TT: Galatasaray informeert naar Willems, Koeman heeft derde speler bijna binnen
Het voetbalseizoen 2016/2017 is afgelopen en dat betekent dat de transferperiode er weer aan komt. In TransferTalk houden we alle geruchten en voltooide transfers bij. Wie gaat er voor de miljoenen naar China en waar gaan de Nederlandse toppers heen? Teruglezen? Klik hier voor de geruchten van gisteren.
Salah lost ploeggenoot Mané af als duurste Afrikaanse voetballer ooit
De twee duurste Afrikaanse voetballers aller tijden spelen komen seizoen samen bij Liverpool. De Noord-Engelse club telt liefst 35 miljoen pond (39,7 miljoen euro) neer voor Mohamed Salah van AS Roma. Mané verhuisde vorig jaar voor 34 miljoen pond (38,6 miljoen euro) van Southampton naar Liverpool. Lees hier over de duurste Afrikaanse voetballers ooit.
Drommel blijft toch bij FC Twente
De kans is groot dat Joel Drommel toch bij FC Twente blijft dit seizoen. Het oorspronkelijke plan was de 20-jarige goalie te verhuren, maar daar is de club op teruggekomen.
Drommel moet het komende jaar de concurrentie aangaan met de onlangs aangetrokken Jorn Brondeel. De Belg speelde vorig seizoen op huurbasis bij NAC, maar was eigendom van Lierse.
Twente nam eerder afscheid van de keepers Nick Marsman, Sonny Stevens en Timo Plattel.
Willems op weg naar uitgang bij PSV
Onder meer het Turkse Galatasaray is geïnteresseerd in de diensten van Jetro Willems. De 23-jarige linksback van PSV werd vandaag in Turkse media in verband gebracht met de topclub uit Istanboel en naar hem is inderdaad geïnformeerd. Het kamp van Willems is bekend met de interesse, maar of Willems daarop ingaat is nog maar de vraag. Meerdere clubs hebben op dit moment belangstelling en Willems wil na zijn vakantie de komende periode bepalen waar hij zijn toekomst ziet.
Dat Willems en PSV in seizoen 2017-2018 nog verder gaan, is vrijwel uitgesloten. Zowel de back als PSV zien de noodzaak voor een volgende stap in zijn carrière. PSV wil zich daarbij niet al te moeilijk opstellen, maar verlangt wel meerdere miljoenen voor de 22-voudig international. De club heeft eerder een prijs van ongeveer acht miljoen euro op zijn hoofd geplakt, maar zal met een iets lager bod ook genoegen nemen. Daarbij speelt mee dat Willems nog maar een eenjarig contract heeft, dat hij vorig jaar heeft verlengd. PSV gaf daarbij aan een fraaie transfer niet te zullen blokkeren door het onderste uit de kan te willen. Willems verlengde op zijn beurt om te voorkomen dat PSV geen geld voor hem zou krijgen bij een overgang.
Pedersen keert terug naar KV Mechelen
Nicklas Pedersen, voormalig spits van FC Groningen, keert terug bij KV Mechelen. De Deen komt transfervrij over van KV Oostende en tekende voor twee seizoenen. Hij moet hij de naar Eupen vertrokken Nicolas Verdier vervangen.
Koeman heeft derde aanwinst bijna binnen
Everton staat op het punt Sandro Ramirez van Málaga over te nemen. De 21-jarige aanvaller genoot zijn opleiding bij FC Barcelona en is op dit moment met Jong Spanje actief op het EK. De 21-jarige Spanjaard moet de derde versterking voor trainer Ronald Koeman voor het nieuwe seizoen worden. Everton gaf al veel geld uit aan doelman Jordan Pickford (29 miljoen euro) en Davy Klaassen (27 miljoen euro). Ramirez verwisselt volgens verschillende Engelse media voor 6 miljoen euro van club. Everton zou ook nog interesse hebben Michael Keane (Burnley) en Gylfi Sigurdsson (Swansea City).
Doelman Zeinstra transfervrij naar Heracles
Heracles Almelo heeft Harm Zeinstra voor twee seizoenen vastgelegd. De 27-jarige doelman komt transfervrij over van SC Cambuur en mag de concurrentie aangaan met Bram Castro, die het afgelopen seizoen de eerste keus was voor de positie onder de lat. Zeinstra speelde in de jeugd voor VV Noordbergum, SC Cambuur en SC Heerenveen. Hij debuteerde bij FC Emmen in het betaalde voetbal. Zeinstra koos vier jaar geleden voor SC Cambuur en was daar het afgelopen seizoen eerste doelman.
