VfL Wolfsburg gered door kanonskogel Vierinha
VfL Wolfsburg speelt ook volgende seizoen in de Bundesliga. De ploeg van de Nederlandse coach Andries Jonker won vanavond het duel om een plek in de hoogste Duitse voetbalcompetitie met 1-0 van Eintracht Braunschweig. De eerste wedstrijd was ook in 1-0 voor 'die Wölfe' geëindigd.
Braunschweig moest winnen na de nederlaag in Wolfsburg. De ploeg van Torsten Lieberknecht probeerde dat ook wel, maar kon maar moeilijk openingen vinden in de hechte defensie van de tegenstander. De bezoekers werden bij vlagen gevaarlijk en zagen in de eerste helft een treffer van Mario Gómez afgekeurd worden.
Een verwoestend schot van de Portugees Vieirinha uit tweede lijn maakte vlak na rust aan alle dromen van Braunschweig een eind. Zo kan de ploeg die vorig seizoen nog de kwartfinale van de Champions League haalde, ook in augustus starten in de Bundesliga.
Andries Jonker werd eind februari aangetrokken om de miljoenenploeg uit het diepe dal te halen. Hij was de vervanger van de ontslagen Valérien Ismaël, die het stokje in oktober had overgenomen van Dieter Hecking. Jonker was van 2012 tot 2014 onder Felix Magath en Hecking assistent bij Wolfsburg.
Met de Nederlander kende de ploeg aanvankelijk een opleving, maar in de laatste speelronden kwam de degradatiestreep toch weer in zicht. In een direct duel met concurrent Hamburger SV werd Wolfsburg veroordeeld tot het spelen van ‘Relegationsspiele’, de wedstrijden om promotie/degradatie met de nummer drie uit de 2. Bundesliga.
Dat moest de ploeg van Jonker doen zonder de twee Nederlanders, Jeffrey Bruma en Riechedly Bazoer. Beiden konden niet meespelen wegens een knieblessure.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Altijd maar reizen voor je werk, is dat nou wel zo leuk? ‘Moest wel eens een verjaardag van mijn kind missen’
Elke dag na je werk naar huis, dat is niet voor iedereen de realiteit. Deze drie Nederlanders waren soms vaker onderweg dan thuis. Hoe is het om veel te reizen voor je baan en hoe gaat het thuisfront daarmee om? -
Zo deel je zo min mogelijk persoonlijke data met Facebook
Steeds meer mensen maken zich zorgen over wat Facebook met hun persoonlijke data doet. Met onderstaande tips hou je zoveel mogelijk informatie privé. -
Politie geeft Cristiano Ronaldo waarschuwing voor wegslaan telefoon van fan
De politie van Liverpool heeft Cristiano Ronaldo een waarschuwing gegeven. De Portugese topvoetballer van Manchester United sloeg op 9 april na de verloren wedstrijd tegen Everton een telefoon uit de handen van een supporter. Ronaldo bood later via Instagram excuses aan. -
Genomineerden voor Ballon d’Or 2022 bekend: geen Messi, wel Haller, Van Dijk én Ronaldo
Wie wordt de opvolger van Lionel Messi? De Argentijn won vorig jaar zijn zevende(!) Ballon d’Or, maar is nu niet eens genomineerd. France Football maakte vrijdagavond de lijst van 30 kanshebbers bekend. -
Met video
Erik ten Hag spaart ploeg niet na nieuwe blamage: ‘Ik had in de rust iedereen wel kunnen wisselen’
Trainer Erik ten Hag nam na de smadelijke nederlaag van Manchester United bij Brentford (4-0) een deel van de schuld op zich. ,,Ik ben de hoofdverantwoordelijke voor wat er is gebeurd. Dat ga ik niet uit de weg. We moeten er nu samen alles aan doen om beter te worden”, aldus de voormalig coach van Ajax bij Sky Sports.
-
Koken & Eten
Koud water of kokend water? Zo kook je je aardappelen het best
Eet jij vaak aardappelen? En hoe maak jij ze dan klaar? De een doet het met kokend water, de ander zet ze met koud water op. Experts geven hun adviezen voor het goed klaarmaken van de pieper. -
Met video
Ruud Vormer (34) krijgt medeleven van ploeggenoten bij Club Brugge: ‘Het is een heel pijnlijke situatie’
Ruud Vormer zit in een pijnlijke situatie bij Club Brugge. De 34-jarige Nederlander werd gisteren buiten de selectie gelaten voor het uitduel met OH Leuven. Zelf reageerde Vormer al via Instagram en ook zijn ploeggenoten vinden de situatie van de Nederlander vervelend. -
Dit zijn de drie genomineerden voor de UEFA-speler van het jaar
Karim Benzema, Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne zijn de drie genomineerden voor de prijs van UEFA-speler van het Jaar. De winnaar wordt de opvolger van de Italiaanse Chelsea-middenvelder Jorginho. De UEFA maakt de naam bekend tijdens de loting voor de groepsfase van de Champions League 2022/23 op 25 augustus in Istanboel.