Gemist? Nieuwe vaccinatieplek GGD Twente & Duitsland verlengt lockdown
Ben je er vandaag niet aan toegekomen om al het regionale nieuws op Tubantia.nl te volgen? Geen probleem, we hebben het in een overzicht voor je op een rij gezet. Dit is het nieuws van dinsdag 5 januari.
Delen per e-mail
18 sterfgevallen door corona op één dag in Twente | Het is een dieptepunt in de dagelijkse corona-rapporten tot nu toe: 18 sterfgevallen die in Twente gemeld worden op één dag. Het is een trieste waarheid die naar voren komt uit cijfers van het RIVM dinsdag. In deze tweede golf waren er niet eerder zoveel sterfgevallen op één dag te betreuren in Twente. Waarom die aantallen zo hoog liggen, is onduidelijk.
‘Duitsland verlengt én verstrengt lockdown | De harde lockdown in Duitsland wordt verlengd tot 31 januari. Tevens komen er strengere contactbeperkingen in hotspots. Daarover zijn Berlijn en de zestien deelstaten het volgens Duitse media eens geworden.
Poll
Duitsland verlengt én verscherpt lockdown
-
Verstandige beslissing, zo drukken onze oosterburen het virus de kop in (34%)
-
Zorgwekkend: de sociaal-economische schade is niet meer te overzien (14%)
-
Nou, ik bereid me alvast voor op een verlenging in Nederland... (52%)
FC Twente biedt jongelingen Rots en Bruns contract aan | FC Twente gaat op korte termijn in gesprek met Daan Rots en Max Bruns. Beide spelers uit de opleiding krijgen een contract aangeboden. Rots en Bruns trainen al lange tijd met de eerste selectie en draaien nu ook mee in de aanloop naar de tweede seizoenshelft.
Holtense luidde in 2018 noodklok over toeslagen, niemand luisterde | Heleen Elbert heeft zich zo vaak thuis op de bank op zitten vreten van boosheid. Ze zag zoveel onrecht bij het terugeisen van toeslagen voor de kinderopvang. Nu laat de affaire het kabinet mogelijk wankelen. In 2018 was de Holtense belastingsadviseur een roepende in de woestijn. „Gaat het om mensen in de wereld, of om zwart-witte regeltjes?
Hier wordt binnenkort de Twentse zorg immuun gemaakt | De nieuwste test- en vaccinatieplek van de GGD Twente biedt de aanblik van een gigantische feesttent op een evenmententerrein. Vanaf morgen wordt er op corona getest en vanaf vrijdag 15 januari wordt er ook zorgpersoneel tegen corona gevaccineerd.
Bekijk hieronder de video van de nieuwe test- en vaccinatieplek.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Voorvechter van speeltuinwerk in Enschede: ‘Waarom beseft politiek niet dat stad goud in handen heeft?’
Willem Rosier (76) is al zijn halve leven voorzitter van de Zuiderspeeltuin. Er is een plein naar hem vernoemd, hij kreeg een koninklijk lintje opgespeld en de stadsdichter wijdde ooit een gedicht aan de aanjager van activiteiten voor bewoners van ‘t Getfert en Perik. Rosier is een doener, wars van regeltjes. -
PREMIUM
TwenteNannies geeft werkende ouders een beetje lucht: ‘Worden geregeld door bedrijven gebeld’
ENSCHEDE - Thuis werken én de kinderen de hele dag over de vloer? Voor menig ouder is dat bijna niet te combineren. TwenteNannies merkt dat steeds meer bedrijven het oppasbureau inschakelen, voor werknemers met jonge kinderen. „Want het werk moet wél gedaan worden.” -
PREMIUM
Blue Monday in de lockdown: dubbel zo deprimerend? De Twentse geluksprofessor geeft tips
ENSCHEDE - Het is zover: Blue Monday. De derde maandag van januari is volgens een onbewezen formule van de Britse psycholoog Cliff Arnall de meest deprimerende dag van het jaar. En dat ten tijde van een uitzichtloze lockdown. Dubbel zo deprimerend? De Twentse geluksprofessor Mirjam Spitholt geeft tips. -
PREMIUM
Plan voor opvang RIBW’ers op Erve ’t Kromhof al op tekentafel gesneuveld
ENSCHEDE - Het gemeentelijke monument Erve ’t Kromhof leek aan een tweede leven te beginnen als zorglocatie voor RIBW-cliënten, maar de gemeente Enschede haalde er vroegtijdig een dikke streep door. Tot overmaat van ramp brak er maandagmiddag brand uit in een bijgebouw. -
Forensische Opsporing doet onderzoek na brand bij Enschedese flatwoning
ENSCHEDE - Bij een flatwoning aan de Dr. van Benthemstraat in Enschede heeft donderdagavond een kleine brand gewoed. De politie blijft ter plaatse voor onderzoek en ook de forensische opsporing is opgeroepen.
-
Zonnecellen alleen op het dak? Nee hoor, die passen ook op je eigen kledingstuk zegt Enschedese Hellen
ENSCHEDE - We kennen allemaal de zonnepanelen op het dak. Maar zonnecellen in textiel? Ontwerpster en Saxion-onderzoeker Hellen van Rees laat samen met haar collega’s zien dat dat kan. Gewoon in een horecaschort. -
PREMIUM
Het is weer eens wat anders als bijbaan: deze Twentse studenten zijn drager bij uitvaarten
ENSCHEDE Het is geen alledaagse bijbaan voor een student, drager bij uitvaarten. Thomas Wagenborg (26), student aan het ArtEz Conservatorium in Enschede, zweert er echter bij. „Het is fijn en dankbaar werk, en ook prima te combineren met je studie.” -
Enschedees kunstproject van Aveleijn in de race voor landelijke prijs
ENSCHEDE - Het kunstproject ‘Iedereen doet mee’ is in de race voor de landelijke gehandicaptenzorgprijs. Samen met twee andere initiatieven zit het Enschedese project bij de laatste drie. Op 15 maart zal bekend worden gemaakt wie de winnaar is.
In samenwerking met indebuurt Enschede