Illegale hamsterfokkerij (!), drugs én chemicaliën ontdekt op voormalig militair terrein bij Voorst
UpdateTien kilo hennep, verdachte chemicaliën én een illegale hamsterfokkerij. Dat was de vondst dinsdag bij een controle in de opslaggebouwen op het oude militaire terrein nabij recreatieplas Bussloo. Zeker de ontdekking van de hamsterfokkerij valt op. Volgens de Dierenbescherming komt dat niet iedere week voor.
In totaal zijn er 23 personen en 22 panden gecontroleerd. Daarbij ontdekten medewerkers van de gemeente Voorst, politie en brandweer onder meer een illegale dierenfokkerij. Meer dan honderd hamsters zaten in een afgesloten ruimte op het mobilisatiecomplex (MOB) aan de Bloemenksweg.
Straatwaarde van 30.000 euro
In hetzelfde pand vonden ze ook 10 kilo hennep met een straatwaarde van 30.000 euro. Na deze vondsten is het gebouw gesloten. De hennep is in beslag genomen.
Gebouwen op dit voormalige militaire terrein uit De Koude Oorlog, dat eigendom is van een vastgoedbedrijf, kunnen worden gehuurd door andere bedrijven. De gemeente voert daar onregelmatige controles uit om te kijken of er geen illegale activiteiten plaatsvinden. ,,Een dierenfokkerij valt niet onder de vergunning van dit complex’’, reageert gemeentewoordvoerder Linda Simons.
De Dierenbescherming geeft aan dat er voor zover dat bij hun bekend is niet iedere week illegale hamsterfokkerijen gevonden worden. ,,Een trieste vondst’’, zegt woordvoerder Carmen Silos. ,,Op het moment dat er sprake is van te veel dieren op een te kleine ruimte is dat geen prettige omstandigheid. Zeker voor het welzijn van de dieren is dat niet goed.’’ Er zijn online en in de nieuwsarchieven opvallend weinig meldingen van het illegaal fokken van hamsters.
Gevaarlijke chemicaliën
Het bleef niet dinsdag bij de ontdekking van een illegale hamsterfokkerij op het voormalige militaire terrein in de gemeente Voorst. Een ander pand op het terrein is gesloten, omdat er (gevaarlijke) chemicaliën en materialen zijn gevonden die kunnen worden gebruikt voor de productie van drugs.
De politie heeft naar aanleiding van deze controle nog geen aanhoudingen verricht. ,,Het onderzoek loopt nog’’, zegt woordvoerder Marloes Ballast. Het is nog niet bekend waar de beestjes nu zijn.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Landbouw wijst stikstofplannen Overijssel af
Rijssen -
indebuurt.nl
Plantenliefhebbers opgelet: hier in Deventer ruil je dit weekend stekjes
Jouw liefde voor planten met anderen delen, nieuwe plantenvrienden ontmoeten en naar huis gaan met een tas vol (gratis) stekjes. Klinkt dit je als muziek in de oren? Lees dan snel verder, want komend weekend staat er een leuk uitje voor je op de agenda! -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
PREMIUMupdate
Vuurbal schiet over Salland: ‘Mogelijk meteoriet ingeslagen tussen Raalte, Twello en Nieuw Heeten’
Woon jij binnen de driehoek Raalte-Twello-Nieuw Heeten? Dan zou er zomaar een meteoriet in jouw tuin kunnen zijn ingeslagen afgelopen weekend. De meteoriet was op 27 mei in onze regio goed zichtbaar als vuurbol.Deventer
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
-
-
-
PREMIUM
Zwaargewonde wielrenner (14) uit Apeldoorn in coma na ongeluk met trekker op smal weggetje
Een jonge wielrenner (14) uit Apeldoorn wordt in coma gehouden nadat hij zwaargewond raakte bij een ongeluk met een trekker. Een traumaheli bracht hem naar het ziekenhuis. De jongen was op pad met zijn wielervereniging: ,,Je moet overal alert zijn.”Voorst -
Wassens nieuwe algemeen directeur gemeente Deventer
Jan Peter Wassens is de nieuwe gemeentesecretaris/algemeen directeur van de gemeente Deventer. Hij volgt per 1 september Marcel Kossen op, die met pensioen gaat.Deventer