

- 90'+7' Sergio Agüero
- David Alaba 32'
- Lucas Vázquez 90'+3'
Nieuwe dreun voor Koeman: pover Barça onderuit tegen Real Madrid
SamenvattingPatrick O’Connell heette de Ierse trainer van FC Barcelona die Ronald Koeman voorging. De enige, tot vandaag, in de geschiedenis die zijn eerste drie duels tegen Real Madrid verloor. Het gebeurde een eeuwigheid geleden, in het seizoen 1935-‘36, toen Barça zowel de twee wedstrijden in de Liga als de bekerfinale van de aartsrivaal verloor.
Koeman staat nu als tweede in dat korte, historische rijtje, nadat hij zijn ploeg niet kansloos, maar wel enigszins onmachtig in eigen huis zag verliezen. De 1-2, met de laatste twee treffers in blessuretijd, werpt de Catalanen terug op vijf punten van Real Madrid.
De 1-2 van invaller Sergio Agüero in de 97ste minuut kwam veel te laat. Kort daarvoor was 0-2 van Lucas Vázquez net zo’n doelpunt geweest als de openingstreffer, die na 32 minuten viel op de wijze die Koeman zo had gevreesd: een vlijmscherpe, perfecte counter over maar enkele schakels.
Even eerder had Barça nog zijn eerste en allerbeste kans gemist. Memphis gaf de bal voor en Sergiño Dest, voor de derde wedstrijd achtereen in de rechterspits, kon niet missen, alleen voor doelman Courtois. De jongeling uit Almere schoot de licht stuiterende bal hoog over.
En in een Clásico kan zo’n misser grote gevolgen hebben. Want zeven minuten later probeerde Memphis opnieuw voor dreiging te zorgen toen hij de bal aan de rand van het strafschopgebied verspeelde aan Alaba. De centrumverdediger begon aan een enorme rush, speelde de de bal af en kreeg die weer terug toen hij bij het andere strafschopgebied was aangekomen. Snoeihard schoot hij met links de bal achter Ter Stegen.
En wéér stond Barcelona op achterstand, een manco dat de ploeg zowel vorig als dit seizoen veel te vaak is overkomen. En net als bij die vorige wedstrijden had het tegen Real te weinig kracht en scherpte om weer op gelijke hoogte te komen. De driemansaanval, met Memphis,Dest en ook Ansu Fati, kwam te weinig in het spel voor, was minder dreigend dan Vinicius aan de andere kant was.
Maar anders dan eerder tegen Bayern München en Benfica stortten de blaugranas niet in, toonden ze zich niet zo machteloos. Ze bleven vaak dominant aan de bal, Piqué en Ansu waren dicht bij de gelijkmaker, maar even gevaarlijk bleven de snelle uitvallen van de bezoekers.
Na rust haalde Koeman Dest naar achteren om met zijn snelheid Vinicius af te stoppen. Coutinho nam zijn plaats in de aanval in en Barça ging ambitieus op zoek naar de gelijkmaker, voor een enthousiast publiek dat het Camp Nou uiteindelijk goed had gevuld. Het was met 86.422 toeschouwers niet uitverkocht, maar dat waren er meer dan voldoende om voor de sfeer te zorgen waar Koeman en voorzitter Laporta om hadden gevraagd.
Maar het was niet genoeg om de ploeg tot een bijzondere prestatie te inspireren. Te weinig kansen creëerde het om zelfs maar aan een nodige overwinning te denken. Ook niet met Agüero, net van een langdurige blessure hersteld, in de plaats van Ansu, die ook nog op zoek is naar kracht en wedstrijdritme. Kort erna moest ook Frenkie de Jong het veld ruimen, na een nieuwe teleurstellende wedstrijd waarin hij, dit keer links op het middenveld, nagenoeg onzichtbaar was.
Het was het allemaal net niet bij Barcelona, dat zich slechts mocht troosten dat het niet door de aartsrivaal vernederd werd, maar de terugkeer van het publiek bij de Clásico had de thuisploeg graag met een beter resultaat gevierd.
Ronald Koeman van FC Barcelona denkt dat de Clásico tegen Real Madrid heel anders had kunnen aflopen als zijn ploeg in de eerste helft de leiding had genomen. Koeman baalde vooral van de gemiste kans van Sergiño Dest na 25 minuten. ,,We hadden een grote mogelijkheid om op 1-0 te komen. In plaats daarvan kwamen we kort daarna op achterstand en dat maakte het heel moeilijk voor ons”, zei Koeman.
Enkele minuten na de misser van Dest zette David Alaba de Madrilenen op voorsprong. ,,Daarna konden zij die voorsprong gaan verdedigen. We wisten op voorhand al dat ze op de counter gevaarlijk zouden zijn. We hebben genoeg gedaan om een resultaat te behalen, zeker in de eerste helft. We wisten dat we het ons niet konden permitteren om kansen te missen. Voor het doel waren we echter niet goed genoeg.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
met video
Historische treffer City-aanvoerder Gündogan: snelste doelpunt ooit in FA Cup-finale
-
Met samenvatting
Mark van Bommel viert feest na zinderende ontknoping in België: Alderweireld schiet Antwerp naar titel
Een ongekende ontknoping in België heeft het Royal Antwerp FC van trainer Mark van Bommel de landstitel opgeleverd. De oudste club van het land leek het bij Racing Genk helemaal te verspelen, maar Toby Alderweireld scoorde diep in blessuretijd: 2-2. Door de nederlaag van Royale Union Saint-Gilloise tegen Club Brugge (1-3) ging de Belgische titel voor het eerst sinds 1957 naar Antwerp. -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel? -
Roger Schmidt lovend over ex-Feyenoorder Fredrik Aursnes: ‘Wist niet dat hij zó goed was’
Roger Schmidt is lovend over Fredrik Aursnes, met wie de Duitse coach dit seizoen kampioen bij Benfica werd. Dat zegt hij in een uitgebreid interview met deze site. -
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
Passen de medicijnen die je slikt nog wel bij jou? Want van sommige neemt de werking af, of er zijn pillen gekomen met minder bijwerkingen. Als je je zorgen maakt om je vader of moeder dan kan het zeker geen kwaad om de medicatie met je apotheker of huisarts te bekijken, zegt apotheker Sander van den Bogert. In deze rubriek beantwoorden onze deskundigen elke week een lezersvraag over relaties, gezondheid, voeding en andere onderwerpen.
-
Vraag naar tweedehands dieselauto’s stijgt: dit is de reden
-
-
-
PREMIUM
Saoedi's trekken miljard uit om na Ronaldo en Benzema nog meer sterren naar woestijn te halen
‘The sky is the limit.’ Een budget van maar liefst 900 miljoen euro aan jaarsalarissen moet na een ingrijpende privatisering minstens twintig topspelers naar Saoedi-Arabië lokken. Karim Benzema en Cristiano Ronaldo zullen niet de laatsten zijn die zwichten voor de plannen en het geld van de Saoedi’s. -
Saoedi-Arabië of toch Barcelona? ‘Lionel Messi maakt volgende week zijn keuze’
Volgens Xavi Hernández zal Lionel Messi volgende week beslissen waar hij zijn voetbal carrière voortzet. Dat laat de trainer van Barcelona weten in een interview met Mundo Deportivo. ,,Hier staan de deuren voor hem open.”