Aangrijpend In Memoriam voor slachtoffers vuurwerkramp Enschede
VideoENSCHEDE - Het is precies zo’n zaterdag. Zonnig meiweer, vanavond songfestival, morgen moederdag. Het maakt deze zeventiende herdenking van de vuurwerkramp net even emotioneler dan andere jaren.
Op het monument voor de slachtoffers hangt deze zaterdag een aangrijpend In Memoriam. “Ze zeggen dat de pijn minder wordt, maar wanneer? Niets is meer hetzelfde in ons leven. Alles leidt terug naar die ene dag.” Het is een hartverscheurende tekst van de familie Ransing, van wie vijf leden om het leven kwamen. Voor hun nabestaanden is 13 mei 2000 nooit over gegaan.
Stilte
En hoe goed de meeste slachtoffers en nabestaanden hun leven weer hebben kunnen oppakken, op deze herdenkingsdag komt het toch allemaal weer terug. De verhalen over angst en verdriet worden net als ieder jaar weer gedeeld op het grasveld rondom het monument. Om drie uur beginnen de kerkklokken in de omgeving te luiden, om half vier wordt gevraagd om twee minuten stilte. Bloemen omringen de 23 namen van de doden, de gedachten gaan uit naar al die anderen die lichamelijk of geestelijk littekens opliepen.
De meeste wonden zijn geheeld, Roombeek is zeventien jaar later een oase van moderne architectuur, fris groen en eigentijdse cultuur. Maar het litteken van de ramp wordt bewust intact gehouden. De afdruk die de explosie in de grond maakte op die verbijsterende zaterdag raakt langzaam overwoekerd met groen. Het is de bedoeling dat dit litteken uiteindelijk zal oplossen in zijn omgeving. Maar dat duurt nog jaren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
Deze pagina gaat verdwijnen, klik hier om uw eigen gemeentepagina in te stellen
Op deze pagina vond je altijd het nieuws uit de streek. Om je nog lokaler nieuws te bieden, biedt Tubantia je nu een pagina aan met het nieuws uit jouw gemeente én de directe omgeving. -
met video
Auto belandt in de bosjes in buitengebied Enschede, bestuurder spoorloos
Een auto is dinsdagavond in de bosjes beland op de kruising van de Broekheurnerweg met de Braamweg. De bestuurder werd echter niet aangetroffen. -
Voorstelling voor doven en slechthorenden in Wilminktheater: ‘We willen de muziek ook zichtbaar en voelbaar maken’
ENSCHEDE - Begin februari speelt in het Wilminktheater From the sun’s Perspective. De voorstelling is speciaal opgezet voor doven en slechthorenden. André Kerver is zelf slechtziend en klarinettist van de groep. „Het is fascinerend om allemaal mee te maken.” -
PREMIUM
Nieuwe makelaar ontfermt zich over verhuur restaurant De Blanckenborgh: ‘Dit pand smoelt goed’
HAAKSBERGEN - „Het trekt wel de aandacht”, zegt Youp Dumont. De horecamakelaar heeft sinds een aantal weken villa De Blanckenborgh in Haaksbergen in de verhuur. Hij vindt het bij uitstek een plek voor fine dining: „We zoeken iemand die het pand eer aan doet.”
-
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
-
-
Enexis verkoopt dochterbedrijf: 1,1 miljard voor elektriciteitsnet en 20 miljoen euro voor Overijssel
Elektrisch rijden, gasloze huizen, zonnepanelen en windmolens. We gaan de komende jaren fors meer elektriciteit opwekken en gebruiken. Dat vraagt een grote investering in het elektriciteitsnet. Enexis, verantwoordelijk voor het net in onder meer Twente, zet daarin een grote stap door dochterbedrijf Fudura voor 1,1 miljard euro te verkopen. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit.
In samenwerking met indebuurt Enschede