Wolverhampton Wanderers verslaat Manchester United in kwartfinale FA Cup
VideoReuzendoder Wolverhampton Wanderers plaatste zich vanavond voor het eerst sinds 1998 voor de halve finales van de FA Cup. Op eigen veld knikkerde de nummer zeven van de Premier League Manchester United uit het toernooi: 2-1.
Raul Jimenez bracht het afgeladen Moulineux in de 70ste minuut in extase toen hij uit de draai scoorde na een uitstekende actie van Joao Moutinho. De Portugese middenvelder glipte langs drie Manchester United-spelers, waarna de Mexicaanse spits de bal enigszins gelukkig voor zijn voeten kreeg. Jimenez bedacht zich vervolgens niet en liet de Argentijnse doelman Sergio Romero kansloos.
Zes minuten later zorgde Diogo Jota voor de beslissing toen hij na een snelle tegenstoot de voormalig AZ-keeper verraste met een venijnige uithaal in de korte hoek. Met de verrassende maar niet onverdiende 2-1 overwinning beloonde de ploeg van de Portugese coach Nuno Espírito Santo zichzelf voor een uitstekend seizoen.
VAR
In de slotfase leek United met tien man verder te moeten. Vitor Lindelof kreeg direct rood na een veel te harde overtreding op doelpuntenmaker Diogo Jota. Maar na inmenging van de VAR draaide scheidsrechter Martin Atkinson die beslissing terug en kreeg de Zweed slechts geel.
Veel maakte dat niet uit voor de ploeg van Ole Gunnar Solskjaer, die na de eerste competitienederlaag vorige week bij Arsenal (2-0) opnieuw een sportieve tegenvaller te verwerken kreeg. De 2-1 van Marcos Rashford in de slotseconden van de blessuretijd kwam te laat voor United.
Wolverhampton had in de derde ronde al voor een sensatie gezorgd door Liverpool uit te schakelen. United was verantwoordelijk voor de uitschakeling van Arsenal en Chelsea in respectievelijk de vierde en vijfde ronde. De Wolves stonden in 1998 voor het laatst in de halve finales van de FA Cup. De laatste finale dateert van 1960, toen won de club de Engelse beker voor de vierde keer na een 3-0 zege op Blackburn Rovers.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video
Lieke Martens op tijd in vorm voor EK: doelpunt in halve finale Copa de la Reina
Lieke Martens verloor afgelopen zaterdag met FC Barcelona de Champions League-finale tegen Olympique Lyon (3-1) in Turijn, maar vanavond herpakte de Spaanse topclub zich. Martens opende de score in de halve finale van de Spaanse beker tegen Real Madrid, dat met 4-0 werd verslagen. -
Met video
Zeer merkwaardige beelden opgedoken: AS Roma-verdediger slaat ploegmaten na winst op Feyenoord
Er zijn uiterst merkwaardige beelden opgedoken uit het feestgedruis van AS Roma na winst in de Conference League-finale tegen Feyenoord. Gianluca Mancini haalde namelijk uit naar twee ploeggenoten. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
Erik ten Hag ziet ondanks nederlaag ManUnited EL-ticket pakken, Weghorst degradeert met Burnley
Erik ten Hag zag vandaag op de tribunes van Selhurst Park zijn nieuwe werkgever Manchester United verliezen bij Crystal Palace: 1-0. Omdat West Ham United ook verloor bij Brighton gaat United komend seizoen toch de Europa League in. -
Woede over astronomische bedragen in nieuw contract Mbappé bij PSG: ‘Een belediging voor het voetbal’
Paris Saint-Germain heeft alles uit de kast gehaald om Kylian Mbappé in Frankrijk te houden en is in die opzet geslaagd. Lange tijd waren er verhalen dat de topscorer van Lique 1 komende zomer transfervrij zou overstappen naar Real Madrid, maar daar ziet hij van af. Het nieuws doet nogal wat stof opwaaien.
-
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’ -
Barça en Lieke Martens moeten Champions League mede door wereldgoal weer aan Lyon laten
De vrouwen van Olympique Lyon hebben voor de achtste keer de Champions League gewonnen. In een bijzonder vermakelijke finale werd het FC Barcelona van Lieke Martens met 3-1 aan de kant gezet. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier?