Ook spaarders Knab betalen negatieve rente
Online bank Knab voert een negatieve spaarrente in. Per 1 februari betalen klanten met een saldo vanaf 250.000 euro op hun spaarrekening 0,5 procent rente.
Delen per e-mail
Knab is niet de eerste bank die deze maatregel neemt. Dat steeds meer banken negatieve spaarrente hanteren, komt vooral doordat er in Nederland heel veel wordt gespaard. ,,Dit spaargeld kost banken geld. We kunnen niet al het spaargeld beleggen in bijvoorbeeld hypotheken en daarom moeten we een deel van het spaargeld van onze klanten tijdelijk stallen bij de Europese Centrale Bank (ECB). Zij rekenen aan ons hiervoor een negatieve rente van 0,5 procent”, zegt een woordvoerder van Knab.
Vorig jaar kondigde ook De Volksbank aan dat ze per 1 maart 2021 een negatieve rente van -0,5 procent rekent. Hieronder vallen de spaarders van Volksbank-dochters SNS Bank, ASN Bank en RegioBank met een spaarsaldo hoger dan 250.000 euro. De drie grootbanken ING, Rabobank en ABN AMRO hanteerden al hetzelfde negatieve rentepercentage, maar verlaagden de grens voor negatieve rente naar een saldo van 250.000 euro (ING en Rabobank) of 500.000 euro (ABN AMRO). Verder voert Triodos Bank voor spaarders met een saldo boven 100.000 euro een negatieve rente en betalen alle spaarklanten van deze bank 2 euro per maand voor hun spaarrekening.
Bijzondere stap
Knab is dus niet de eerste bank die negatieve rente gaat rekenen. ,,Maar een bijzondere stap is het wel”, zegt Amanda Bulthuis van vergelijkingssite Geld.nl. ,,Tot eind 2019 was Knab zelfs nog regelmatig bovenaan de spaarrente-overzichten te vinden. Dat nu ook zo’n bank zich genoodzaakt voelt negatieve rente te voeren, is een voorbode dat in 2021 meer banken deze stap zullen volgen.”
Bulthuis verwacht niet dat kleinere spaarders, met een saldo tot enkele tienduizenden euro’s, zich voorlopig zorgen hoeven te maken. ,,De banken zullen het saldo voor negatieve rente stapsgewijs verder verlagen. Tussen spaarsaldo’s van 250.000 of 500.000 euro en bedragen van bijvoorbeeld 50.000 euro zit een flink gat. Daar kunnen de banken nog heel wat stapjes maken.’’
Bekijk hier onze video's over de economie:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
COLUMN De media als waakhond: controleer de overheid, niet de burger
Irene van den Berg is journalist en columnist, gespecialiseerd in financiële psychologie. In haar verhalen probeert zij ons economisch gedrag te verklaren. -
Bruynzeel Keukens-topman Anton Sanders (54) overleden
Topman Anton Sanders van het bedrijf achter Bruynzeel Keukens is overleden. Sanders (54) was woonachtig in Eindhoven. -
Grote pensioenfondsen hoeven pensioenen niet te verlagen
De grote pensioenfondsen ABP en PFZW hoeven hun pensioenen dit jaar niet te verlagen. Beide fondsen hebben volgens de eerste berekeningen een dekkingsgraad die hoger is dan de vereiste 90 procent. Bij ambtenaren- en lerarenfonds ABP was dit ruim 92 procent, bij zorgfonds PFZW ruim 91 procent. -
PREMIUM
De miljoenenslag na het omvallen van Hudson’s Bay is nog niet voorbij
Een jaar na de teloorgang van warenhuis Hudson’s Bay woedt de grootste juridische oorlog ooit in de Nederlandse winkelstraat. Het Canadese concern haalt alles uit de kast om niet nog 280 miljoen euro te moeten betalen. ‘Het is bijna trumpiaans.’ -
Koopkrachtberekenaar Het eerste loonstrookje van 2021, valt het mee of tegen? Bereken het hier
Het eerste loonstrookje van 2021 komt volgende week. Er is volgens het Nibud een bescheiden koopkrachtstijging van 1 procent. Maar achter de cijfers zit vooral veel onzekerheid. Het Nibud maakt zich zorgen over hoe huishoudens het financieel gaan redden in 2021.
-
PREMIUM
Miljoenen pensioenen in gevaar: ‘Kans op kortingen wordt heel reëel’
De pensioenen van miljoenen Nederlanders zijn in gevaar. Door de lage rente en strengere regels dreigen de komende jaren kortingen op vele pensioenen, waarschuwen ABP en PMT, twee van de grootste pensioenfondsen van Nederland. -
PREMIUM
Hoogleraar: ‘Huidige maatregelen zijn economisch extreem schadelijk’
De verlenging van de lockdown die premier Rutte deze week aankondigde, brengt de economie nog grotere schade toe, terwijl de effecten verwaarloosbaar zijn. Volgens hoogleraar economie Bas Jacobs is het tijd voor een nieuwe aanpak. ,,Het instrument van de lockdown is bot geworden.” -
Ook negatieve rente voor spaarders bij SNS, ASN en Regiobank
De Volksbank, het moederbedrijf van SNS, ASN en Regiobank, voert vanaf 1 maart volgend jaar een negatieve rente in voor spaartegoeden boven de 250.000 euro.