Frank de Boer op weg naar Londen
Frank de Boer wordt vrijwel zeker de nieuwe trainer van Crystal Palace. Diverse Engelse media melden dat de voormalige coach van Ajax en Inter vandaag tot een akkoord komt met de club uit de Premier League. De Boer moet bij de club van Oranje-international Patrick van Aanholt Sam Allardyce opvolgen. De voormalig bondscoach van Engeland had nog een contract tot medio 2019, maar hij wil na een hectische periode niet langer actief blijven in het voetbal.
Kruys eerste keuze bij FC Eindhoven
Het ziet ernaar uit dat DOVO een nieuwe trainer moet zoeken voor komend seizoen. Gert Kruys, die de Veenendalers onlangs de derde divisie in hielp, kan op interesse rekenen van FC Eindhoven, zo meldt RTV Utrecht.
Kruys reageerde vandaag bij het Eindhovens Dagblad: ,,Of er interesse is vanuit FC Eindhoven? Ik kan eigenlijk helemaal niks over zeggen. Ik heb een doorlopend contract bij DOVO, waarmee ik het afgelopen seizoen ben gepromoveerd naar de derde klasse. Ja, FC Eindhoven is wel een stapje hogerop. En samenwerken met Tscheu la Ling, dat kan natuurlijk interessant zijn.'' FC Eindhoven eindigde dit seizoen als 11de in de Jupiler League.
Baroš sluit carrière af bij jeugdliefde
Milan Baroš sluit zijn voetballoopbaan af bij Banik Ostrava, de club waar de inmiddels 35-jarige Tsjechische aanvaller zijn loopbaan begon. ''Dit is de laatste keer dat ik verkas. Bij Ostrava sluit ik mijn loopbaan af'', aldus Baros.
Baros komt over van Slovan Liberec. Eerder voetbalde hij bij Liverpool en Galatasaray. De spits was tot 2012 international. Op het EK van 2004 werd hij topscorer met vijf doelpunten. Tsjechië verloor toen in de halve finale van de latere toernooiwinnaar Griekenland.
Lazio breidt Nederlandse enclave uit
Na Stefan de Vrij en Wesley Hoedt wil Lazio een derde Nederlander toevoegen aan de selectie. Op het middenveld is een positie vrij en daar is Jordy Clasie voor in beeld. Eerder wilde Lazio Marten de Roon contracteren, maar Middlesbrough werkte niet mee aan de overgang. Dat meldt Il Messaggero. Volgens de Italiaanse krant gaat het om een huurovereenkomst met optie tot koop.
Willems zoekt heil in Turkije
De kans lijkt groot dat Wesley Sneijder en Nigel de Jong nog een Nederlandse teamgenoot krijgen. Jetro Willems tekent volgens het Turkse Kral Spor binnenkort bij Galatasaray. Dat de 23-jarige Willems vertrekt bij PSV, is geen verrassing. Marcel Brands gaf kort geleden aan dat het vertrek aanstaande is. Galatasaray moet naar verluid acht miljoen euro betalen aan PSV.
Sneijder als ruilobject 'Gala' in transfer-Tete
In de jacht op Kenny Tete heeft Galatasaray Wesley Sneijder 'ingezet' als ruilmiddel. Om de transfer mogelijk te maken zou Ajax volgens de Turkse krant Habertürk ook nog eens 4,5 miljoen moeten betalen voor de Oranje-international. Sneijder heeft tenslotte nog een contract voor één seizoen in Istanboel. De kans dat het tot een transfer komt, is overigens nihil.
Milan-directeur: Donnarumma blijft
AC-Milan directeur Marco Fassone heeft in een interview op Milan TV (het officiële televisiekanaal van de club) gezegd dat Gianluigi Donnarumma ook volgend jaar onder de lat zal staan in San Siro.
Vorig week geraakte bekend dat de 18-jarige keeper zijn contract niet wilde verlengen. Ondertussen werd hij al gelinkt aan Juventus, Manchester United, Paris Saint-Germain en Real Madrid.
"Donnarumma blijft zonder twijfel hier,'' verzekert Fassone. ,,Volgend jaar is hij einde contract en dan kan hij beslissen wat hij doet.''
Gaat Zlatan naar LA Galaxy?
Marca meldde eerder al dat Zlatan Ibrahimovic zijn ja-woord heeft gegeven aan LA Galaxy. Een opmerkelijke post van zijn kledingmerk A-Z lijkt de volgende club van Zlatan Ibrahimovic nu toch echt te verklappen. "De reis gaat verder", valt er te lezen onder een foto waarop 'Welcome to Los Angeles' staat. Schittert de Zweed komend seizoen in de MLS?
Anderlecht haalt Matz Sels
De uitleenbeurt van doelman Matz Sels (25) naar Anderlecht is rond. De Brusselaars handelden vandaag de laatste details met het Newcastle af, nadat de speler zelf eerder medische testen aflegde. Coach René Weiler betwistte gisteren dat Sels op zijn voorspraak naar Anderlecht komt - het is nochtans wel degelijk het geval. "Niet ik, maar de club neemt dat soort beslissingen", klonk het. "Het zou wel goed zijn, mocht er een keeper bijkomen, want Boeckx revalideert nog, Roef vertrekt mogelijk op uitleenbasis en Rubén is al weg. Sels is een interessante kandidaat." Als de deal rondkomt, traint de doelman maandag voor het eerst mee.
Sels speelde in België eerder al voor AA Gent en Lierse. Bij Newcastle kwam Sels dit seizoen weinig aan spelen toe.
Overgang van Mandanda zit vast: Palace wil 8 miljoen
De terugkeer van Steve Mandanda naar Marseille leek zo goed als zeker, maar nu gooit zijn huidige club Crystal Palace roet in het eten. L'Équipe weet dat Palace maar liefst acht miljoen euro voor de Franse doelman wil vangen. Dat is op zijn minst opmerkelijk te noemen. Mandanda geraakte begin december geblesseerd en verloor daarna zijn plaats onder de lat aan Wayne Hennessey. Bovendien betaalde Palace slechts een vierde van het gevraagde transferbedrag. L'OM zou bereid zijn om anderhalf miljoen op tafel te leggen.
Schick verhuist van Sampdoria naar Juventus
Patrik Schick speelt vanaf komend voetbalseizoen voor Juventus. De Italiaanse kampioen had eerder met Sampdoria al een akkoord bereikt over de overgang van de Tsjechisch jeugdinternational, die donderdag de medische keuring bij Juventus met succes doorstond.
PSV overweegt verhuur van Hidde Jurjus
Hoewel PSV voor de posities onder de lat de komende weken mutaties wil doorvoeren, staan alle doelmannen van vorig seizoen nog onder contract. Jeroen Zoet staat op een lijst om Napoli te versterken en Remko Pasveer beraadt zich nog op zijn toekomst. Onderwijl is wel duidelijk dat de Eindhovenaren open staan voor verhuur van Hidde Jurjus.
De vorig jaar van De Graafschap overgenomen sluitpost mag volgend seizoen onder de lat staan bij een eredivisieclub, als het sportieve plaatje PSV tenminste aanstaat. ,,We hebben hierover nog geen besluit genomen, maar overwegen het wel", aldus technisch manager Marcel Brands over de positie van de Achterhoeker. NAC lijkt een logische gegadigde, al wilde manager Hans Smulders daar deze week niks over kwijt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
Sevilla-keeper na aanval door PSV-fan opnieuw geraakt door fan, Turkse hooligan breekt neus Fiorentina-speler
Het zit Marko Dmitrovic niet mee. In de tussenronde van de Europa League viel een supporter van PSV de doelman van Sevilla al aan. Donderdagavond was de keeper opnieuw het slachtoffer. -
Bekijk alle doelpunten van Real Madrid - Liverpool en Napoli - Eintracht Frankfurt in de Champions League
In de Champions League staan vanavond de laatste twee kwartfinales op het programma. Real Madrid verdedigt in Santiago Bernabéu een 5-2 voorsprong tegen het Liverpool van Cody Gakpo en Virgil van Dijk. Napoli won de heenwedstrijd met 2-0 van Eintracht Frankfurt en hoopt in eigen huis de klus te klaren om de laatste acht in het miljardenbal te bereiken. Bekijk hier alle doelpunten van vanavond. -
Fenomenaal record in Conference League: Gent-spits Gift Orban maakt een hattrick in drie minuten
Gift Orban heeft vanavond geschiedenis geschreven. De Nigeriaanse spits maakte in de Conference League op het veld van het Turkse Basaksehir een loepzuivere hattrick in amper 3 minuten en 24 seconden. De snelste hattrick ooit in een Europees duel. -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema.
-
PREMIUMEnergie1
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
-
-
Erik ten Hag wil nog een keer naar Wembley: ‘De League Cup gaf ons brandstof voor een volgende prijs’
Erik ten Hag wil met Manchester United snel terugkeren op Wembley, ditmaal voor de FA Cup. Eind vorige maand pakte zijn ploeg in het beroemde stadion in Londen de eerste prijs in zes jaar tijd, de League Cup. -
Sevilla benoemt opvolger voor ontslagen Jorge Sampaoli
Sevilla heeft José Luis Mendilibar aangesteld als nieuwe trainer. Hij volgt Jorge Sampaoli op, die eerder op de dag was ontslagen. Mendilibar heeft een contract getekend tot het einde van het seizoen en is meteen al met zijn werkzaamheden begonnen.