Bom onder kunstgrasvelden? Justitie vervolgt Enschede om rubberkorrels
ENSCHEDE - Het Openbaar Ministerie begint een strafzaak die grote consequenties kan hebben voor Nederlandse sportverenigingen en gemeentes: volgens justitie maakte Enschede zich schuldig aan opzettelijke milieuverontreiniging, toen rubberkorrels bij voetbalclub Vogido naast kunstgrasvelden terechtkwamen.
Delen per e-mail
In Nederland zijn duizenden kunstgrasvelden, die in veel gevallen zijn ‘ingestrooid’ met rubberkorrels. De korrels zijn volgens onderzoek van het RIVM schadelijk voor het milieu, vooral wanneer ze naast de velden terechtkomen en zo in de bodem en het grondwater belanden. In de praktijk komen echter bij ieder kunstgrasveld rubberkorrels in de omgeving terecht.
Aangifte
Milieuorganisatie Recycling Netwerk deed in september 2017 aangifte tegen zowel bedrijven die de rubberkorrels leveren als gebruikers van de velden, zoals gemeenten en hun sportbedrijven. Volgens Recycling Netwerk maken de organisaties zich schuldig aan milieudelicten. Er zou niet goed worden omgegaan met afvalstoffen - rubberkorrels worden gemaakt van afgeschreven autobanden - en te weinig oog zijn voor het milieu.
Een klein jaar later, in juli 2018, start het OM een onderzoek naar vermoedelijke milieuverontreiniging bij voetbalclub Vogido in Enschede. Dat onderzoek leidde tot een strafzaak tegen Sportaal BV uit Enschede, dat de sportvelden voor de gemeente beheert. Het proces draait om de twee kunstgrasvelden bij Vogido, waar Sportaal zich volgens justitie opzettelijk schuldig zou hebben gemaakt aan milieuverontreiniging. Toen de korrels buiten de velden en in de waterafvoer terechtkwamen zou de beheerder niet alles hebben gedaan om milieuschade te voorkomen of de gevolgen daarvan te beperken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Video Twentse band ENORM lanceert lied over de lockdown en hoopt op Duits succes
ENSCHEDE - De Twentse band ENORM heeft vrijdag een nieuw nummer mét bijbehorende videoclip gelanceerd, geïnspireerd op de lockdown en de gevolgen van de coronacrisis: Strange World. Het nummer komt voort uit een samenwerking met de bekende Holtense producer Edwin van Hoevelaak. -
Gemist? Britse variant in Twente & meldingen na getuigenoproep in ‘zaak Lotte’
Ben je er vandaag niet aan toegekomen om al het regionale nieuws op Tubantia.nl te volgen? Geen probleem, we hebben het in een overzicht voor je op een rij gezet. Dit is het nieuws van maandag 18 januari. -
VIDEO Twee aanhoudingen na steekincident in Enschede
ENSCHEDE - Op de Haaksbergerstraat in Enschede heeft in de nacht van maandag op dinsdag een steekincident plaatsgevonden. Twee personen zijn aangehouden door de politie. -
VIDEO Demonstratie tegen coronamaatregelen in Enschede verboden, twee aanhoudingen
ENSCHEDE - De demonstratie tegen de coronamaatregelen die donderdagavond gepland stond bij villa ‘De Bank’ in Enschede, is door de gemeente verboden. Zo is op te maken uit een tweet van de handhaving van Enschede, en matrixborden die in de omgeving zijn geplaatst. Mensen die toch ter plekke zijn gekomen worden opgeroepen weer naar huis te gaan. Twee mannen zijn aangehouden. -
PREMIUM
Leven met corona, zo doen deze Twentenaren in het buitenland dat: ‘Gelukkig mogen we skiën’
Heel de wereld staat momenteel op z'n kop door de coronacrisis. Maar hoe doen andere Tukkers dat, leven met corona? En wat zijn de verschillen in regels, wetten en vrijheden? “Ook op Bali is sinds deze week een avondklok.”
-
PREMIUM
TwenteNannies geeft werkende ouders een beetje lucht: ‘Worden geregeld door bedrijven gebeld’
ENSCHEDE - Thuis werken én de kinderen de hele dag over de vloer? Voor menig ouder is dat bijna niet te combineren. TwenteNannies merkt dat steeds meer bedrijven het oppasbureau inschakelen, voor werknemers met jonge kinderen. „Want het werk moet wél gedaan worden.” -
VIDEO + update Brand in monumentaal bijgebouw van Erve 't Kromhof in Enschede
ENSCHEDE - In een monumentaal bijgebouw van Erve 't Kromhof aan de Heutinkstraat in Enschede is maandagmiddag iets voor vier uur brand uitgebroken. Ruim twee uur later werd het sein brandmeester gegeven. -
Veel rook bij brand in chalet op Enschedese camping
ENSCHEDE - In een chalet op een camping aan de Keppelerdijk in Enschede is donderdagavond brand uitgebroken. De brandweer is met meerdere voertuigen aanwezig om het vuur te blussen. Er komt veel rook vrij.
In samenwerking met indebuurt Enschede