Niets drijft Twentse zakenbroers uiteen: ‘We zijn elkaars dagboek’
ReportageENSCHEDE/ALMELO - De broers Wim (58) en Pedro (53) Swier zijn bekende gezichten in het Twentse zakenleven. Wim is algemeen directeur van maaltijdleverancier Food Connect. Pedro is algemeen directeur van Vredehof Uitvaartverzorging. Maar bovenal zijn beiden broers die elkaar door dik en dun steunen. Bijvoorbeeld als Pedro moet helpen bij het identificeren van slachtoffers van rampen zoals die met de MH17.
Wim: „We bellen elkaar elke morgen om half acht. Ook vanmorgen. Als je me nou vraagt: heb ik hem gebeld of hij mij, dan weet ik dat niet eens meer. Maar het is altijd half acht. We zijn dan allebei onderweg naar het werk. Om 07.29 denk ik: ‘Nou, nog even een minuutje. En dan wordt het 07.30 en dan belt hij. Of ik.”
Pedro: „Ik denk dat de basis daarvoor is gelegd in 1971, toen we verhuisden van Enkhuizen naar Twente. Dat was in die tijd geen verhuizen, het was emigreren. Met onze auto, een Trabant, deden we er vier uur over. En die stoelen waren niet zo lekker dat je in één dag heen en terug kon.”
Weg uit vertrouwde omgeving
Wim: „Ik was 10 en Pedro 6. We werden zo uit onze vertrouwde omgeving weggetrokken. Ik vertelde op mijn nieuwe school dat ik voor Feyenoord was, onze moeder kwam uit Rotterdam. Ik kreeg direct een klap op mijn gezicht. Dat was echt overleven op die leeftijd, ik heb ontzettend heimwee gehad.”
Pedro: „Hij had zo erg heimwee dat onze ouders na een jaar dachten: ‘We gaan terug’. Die wilden hem dat niet meer aandoen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Jonge startende ondernemers uit Enschede willen anderen inspireren: ‘De beste dag om te beginnen was gisteren’
ENSCHEDE - Nog tijdens hun studie Commerciële Economie begonnen Hein Abbring (21) en Jeroen Olthoff (22) met hun eigen bedrijf DigitalGuys. Inmiddels zijn de twee op de goede weg en hopen ze met hun verhaal anderen die een onderneming willen beginnen te inspireren. Met hun bedrijf DigitalGuys richten ze zich veel op onlinemarketing -
PREMIUM
Twentse burgemeesters hebben geen zin in opvang nog eens 225 asielzoekers: liever statushouders huisvesten
Twentse burgemeesters schuiven een besluit over het opvangen van nog eens 225 asielzoekers voor zich uit. Ze wachten een officieel verzoek daartoe van het kabinet af. Een besluit zal daarna pas worden genomen na overleg met de gemeenteraden. Duidelijk is wel dat ze er niet echt zin in hebben. Liever richten ze zich op het huisvesten van statushouders. -
PREMIUM
Petronella Kroon-Artz (105) is de oudste van Enschede: een leven lang dansen en genieten van Frans Bauer
ENSCHEDE - De oudste inwoner van Enschede is zaterdag 105 jaar geworden. Als haar dochter het levensverhaal van Petronella Kroon-Artz uit de doeken doet, krijgt ze daar weinig van mee. Maar bij het zien van foto’s uit Nederlands-Indië is de twinkeling zichtbaar. „Makassar!” Daar begon alles op 13 augustus 1917. -
Onkruidbestrijding gaat mis in Enschede: bosschage vlakbij KFC en McDonald's vliegt in brand
ENSCHEDE - Een stuk bosschage aan het Spaansland in Enschede is donderdagochtend in brand gevlogen. De rook trok richting de fastfoodketens McDonald’s en Kentucky Fried Chicken. -
Koken & Eten
Zo maak je de perfecte nasi goreng
Er is geen standaardrecept voor nasi goreng. Maar houd je aan deze basisregels van Maureen Tan, auteur van de Bijbel van de Indonesische keuken, en je gebakken rijst kan niet mislukken. En heb je een restje rijst in de koelkast, dan ben je helemaal snel klaar.
-
Rauwe groenten, kaneel, ananas: wat kun je écht beter laten staan als je zwanger bent?
Eten wordt een tikkeltje ingewikkelder als je zwanger bent. ,,Sommige vrouwen zijn zo bezorgd dat ze rauwe groenten negen maanden lang van hun bord bannen”, vertelt gynaecoloog Ronald Devlieger. Maar zijn die groenten dan echt zo slecht voor de baby? En hoe zit het met kaas, koffie, alcohol en voedingssupplementen? Devlieger zet alles op een rijtje. -
PREMIUMmet video
Een drone als brandblusser, of zelfs pizzabezorger? Demo-dag op vliegveld Enschede geeft misschien kijkje in de toekomst
ENSCHEDE - Drones zijn niet langer speeltjes met een camera, maar bloedserieuze toepassingen in ons luchtruim. Een Europees droneproject - met Twents tintje - streek dinsdag neer in Enschede voor een kijkje in de toekomst. „Oei, we zijn hem even kwijt.” -
We moeten meer bewegen
Waarom het helemaal niet erg is om je tijdens je vakantie te laten gaan
We moeten meer bewegen. Hoe vind je de sport die het best bij je past? Gezondheidsjournalist Tijn Elferink en gedragswetenschapper Johnny Buivenga gaan op zoek naar de voor- en nadelen van verschillende sporten. In deel 20: met deze tips van Arie Boomsma kom je je vakantie leuk en actief door.
In samenwerking met indebuurt Enschede