentekencheck? -
met stelling
‘FIFA hakt knoop door: WK voetbal van 2026 telt recordaantal van 104 (!) wedstrijden’
Het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada telt een recordaantal van 104 wedstrijden. Dat meldt de New York Times op basis van meerdere bronnen. De FIFA is van plan om dat dinsdag bekend te maken op een congres in Kigali, waar donderdag voorzitter Gianni Infantino wordt herkozen. -
Poll | Welke club wint volgens jou de Champions League?
Nog maar acht ploegen maken kans om de Champions League te winnen. Naast de topfavorieten Manchester City en Bayern München dingen er nog zes ploegen mee, maar welke ploeg houdt op 10 juni in Istanboel de cup met grote oren omhoog?
-
Sevilla-keeper na aanval door PSV-fan opnieuw geraakt door fan, Turkse hooligan breekt neus Fiorentina-speler
Het zit Marko Dmitrovic niet mee. In de tussenronde van de Europa League viel een supporter van PSV de doelman van Sevilla al aan. Donderdagavond was de keeper opnieuw het slachtoffer. -
-
-
Franse bondscoach Didier Deschamps roept drie debutanten op voor duel met Oranje
Bondscoach Didier Deschamps van Frankrijk heeft drie debutanten opgeroepen voor het duel met Oranje in de EK-kwalificatiereeks. Verdediger Wesley Fofana (Chelsea), middenvelder Khéphren Thuram (Nice) en keeper Brice Samba (Lens) sluiten voor de eerste keer aan bij de verliezend WK-finalist. -
PREMIUM
Wil je in de zomer een perfecte grasmat? Dan is het nu tijd om daar mee aan de slag te gaan
Een gazon in topconditie lijdt veel minder onder hitte dan een gazon dat geplaagd wordt door mos of afgestorven gazonmaaisel. Ook te weinig kalk of voedingsstoffen hebben invloed. Wil je een grasmat die de droogte kan trotseren? Begin dan nu met verticuteren en behandel je gazon met de volgende stappen.