

- 32' Kaj Sierhuis
- Isac Lidberg 73'
Eerste competitietreffer Lidberg is GA Eagles goud waard in Almelo
wedstrijdverslagHij moest er lang op wachten, maar Isac Lidberg maakte zondag dan eindelijk zijn eerste competitiedoelpunt in dienst van Go Ahead Eagles. De Zweedse spits bezorgde de ploeg van trainer Kees van Wonderen met zijn 1-1 tegen Heracles en passant het eerste punt sinds de doelpuntloze remise begin december in Utrecht.
Het was de 73ste minuut toen Lidberg na een diepe bal van achteruit alleen op Heracles-doelman Janic Blaswich kon afgaan. Net voordat de sluitpost dacht de bal van hem te kunnen afsnoepen, wist de lange spits hem met een klein tikje te omspelen om vervolgens de 1-1 in het lege doel te schuiven.
In de zeventig minuten daarvoor leek het er nog niet op dat de bezoekers een positief resultaat zouden overhouden aan het duel in Almelo. Opnieuw kwam het gebrek aan scorend vermogen aan het licht: in de laatste acht competitieduels was GA Eagles slechts tweemaal trefzeker. Doordeweeks werd SC Heerenveen wel in de beker geklopt, maar met dezelfde elf spelers als in Friesland - vaste waarden Bas Kuipers en Ogechika Heil begonnen op de bank, doelman Warner Hahn was ziek - kon dat nog geen passend vervolg worden gegeven.
Dreiging van Sierhuis
Lidberg deelde in de eerste helft de enige speldenprikjes namens GA Eagles uit, maar de aanvaller had zijn vizier niet op scherp staan. Heracles was een stuk dreigender. Nadat Kaj Sierhuis (van dichtbij naast) en Luca de la Torre (goede redding Noppert) al dicht bij een openingstreffer waren, had Noppert na een halfuur geen antwoord op een stiftje van Sierhuis.
Voetballend deden de gasten zeker niet onder voor Heracles; meer balbezit, alleen bleven de kansen uit. Luuk Brouwers had na rust dé kans op de gelijkmaker. Hij kwam net een teenlengte tekort om de bal binnen te glijden. Dat Lidberg vervolgens wel succesvol was, was een ware opluchting voor de ploeg uit Deventer.
Verdienstelijk punt
Het had nog mooier kunnen aflopen. Iñigo Córdoba slaagde er een paar minuten voor tijd echter niet in om een uitstekende voorzet van de inmiddels ingevallen Kuipers tot doelpunt te promoveren. Toch een verdienstelijk punt voor de Eagles, dat daarmee de negatieve serie van drie competitienederlagen op rij tot halt heeft kunnen toeroepen.
- Bij GA Eagles ontbreken Marc Cardona, Giannis Botos, Martijn Berden, Gerrit Nauber en Sam Crowther vanwege blessures. De eerste drie zitten wel in de laatste fase van hun revalidatie. Yacine Bourhane verblijft nog met zijn land de Comoren op het toernooi om de Afrika Cup. Warner Hahn is afwezig wegens ziekte.
- Bas Kuipers en Ogechika Heil keren terug in de Deventer selectie. Zij lieten uit voorzorg de wedstrijd tegen Heerenveen schieten vanwege respectievelijk recente knie- en hamstringproblemen. Twee wedstrijden binnen drie dagen was nog te veel van het goede.
- Voor Andries Noppert is het zijn basisdebuut in de eredivisie. Derde keeper Nando Verdoni zit voor het eerst bij de wedstrijdselectie.
- GA Eagles boekte de laatste zege in de eredivisie op 27 november 2021 uit tegen Willem II. Boyd Lucassen tekende in Tilburg voor het winnende doelpunt.
- De laatste eredivisietreffer van Deventer makelij dateert van iets recenter: op 5 december 2021 in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2). Inigo Cordoba maakte dat doelpunt en is met 6 treffers in de competitie en 2 in de beker ook topscorer van GA Eagles.
- GA Eagles en Heracles treffen elkaar al voor de derde keer dit seizoen. Op 10 juli speelden de teams tijdens de voorbereiding in Almelo tegen elkaar en won Heracles met 1-0. Op 16 oktober eindigde een knotsgek duel tijdens de competitie in Deventer in 4-2. GA Eagles speelde het laatste kwartier met negen man na rode kaarten voor Giannis Botos en Isac Lidberg.
- Luuk Brouwers en Mats Deijl scoorden in dat duel namens GA Eagles, Heracles produceerde via Mats Knoester een eigen doelpunt. Rai Vloet en Marco Rente waren trefzeker namens Heracles.
- De laatste keer dat Heracles - GA Eagles in Almelo in de eredivisie werd gespeeld was op 19 november 2016. Heracles won met 2-1 door twee goals van Samuel Armenteros. Via Jarchinio Antonia was GA Eagles nog wel op voorsprong gekomen.
- Go Ahead Eagles staat na 19 speelronden met 21 punten op de 11de plaats in de eredivisie. Heracles staat 12de met 19 punten.
- De aftrap in stadion Erve Asito is zondag om 14.30 uur.
- Jannick van der Laan is de scheidsrechter van dienst in Almelo.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Duizenden extra laadpalen in Deventer: ‘Gaat dat ten koste van schaarse parkeerplekken?’
Duizenden nieuwe laadpalen en genoeg parkeerplaatsen in de stad. Gaat dat samen? Sommige Deventer partijen vrezen parkeerproblemen als het aantal stekkers de komende jaren in rap tempo toeneemt. ,,Deze laadvisie zet de verhoudingen op scherp.’’ -
Automobilist rijdt door na aanrijding met fietser in Deventer
Een automobilist is gisteravond doorgereden na een fietser te hebben aangereden in Deventer. Het ongeval gebeurde op het vrijliggende fietspad van de Brinkgreverweg. De politie is op zoek naar de automobilist. -
De nare bijsmaak van de term Human Resources: ‘Mensen zijn geen productiemiddelen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: Human Resources -
Met video
Danny zoekt meisje dat in Deventer moet wegduiken voor berg water: ‘Het zal je kind zijn’
Ze kan nog schuilen achter haar fiets, maar of het echt heeft geholpen is de vraag. Een meisje in Deventer krijgt een grote plens water over zich heen nadat een busje uit een ondergelopen tunnel komt en langs haar rijdt. De eigenaar van dat bedrijfsbusje is nu naar haar op zoek om het goed te maken. -
PREMIUMBinnenkijken
Ze wonen in een stijlvol herenhuis, toch vertrekken Birgit en Martin voor ander pareltje
Birgit Verwer en Martin Hoorweg verkopen hun prachtige herenhuis aan de Valkenboslaan in Den Haag. Ze wilden al langer de stad uit, en hebben nu het pareltje gevonden dat ze zochten, in het buitengebied van het Achterhoekse Doetinchem wel te verstaan.
-
PREMIUM
Anna (38) uit Deventer brengt ambitieuze vrouwen uit Oost-Nederland samen: ‘Elkaar naar boven helpen’
Ondernemersverenigingen en netwerkborrels. Voor mannen zijn er zat. Maar waar treffen ambitieuze vrouwen uit het oosten van het land elkaar? Tot voor kort nergens. Journalist Anna van den Breemer uit Deventer droomt groot. Ze wil niets liever dan een groep gelijkgestemde vrouwen samenbrengen. ,,Een soort community. Al vind ik dat een vies woord.’’ -
PREMIUMOverzicht Deventer/Zutphen
Rohda Raalte viert onverwachts feest, voor Ruurlo is handhaving een feit en Holten één zege verwijderd van titel
Wat gebeurde er zaterdag en zondag allemaal op de regionale velden? Je vindt de uitslagen, doelpuntenmakers en verslagen in onderstaand overzicht. -
Benzine in Duitsland vanaf volgende week 50 cent per liter goedkoper dan in Nederland
Duitsland voert op 1 juni een accijnsverlaging door, waardoor een liter Euro 95 dan 1,72 euro kost. Dat is bijna vijftig cent minder dan in Nederland. Ten opzichte van de Nederlandse adviesprijs bedraagt het verschil zelfs meer dan 60 cent.