Deventer gaat meten of motoren voor geluidsoverlast zorgen, of dat de herrie door iets heel anders komt
Deventer neemt maatregelen na klachten over motoren die veel te veel decibellen produceren. De Wilhelminabrug en andere wegen in en rond de binnenstad voor motoren verbieden, gaat de gemeente te ver. Wel komen er metingen, waarbij camera’s vastleggen wie de overlast produceert. Want komen die extra decibellen wel door motoren of door iets heel anders? Motorrijders zijn tevreden, bewoners minder. „Wij hebben helemaal niet om het afsluiten van wegen gevraagd!”
Het is al langer een ergernis: geronk van motoren. Met name rond de binnenstad – tussen Wilhelminabrug en Emmaplein en langs de Welle – zou de gashendel flink en hinderlijk opengaan. Uit ergernis bundelden bewoners in onder meer het Bergkwartier de krachten en vroegen de gemeente om maatregelen.
Maar de maatregelen die de gemeente nu neemt vindt Marcel Wendrich, spreekbuis namens bewoners, ‘te magertjes’. „Prima dat er nu iets gebeurt. Maar als je het echt wilt aanpakken en een duurzame stad wilt, moet en kun je veel meer doen.” Motorrijders zijn tevreden. „We hebben gelukkig een wethouder die niet overhaast maatregelen neemt, die misschien helemaal niet nodig zijn”, reageert Edwin Eikelenberg, Deventenaar en motorrijder.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Waar kan Deventer windmolens kwijt? ‘We gaan het anders doen dan de vorige keer’
Deventer -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
PREMIUMMET VIDEO
Moet sportclub meebetalen aan onveilige verkeerssituatie? "Het is best vreemd te noemen’
Moet een sportvereniging meebetalen aan een onveilige verkeerssituatie waar de gemeente verantwoordelijk is? Voetbalclub Wijhe ‘92 wil uit eigen zak 12.000 euro meebetalen aan een oplossing voor de onveilige situatie rond het sportpark. Het doet bij de PartijvdSport de wenkbrauwen fronsen. ,,Gemeente blijft verantwoordelijk voor een veilige toegang.’’Wijhe -
indebuurt.nl
Van zomerkermis tot kledingmarkt: 6 x dit doe je in Deventer dit weekend
Ding-dong! Het weekend staat voor de deur. Deze zes leuke dingen kun je doen in Deventer de komende dagen. -
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie.
-
PREMIUM
Deventer zeecontainerdrama: Marita en Dajenne kunnen naar geld fluiten (maar er is ook goed nieuws)
Deventer -
-
-
PREMIUM
Na jaren van tegenslag doet Henk (57) uit Wijhe tóch mee aan Alpe d’HuZes: ‘Het was een hele opgave’
Als zijn vrouw in 2011 overlijdt aan kanker weet hij het meteen: de nu 57-jarige Henk Wimmenhoeve uit Wijhe gaat meedoen aan Alpe d’HuZes, om geld op te halen voor onderzoek naar de ziekte. Na jaren van tegenslagen is het er twaalf jaar later dan eindelijk van gekomen. ,,Het was een grote jankpartij.’’Wijhe -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer