En weer staat dit bekende horecapand te huur: Foodies stopt er na twee jaar mee
ENSCHEDE Restaurant Foodies staat in de etalage. De exploitatie van het horecapand aan het Stationsplein is per 1 februari gekocht door De Schone Zaak, een landelijk investeringsfonds van en voor de horeca.
De Schone Zaak stelt ondernemers in staat om zonder inbreng van eigen vermogen of tussenkomst van een bank een horecabedrijf te beginnen. De bekende chef-kok en ondernemer Ron Blaauw is een van de aandeelhouders. De Schone Zaak is nu op zoek naar een uitbater voor het karakteristieke, halfronde horecapand op de hoek van het Stationsplein en de Korte Hengelosestraat.
De huidige exploitant van Foodies verlaat de zaak volgens horecamakelaar Jan Ligtenberg. De makelaar heeft al verschillende reacties gehad, „maar nog niets concreets.” Grolsch blijft overigens de eigenaar van het pand zelf.
Foodies ging eind 2021 open en was vorig jaar al meerdere dagen per week gesloten. In de drukke decemberperiode was het niet geopend voor gasten. De toenmalige uitbater, Thijs Bannink, zei toen dat dat te maken had met een tekort aan personeel, met name aan koks. De zaak richtte zich daarom nog uitsluitend op de catering van feesten, evenementen en zakelijke bijeenkomsten. De maatregel was tijdelijk, benadrukte Bannink twee maanden geleden.
Korte tijd
Het pand aan het Stationsplein heeft een lange horecageschiedenis. De laatste jaren hebben opeenvolgende exploitanten het maar een relatief korte tijd volgehouden, waaronder Forum, La Cucina, Perron 22. Het barbecuerestaurant Mad Hatter sloot in 2018 zelfs al na een half jaar de deuren omdat het bedrijfsconcept, met als thema Alice in Wonderland, niet aansloeg bij het grote publiek.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
In Enschede is het aantal mensen met een WW-uitkering gedaald
In Enschede krijgen dit jaar minder mensen een WW-uitkering dan in 2022. Dat is in lijn met de landelijke ontwikkeling. Ten opzichte van 2020 nam het aantal werklozen ook af. -
PREMIUM
Enschede mag bevrijdingsdag wel wat meer koesteren, vindt 1 april-comité: ‘Vrijheid moet je onderhouden’
1 april is de datum waarop Enschede 78 jaar geleden de vrijheid terug kreeg na vijf jaar bezetting. De stad mag daar wel wat royaler bij stil staan, vindt het 1 april 1945 comité Enschede dat dit historische feit volgende week zaterdag herdenkt. „De oorlog in Oekraïne laat zien dat we de vrijheid moeten onderhouden. Meer aandacht voor onze eigen bevrijding is op zijn plaats.”Enschede -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
Oud-wethouder Bas van Wakeren terug in Hengelose politiek
Van Wakeren stopte vorig jaar als wethouder toen bleek dat zijn partij Pro Hengelo niet in het college van B&W zou komen. Maar Van Wakeren keert terug in de politiek, zo maakt fractievoorzitter Frank Peters van Pro Hengelo bekend. Hij is de tijdelijke vervangen van raadslid Edith van der Brugh.Hengelo -
PREMIUMEnergie1
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten?
-
PREMIUM
Demy M. stoof roekeloos onder invloed met zeker 100 per uur door Enschede: het kostte 2 mannen het leven
Demy M. had een gewaarschuwd man moeten zijn. Hij verloor ooit zijn beste vriend in het verkeer. Toch stapte hij met veel drank en cocaïne in zijn lijf achter het stuur en joeg in Enschede met zeker 100 kilometer per uur twee jonge mannen de dood in. „Ik weet alleen dat ik op een feestje ben geweest.”Enschede -
-
-
PREMIUM
Wonen op ‘oale groond’ met historische waarde in Hengelo, elektracentrale ondergaat metamorfose
De voormalige electracentrale aan Bornsestraat ondergaat een metamorfose door er 22 appartementen in onder te brengen. „Karakteristieke elementen worden behouden.”Hengelo -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk.
In samenwerking met indebuurt Enschede