Beurzen over breed front vooruit
blik op de beursDe Europese beurzen gingen maandag over een breed front vooruit. De stemming werd gesteund door de sterke koerswinsten op Wall Street van voor het weekeinde. Op het Damrak kreeg postbezorger PostNL harde klappen na tegenvallende vooruitzichten.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,9 procent in de plus op 538,62 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 823,65 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt dikten tot 0,6 procent aan.
PostNL kelderde 16,6 procent in de MidKap. Het bedrijf boekte in het vierde kwartaal meer omzet, ondanks verder dalende postvolumes. PostNL verlaagde echter de prognoses voor de resultaten in de nabije toekomst, omdat de kosten van de impact van regelgeving voor de postmarkt fors hoger uitvallen dan eerder gedacht.
TomTom
TomTom (plus 2,5 procent) was de sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven. De navigatiedienstverlener gaat samenwerken met de Duitse softwaremaker voor de auto-industrie Elektrobit. De twee bedrijven gaan hun kennis op het gebied van zelfrijdende voertuigen samenvoegen.
Bij de hoofdfondsen prijkte kabel- en telecomconcern Altice bovenaan met een winst van ruim 3 procent. Ahold Delhaize won 1,8 procent. Volgens de Belgische krant De Standaard wordt topman Dick Boer opgevolgd door ex-Delhaize-topman en huidig vicetopman van het gecombineerde bedrijf Frans Muller. Informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX waren de grootste dalers, met minnen van 0,8 en 0,4 procent.
Deutsche Bank klom 0,7 procent. De grootste bank van Duitsland gaat zijn vermogensbeheertak DWS zo snel mogelijk naar de beurs brengen. In 2012 probeerde Deutsche Bank al het grootste deel te verkopen, maar staakte hij die verkoop toen hij niet genoeg geld kon krijgen.
In Londen won AB Foods, eigenaar van kledingketen Primark, 1,8 procent. De relatief warme herfst heeft de verkopen van Primark geen goed gedaan. Wel werd de week voor kerst een recordomzet gedraaid en ook het begin van de voorjaarsverkoop was bemoedigend. De telecombedrijven Nokia en Ericsson wonnen ruim 2 procent na aankondiging van de plannen voor de uitrol van 5G netwerken.
Euro
De euro was 1,2344 dollar waard, tegen 1,2291 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 63,59 dollar. Brentolie werd een fractie goedkoper, op 67,30 dollar per vat.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Consumenten moeten recht op reparatie krijgen: ‘Slechts kwart van weggegooide telefoons is echt kapot’
In de strijd tegen de weggooicultuur moeten consumenten het recht krijgen een wasmachine of ander kapot product te laten repareren, vindt de Europese Commissie. ,,Je moet niet bang zijn iets uit elkaar te halen, vaak kun je het nog maken.’’ -
PREMIUM
Komst nieuwe hyperstore bewijst: voor speelgoed gaan we weer naar de winkel
De klad in speelgoedland? Komende week opent de Ierse speelgoedgigant Smyths Toys in Amsterdam zijn eerste van twintig megawinkels in ons land. En ook onze eigen speelgoedzaken worden weer gevonden, door kinderen en ‘kidults’, spelende volwassenen. ,,Een cadeau samen uitzoeken is leuker in een echte winkel.”Rotterdam, Amsterdam -
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras. -
‘Oekraïense vluchtelingen worden door werkgevers uitgebuit’
Vluchtelingen uit Oekraïne worden in Nederland geregeld uitgebuit door malafide werkgevers. Er wordt misbruik gemaakt van hun gebrek aan kennis over de Nederlandse arbeidsregels. -
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’
-
PREMIUMINTERVIEW
Douanedirecteur streed jaren tegen nietsontziende bendes: ‘Partijen cocaïne vlogen ons om de oren’
Als piepjonge grenswachter haalde hij gesmokkelde sigaretten uit de loop van een Leopard-tank, als ervaren rot knokte hij in de Rotterdamse haven tegen nietsontziende drugscriminelen. Maar na bijna een halve eeuw bij de douane houdt regiodirecteur Jan Kamp (66) het voor gezien. Hij gaat ze missen, de collega’s, de containers en de cokevangsten.Rotterdam, Uithuizermeeden, Elspeet, Groningen -
-
-
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug? -
Meer meisjes kiezen voor technische vmbo-opleiding: ‘Ze behoren straks tot de elite’
Dit schooljaar meldde ruim 20 procent meer meisjes zich aan voor een technische vmbo-opleiding, dan in het jaar ervoor. De uitdaging is echter om meisjes ook in het vervolg van hun carrière in de techniek te behouden.