Southgate: Videoscheidsrechter geeft discussie, geen duidelijkheid
De bondscoach van Engeland, Gareth Southgate, was gisteravond niet zo blij met een beslissing van de videoscheidsrechter. Scheidsrechter Deniz Aytekin kende op basis van videobeelden in de slotfase nog een penalty toe aan Italië waardoor de wedstrijd in 1-1 eindigde.
Jamie Vardy bracht Engeland gisteravond na 26 minuten op 1-0 en dat leek lange tijd de enige goal van de wedstrijd te blijven. Totdat Lorenzo Insigne kort voor tijd vanaf elf meter aan mocht leggen. Federico Chiesa was kort daarvoor naar het gras gegaan na een duel met James Tarkowski.
Arbiter Aytekin raadpleegde videobeelden en legde de bal op de stip. De penalty werd benut en de eindstand bepaald op 1-1, tot ongenoegen van Southgate. ,,Je kunt over dit geval blijven discussiëren. De videoscheidsrechter is er om duidelijkheid te scheppen. Dat is in dit geval niet aan de orde."
Tarkowski stond bij het sprintduel op de voet van Chiesa, maar volgens Southgate gaat Chiesa al naar de grond voordat er contact is. ,,Dit is absoluut geen penalty", vindt ook Tarkowski zelf.
Southgate: ,,Het systeem kan een succes zijn, maar alleen bij gevallen waarbij videobeelden echt duidelijkheid kunnen scheppen en geen discussie opleveren. Bovendien moet er beter gecommuniceerd worden wat er gebeurt en waarom. Als we de videoscheidsrechter tegen Nederland hadden gehad, zouden we een penalty hebben gekregen en Nederland een rode kaart. Voorlopig werkt de videoscheidsrechter nog niet verhelderend."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Politie pakt man op die voor dreigende situatie zorgt rond training Zweeds voetbalelftal
De politie heeft bij de training van de Zweedse voetbalselectie rond het stadion van Solna een man opgepakt die zich verdacht gedroeg, zo melden media in het land. De persoon van ‘in de zestig’ zou tassen bij zich hebben gehad met mogelijk gevaarlijke voorwerpen. Hij sloeg bovendien dreigende taal uit. -
Carlo Ancelotti nieuwe bondscoach Brazilië? ‘Hopen dat hij snel is uitgeschakeld in de Champions League’
Sinds Brazilië verloor van Kroatië in de kwartfinales van het WK in Qatar, zit het Zuid-Amerikaanse land zonder bondscoach. De geruchtenmolen draait op volle toeren, waarbij Real Madrid-trainer Carlo Ancelotti (63) de topfavoriet lijkt te zijn om Tite op te volgen. Ook de spelers zelf staan niet onwelwillend tegenover zijn komst. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
Engeland geeft voorsprong uit handen tegen Italië
Engeland heeft in een vriendschappelijke wedstrijd met 1-1 gelijkgespeeld tegen Italië. De thuisploeg gaf op Wembley drie minuten voor tijd een voorsprong weg. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.”
-
Met video
Scorende Donyell Malen en Sébastien Haller leggen druk bij Bayern München na doelpuntenfestijn
Borussia Dortmund heeft de druk weer bij Bayern München gelegd in de Bundesliga. De ploeg van Donyell Malen en Sébastien Haller haalde stevig uit tegen FC Köln: 6-1. -
-
-
Turkse bondscoach wil Turkije weer vreugde geven na aardbeving: ‘Dat zou ons heel trots maken’
Bondscoach Stefan Kuntz hoopt dat de Turkse voetballers hun land met een goede start in de EK-kwalificatie weer wat vreugde geven. Turkije werd vorige maand getroffen door een zware aardbeving waarbij meer dan 50.000 doden vielen. -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa.