

- 32' Kaj Sierhuis
- Isac Lidberg 73'
Eerste competitietreffer Lidberg is GA Eagles goud waard in Almelo
wedstrijdverslagHij moest er lang op wachten, maar Isac Lidberg maakte zondag dan eindelijk zijn eerste competitiedoelpunt in dienst van Go Ahead Eagles. De Zweedse spits bezorgde de ploeg van trainer Kees van Wonderen met zijn 1-1 tegen Heracles en passant het eerste punt sinds de doelpuntloze remise begin december in Utrecht.
Het was de 73ste minuut toen Lidberg na een diepe bal van achteruit alleen op Heracles-doelman Janic Blaswich kon afgaan. Net voordat de sluitpost dacht de bal van hem te kunnen afsnoepen, wist de lange spits hem met een klein tikje te omspelen om vervolgens de 1-1 in het lege doel te schuiven.
In de zeventig minuten daarvoor leek het er nog niet op dat de bezoekers een positief resultaat zouden overhouden aan het duel in Almelo. Opnieuw kwam het gebrek aan scorend vermogen aan het licht: in de laatste acht competitieduels was GA Eagles slechts tweemaal trefzeker. Doordeweeks werd SC Heerenveen wel in de beker geklopt, maar met dezelfde elf spelers als in Friesland - vaste waarden Bas Kuipers en Ogechika Heil begonnen op de bank, doelman Warner Hahn was ziek - kon dat nog geen passend vervolg worden gegeven.
Dreiging van Sierhuis
Lidberg deelde in de eerste helft de enige speldenprikjes namens GA Eagles uit, maar de aanvaller had zijn vizier niet op scherp staan. Heracles was een stuk dreigender. Nadat Kaj Sierhuis (van dichtbij naast) en Luca de la Torre (goede redding Noppert) al dicht bij een openingstreffer waren, had Noppert na een halfuur geen antwoord op een stiftje van Sierhuis.
Voetballend deden de gasten zeker niet onder voor Heracles; meer balbezit, alleen bleven de kansen uit. Luuk Brouwers had na rust dé kans op de gelijkmaker. Hij kwam net een teenlengte tekort om de bal binnen te glijden. Dat Lidberg vervolgens wel succesvol was, was een ware opluchting voor de ploeg uit Deventer.
Verdienstelijk punt
Het had nog mooier kunnen aflopen. Iñigo Córdoba slaagde er een paar minuten voor tijd echter niet in om een uitstekende voorzet van de inmiddels ingevallen Kuipers tot doelpunt te promoveren. Toch een verdienstelijk punt voor de Eagles, dat daarmee de negatieve serie van drie competitienederlagen op rij tot halt heeft kunnen toeroepen.
- Bij GA Eagles ontbreken Marc Cardona, Giannis Botos, Martijn Berden, Gerrit Nauber en Sam Crowther vanwege blessures. De eerste drie zitten wel in de laatste fase van hun revalidatie. Yacine Bourhane verblijft nog met zijn land de Comoren op het toernooi om de Afrika Cup. Warner Hahn is afwezig wegens ziekte.
- Bas Kuipers en Ogechika Heil keren terug in de Deventer selectie. Zij lieten uit voorzorg de wedstrijd tegen Heerenveen schieten vanwege respectievelijk recente knie- en hamstringproblemen. Twee wedstrijden binnen drie dagen was nog te veel van het goede.
- Voor Andries Noppert is het zijn basisdebuut in de eredivisie. Derde keeper Nando Verdoni zit voor het eerst bij de wedstrijdselectie.
- GA Eagles boekte de laatste zege in de eredivisie op 27 november 2021 uit tegen Willem II. Boyd Lucassen tekende in Tilburg voor het winnende doelpunt.
- De laatste eredivisietreffer van Deventer makelij dateert van iets recenter: op 5 december 2021 in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2). Inigo Cordoba maakte dat doelpunt en is met 6 treffers in de competitie en 2 in de beker ook topscorer van GA Eagles.
- GA Eagles en Heracles treffen elkaar al voor de derde keer dit seizoen. Op 10 juli speelden de teams tijdens de voorbereiding in Almelo tegen elkaar en won Heracles met 1-0. Op 16 oktober eindigde een knotsgek duel tijdens de competitie in Deventer in 4-2. GA Eagles speelde het laatste kwartier met negen man na rode kaarten voor Giannis Botos en Isac Lidberg.
- Luuk Brouwers en Mats Deijl scoorden in dat duel namens GA Eagles, Heracles produceerde via Mats Knoester een eigen doelpunt. Rai Vloet en Marco Rente waren trefzeker namens Heracles.
- De laatste keer dat Heracles - GA Eagles in Almelo in de eredivisie werd gespeeld was op 19 november 2016. Heracles won met 2-1 door twee goals van Samuel Armenteros. Via Jarchinio Antonia was GA Eagles nog wel op voorsprong gekomen.
- Go Ahead Eagles staat na 19 speelronden met 21 punten op de 11de plaats in de eredivisie. Heracles staat 12de met 19 punten.
- De aftrap in stadion Erve Asito is zondag om 14.30 uur.
- Jannick van der Laan is de scheidsrechter van dienst in Almelo.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Hoe weet je of jij hoogbegaafd bent? Een expert legt uit wat de kenmerken zijn
Twee à drie procent van de bevolking is hoogbegaafd. Zij hebben een sterk ontwikkeld brein met een IQ van 130 of meer. Maar volgens specialisten ligt het werkelijke percentage nog veel hoger. Alleen: hoe weet je of je hoogbegaafd bent? Wij vroegen expert Tessa Kieboom om raad. -
PREMIUMMet video
Molenaars werken zich slag in de rondte op zoek naar jonge opvolgers en dat is hard nodig
Over windmolens worden talloze discussies gevoerd, maar je hebt ook nog de vredige bouwwerken die iconisch zijn voor het Nederlandse landschap. Tientallen molens in onze regio openden zaterdag de deuren tijdens Molendag, maar voor hoelang nog? De molen loopt eigenlijk net als elke andere vrijwilligersorganisatie tegen de nodige problemen aan. -
PREMIUM
Wie is de Deventer mol op het Grote Kerkhof? ‘Plan voor autovrije plein bracht ons op dit idee’
Je zou het een Deventer versie van Wie is de mol kunnen noemen. Juliëtte Maslow-Rosenkamp, ook bekend als scenarioschrijfster van Sesamstraat, zet de mol centraal in haar geliefde Deventer. ,,Dit maakt me écht trots, omdat het over mijn stad Deventer gaat.” -
met video
Duizenden uitzinnige fans bejubelen Go Ahead Eagles op Deventer Brink: ‘Prachtig eindfeest’
Duizenden Deventer voetbalfans huldigden de spelers van Go Ahead Eagles op de Brink. Het team promoveerde vorig seizoen al, maar toen kon een officieel feestje niet vanwege corona. Nu is het groot feest. Lees hier ons live-blog terug. -
PREMIUM
Hoe gevaarlijk is het om je batterijen niet op tijd weg te gooien?
Het komt steeds vaker voor: een brand die ontstaat door een batterij. Gooi je een boormachine of een ander elektrisch apparaat weg bij het restafval, dan kan die zomaar vlam vatten.
-
Deventer theaters zoeken juryleden die nooit naar een voorstelling gaan
In Deventer wordt een WijkJury opgericht. Een WijkJury wordt gevormd door een groep bewoners uit alle wijken van een stad die nooit naar het theater gaan, maar daar wel nieuwsgierig naar zijn. -
PREMIUM
Alcohol drinken tijdens de zwangerschap kan leven lang gevolgen hebben voor je kind
Laag geboortegewicht, hersen- of gezichtsafwijkingen, concentratieproblemen. Alcohol drinken tijdens de zwangerschap kan een leven lang gevolgen hebben voor je kind. En dat moet nóg bekender worden, vindt het Trimbos-instituut. Daarbij is ook een rol weggelegd voor de man. -
PREMIUM
José uit Deventer stapt in haar vrije tijd vrijwillig op ruziënde buren af: ‘Soms líjkt het onoplosbaar’
Een overhangende tak, harde muziek in de kleine uurtjes of een verkeerd geplaatste schutting. Iedereen kan verzeild raken in een conflict met de buren. Wanneer je er samen niet uitkomt, zijn er de mensen van Buurtbemiddeling om de plooien glad te strijken. José Geerdink doet dit bijzondere vrijwilligerswerk in Deventer. ,,Het wringt bijna altijd in de communicatie.’’