De Duitse politie controleert de lading van een vrachtwagen tijdens een gezamenlijke actie met de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT), om grensoverschrijdende milieucriminaliteit te voorkomen. De grootscheepse controle was op 4 november.
Volledig scherm
PREMIUM
De Duitse politie controleert de lading van een vrachtwagen tijdens een gezamenlijke actie met de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT), om grensoverschrijdende milieucriminaliteit te voorkomen. De grootscheepse controle was op 4 november. © Robin Hilberink

Bedrijven kunnen bijna straffeloos milieuregels overtreden: ‘Boetes uitdelen? Gebeurt veel te weinig’

ENSCHEDE - Bedrijven in Nederland kunnen vrijwel straffeloos milieuovertredingen begaan. In grote delen van Nederland worden ze zelden gecontroleerd. Overtredingen worden bovendien zelden bestraft.