Pinstoring treft Duitse winkeliers: vooral supermarkten hebben last van storing
ENSCHEDE/GRONAU - Een pinstoring treft Duitse winkeliers. Sinds dinsdagmiddag zijn er landelijke problemen met kaartbetalingen. In veel winkels kan alleen met contant geld worden afgerekend.
De storing werd voor het eerst op dinsdag gemeld, maar is op woensdagmiddag nog altijd niet opgelost. Aanbieders van betalingsdiensten melden aanzienlijke beperkingen bij één specifiek betaalapparaat. Het gaat om de H5000 van Verifone.
Volgens Duitse media hebben onder andere vestigingen van de winkelketens Netto, Edeka en Rewe last van de storing. Het apparaat van Verifone wordt in veel van deze winkels gebruikt. Mensen die voor het lange weekend boodschappen willen doen, wordt gevraagd om vooraf contant geld te pinnen. Bij veel winkels worden klanten voordat ze de winkel betreden gewezen op het feit dat het niet mogelijk is om met pinpas te betalen.
Wanneer de storing is opgelost, is nog niet bekend.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMKuipers & Kuipers
Sanne Kuipers over de trappisten: ‘Bier als vloeibaar brood’
-
PREMIUM
Rechter Vogel sprak voetbalfan vrij na ‘handigheidje’ met hamer
Rechter Luit Vogel krijgt zware klappen. Het verlies van zijn eerste vrouw en hun zoon, een hersenbloeding die hem half verlamt. Hij knokt zich terug met wilskracht en humor. -
PREMIUM
Premie uitvaart stijgt met 200 procent; wat kan Gonda van 88 jaar ertegen doen?
ENSCHEDE - Er is veel gedoe over de uitvaartverzekering bij Ardanta in Enschede. Bij veel klanten stijgt dit jaar de premie extreem: soms wel 200 procent of meer. Hoe zit dat? Kunnen ze er nog wat aan doen? En: moet je je uitvaart eigenlijk wel verzekeren? -
PREMIUM
Bijna 2800 regionale bedrijven dreigen miljoenen subsidie te moeten terugbetalen
ENSCHEDE - Nog amper drie weken te gaan en nog steeds moet bijna de helft van de ondernemers in Twente en de Achterhoek de definitieve verantwoording inleveren voor de verkregen loonkostensubsidies in de coronaperiode. Wie te laat is moet de ontvangen subsidie terugbetalen. -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.
-
Nagenoeg heel het streekvervoer in Twente gaat vijf dagen plat
-
-
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie.