Hoogste politiebaas van Oost-Nederland Oscar Dros wordt nieuwe landelijke politiebaas
Hoofdcommissaris Oscar Dros, nu nog de hoogste politiebaas van Oost-Nederland, wordt zeer waarschijnlijk de nieuwe chef van de Landelijke Eenheid. Deze landelijke afdeling van de Nationale Politie houdt zich bezig met landelijke en internationale taken, zoals het aanpakken van zware, georganiseerde criminaliteit en terrorisme.
NRC-journalist Marcel Haenen bracht dat donderdag naar buiten. Dros zelf noemt dat nieuws in een reactie nog voorbarig. De benoemingsprocedure naar een nieuwe chef voor de Landelijke Eenheid is nog in volle gang en niet afgerond, laat hij weten.
Dros volgt bij de landelijke eenheid Jannine van den Berg op. Zij stapte onlangs op als gevolg van een flink aantal affaires.
Vriendelijk en benaderbaar
Dros werd in 2017 chef van de Eenheid Oost-Nederland, dat de provincies Gelderland en Overijssel beslaat. Hij geldt als zeer benaderbaar, vriendelijk, maar ook als een leidinggevende, die duidelijk en helder is.
Hij controleert alles, en kan daarbij soms een tikkeltje ongeduldig zijn. Vaak neemt Dros het op voor zijn mensen als die in de vuurlinie komen. Zo sprak hij zich hard uit tegen doxing, agenten die privé thuis worden belaagd, en onlangs toonde hij zich razend over de recente geweldsexplosie in Njmegen tegen de politie bij stadion de Goffert na NEC - Vitesse.
Project X
Voordat hij Oost-Nederland kwam, was hij korpschef van Noord-Nederland (Drenthe, Groningen en Friesland). Hij kreeg onder meer te maken met de beruchte Project X-rellen in Haren.
Oscar Dros werd in 1962 in Amersfoort geboren. Zijn vader was schilder. Dros startte zijn loopbaan in 1985 als toegevoegd inspecteur bij de gemeentepolitie Utrecht. Tussen 1994 en 1998 was hij teamleider van het Kernteam Randstad Noord & Midden en daarna werd hij districtschef van het district Marco Polo in Utrecht. In 2002 vertrok hij naar Drenthe.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
-
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige. -
PREMIUMEnergierekening
Hans woont op 28 vierkante meter en heeft laag gasverbruik: ‘Merk wel dat alles duurder is’
Hans de Vries (40) uit Amsterdam woont in een studio en is op sommige vlakken afhankelijk van zijn VvE. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Een half jaar geen reactie na een klacht: gaat Haaksbergen zo treurig met de inwoners om?
De informatievoorziening van de gemeente Haaksbergen richting eigen inwoners rammelt en raakt aan het onfatsoenlijke. Daarover klaagden twee fracties woensdag in de raad. De partijen zetten hun handtekening onder een motie van treurnis.Buurse -
PREMIUM
Wie wil er nog biljarten? Dramatische leegloop bij clubs, jongeren hebben nauwelijks belangstelling
Grote zorgen bij de Hengelose Vereniging van Senioren Biljarters (HVSB), waarbij zeven clubs zijn aangesloten. De toekomst is ongewis, want de bejaarde biljarters raken langzaam op en er komen slechts sporadisch jongere leden bij.Hengelo
-
PREMIUM
Jarabee zelf ook schuldig aan geldnood: ‘Zorg verleend en geen rekening sturen’
Hengelo -
-
-
PREMIUM
Ruzie in Hengelose horeca loopt op, exploitante wil schadevergoeding van collega en gemeente
Exploitante Daniëlle Boom van café Oald Hengelo is woest. Horeca-collega Thomas Goorhuis van de tegenover haar zaak gelegen Club Merlijn heeft zoals zij aangeeft tijdens de Nacht van Hengelo het podium zo neergezet, dat zij compleet werd afgesloten van de binnenstad.Hengelo -
PREMIUM
Ramiz Zerrouki gaat naar Feyenoord, maar is nog niet klaar bij FC Twente: ‘Zondag gaan we het afmaken’
Uitgerekend Ramiz Zerroui, de man met het masker kende diep in blessuretijd geen angst. Dankzij zijn eerste rake kopbal in zijn loopbaan verschafte FC Twente zich tegen Sparta een goede uitgangspositie voor de return zondag in Enschede (1-1).Enschede