Eerder naar rijles in Tilligte om pony te poetsen
VideoTILLIGTE - Met trots nam Ellen Loohuis, mede-eigenaresse van manege Meinders, zondagmiddag het 4-sterren certificaat van de Federatie van Nederlandse Ruitersportcentra in ontvangst. Dubbel trots, want tegelijkertijd werd ook het nieuwe logo onthuld.
Boerderijcampus Meinders is nu officieel Manege Meinders. Op erve Meinders wonen twaalf mensen met een beperking. „Veel mensen denken dat we ons als manege alleen op de zorg richten. Maar dat is niet zo. Onze accommodatie leent zich voor paardrijlessen voor iedereen, ongeacht het niveau”, aldus Loohuis.
Patrick Marsman van de FNRS reikte het certificaat uit. „Onze onafhankelijke keurmeesters hebben hoge punten toegekend aan dit ruitersportcentrum. De nieuwbouw, het licht, de ruime stallen en de grote vrijheid die de paarden hier genieten hebben voor een hoge score gezorgd. Kwaliteit, veiligheid en welzijn staan voor ons voorop”, aldus Marsman.
De jaarlijkse open dag op de manege kreeg gisteren een extra feestelijk tintje. Met veel leuke activiteiten voor kinderen. Van pony rijden tot een vragenspel, van stokpaard rijden tot een fotowedstrijd met kans op een jaar langs gratis rijles.
‘Lekker buiten bezig’
De zestien paarden en pony’s op de manege dragen chique namen als Elvira, Stern en Beamont. De 10-jarige Linsey uit Denekamp komt elke donderdag. Ze leert verschillende pony’s te berijden. „Ik kom altijd wat eerder om de pony te poetsen en te borstelen”, zegt ze. „Ik houd van dieren en je bent altijd lekker buiten bezig.”
Ties (6) en zijn zus Lot uit Agelo rijden ook bij Meinders. Pony Silas is het lievelingsdier van Ties. De kinderen hebben thuis ook een pony en een veulen, Panter en Doesie. Papa en opa reden en rijden paard, de kinderen hebben er ook schik in. „Maar”, zegt vader, „ik ben blij dat ze hier veel leren. Van een ander nemen ze meer aan dan dat ik ze dingen opdraag.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Drukte bij Zwembad De Kuiperberg, ondanks extreme hitte: ‘Af en toe in schaduw liggen, dan gaat het wel goed’
OOTMARSUM - Wat doe je wanneer het kwik zo’n veertig graden aantikt op het heetst van de dag? Verschuil je je, of waag je het erop en ga je ‘gewoon’ naar het zwembad? Bij De Kuiperberg in Ootmarsum was het dinsdagmiddag als vanouds druk. „Hier kan je nu beter zijn dan thuis...” -
PREMIUM
Twentse touwtrekkers gaan op het hoogste podium voor een medaille
TILLIGTE/HENGELO - Ronald Hengelman (41) en Louis Ribberink (48) vertrokken maandag naar de Amerikaanse stad Birmingham. De beide Tukkers zijn geselecteerd voor het Nederlands touwtrekteam, dat deelneemt aan de Wereldspelen. -
Zo weet je of de airco van je auto aan onderhoud toe is
De airconditioning in je auto draait bij deze zomerse temperaturen overuren en is daardoor eerder toe aan onderhoud. Maar hoe weet je precies wanneer het tijd is om je airco bij te laten vullen? -
PREMIUM
De boerenwijsheid kan beter met een korreltje zout genomen worden
ENSCHEDE – Boeren krijgen de laatste twee weken volop ruimte in de De Twentsche Courant Tubantia om hun mening te geven over de maatregelen die de stikstofuitstoot moeten beperken. Geregeld gaat die mening vergezeld van wat de boeren als feit presenteren. Maar zijn het wel feiten? Elf uitspraken gecheckt. -
PREMIUM
Ons kent ons in Lattrop, maar ook quads en crossbrommers: ‘Proberen elk jaar iets nieuws te hebben’
LATTROP - De ingrediënten zijn vertrouwd: een braderie, drive-in, rommelmarkt, een goede band en vooral ook veel vermaak voor de kinderen. Meer heeft Lattrop ook niet nodig. Hoewel een ritje op een crossbrommer of een quad ook best in de smaak valt.
-
Wat is het bestbetaalde beroep van Nederland?
,,Ik ga datgene studeren waarmee ik het meeste geld kan verdienen’’, zei een vriendje van het kind van Peter Olsthoorn, journalist voor Intermediair. Maar in welke beroepsgroepen zijn de salarissen het hoogst, zowel in Nederland als in andere landen? Peter zocht het uit. -
PREMIUM
Mooiste truck van Nederland? Chauffeur Jorn (24) uit Ootmarsum showt zijn droomwagen op Truckstar
OOTMARSUM - Hij gaat al naar het Truckstar Festival sinds hij lopen kan. En nu staat vrachtwagenchauffeur Jorn Yland (24) uit Ootmarsum op het evenement met zijn droomtruck: een Scania S520 V8. Wie weet de Mooiste Truck van Nederland. -
PREMIUM
Nationaal watertekort: ‘Je hoeft niet je hele tuin te sproeien om je tuin te redden’
Door de aanhoudende droogte heeft Nederland officieel een watertekort. We moeten dus zuiniger omgaan met ons drinkwater. Maar we willen niet dat onze tuinplanten bij bosjes neervallen omdat het zo droog is. Toch hoef je niet elke avond met de tuinslang, gieter of sproeier in de weer, zeggen deskundigen. ,,Dan ben je vooral bezig je tuin in leven te houden. Maar dat hoort Moeder Natuur zelf te doen.’’