Nigeria verslaat Salah en co, Sparta-doelman Okoye houdt de nul
Nigeria heeft de topper tegen Egypte in groep D van de Afrika Cup gewonnen. Door een fraaie goal van Kelechi Iheanacho eindigde het duel in het Kameroense Garoua in 1-0. Sparta-doelman Maduka Okoye hield Liverpool-aanvaller Mohamed Salah en diens ploeggenoten van scoren af.
Leicester City-aanvaller Iheanacho kreeg de bal na een half uur spelen met wat geluk voor zijn linkervoet, aarzelde niet en schoot heerlijk raak in de bovenhoek. Het bleek ook meteen het hoogtepunt van de wedstrijd, want Egypte kon ondanks de aanwezigheid van Salah nauwelijks een vuist maken.
Okoye werd dan ook nauwelijks op de proef gesteld, en centraal achterin bleef de geboren Haarlemmer én aanvoerder William Troost-Ekong eenvoudig overeind. Bij Nigeria mochten Chidera Ejuke (oud-Heerenveen) en Umar Sadiq (oud-NAC Breda) in de tweede helft invallen.
In dezelfde groep leverde het duel tussen Guinee-Bissau en Soedan geen doelpunten op. In de 82ste minuut miste Pelé een strafschop. In de rebound raakte zijn ploeggenoot Piqueti de lat.
De bovenste twee landen van de groep plaatsen zich voor de knock-outfase. Op 6 februari wordt in Yaoundé de finale gespeeld.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’ -
PREMIUM
Nederlandse Curaçao-spelers in duel met wereldkampioen Argentinië én Messi: ‘Kan het nog steeds niet geloven’
Wekelijks is de eredivisie hun podium, in de nacht van dinsdag op woensdag staan ze plotseling oog in oog met wereldkampioen Argentinië en superster Lionel Messi in Santiago del Estero. De Nederlandse internationals van Curaçao leven deze week hun droom. ,,Spelen tegen Messi, dat is wel ziek hoor.’’ -
2
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
FC Barcelona geeft iets meer duidelijkheid over blessure Frenkie de Jong
Oranje moet het vanavond tegen Frankrijk doen zonder Frenkie de Jong, maar wat de middenvelder van Barcelona precies mankeerde, was onduidelijk. De Catalanen maakten vandaag bekend dat de oud-Ajacied kampt met een blessure aan zijn rechterhamstring. -
met video
Argentijnse doelman zet mogelijk wereldrecord op zijn naam na goal uit doeltrap
De Argentijnse doelman Leandro Requena maakte een merkwaardig doelpunt tijdens de 3-1 overwinning van zijn Cobresal op Colo-Colo in de hoogste voetbalcompetitie van Chili. De goal viel uit een doeltrap waardoor zijn treffer mogelijk een wereldrecord is.
-
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug? -
-
-
FC Barcelona ook bij UEFA onder vergrootglas: bond opent onderzoek naar mogelijke omkoping
De Europese voetbalbond UEFA gaat een eigen onderzoek instellen naar mogelijke omkoping bij FC Barcelona. Het Openbaar Ministerie in Spanje klaagde de club begin deze maand aan in wat de zaak-Negreira is gaan heten. -
Met samenvatting
België wint met uitblinker Kevin de Bruyne voor het eerst sinds 1954 van Duitsland
België is onder de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco uit de startblokken geschoten. Na de 0-3-overwinning van vorige week in het EK-kwalificatieduel met Zweden werd dinsdagavond dankzij uitblinker Kevin de Bruyne ook de vriendschappelijke wedstrijd tegen Duitsland gewonnen. De 2-3 in Keulen betekende de eerste zege van de Rode Duivels op de Duitsers sinds 1954.