Oproep Euregio: Wie wil er een dagje werken in Duitsland?
ENSCHEDE - De Euregio roept Nederlandse en Duitse werknemers op zich te melden voor een snuffelstage aan de andere kant van de grens. Wie durft?
Scheidend Euregio-directeur Elisabeth Schwenzow presenteert het idee vrijdag tijdens de afsluitende bijeenkomst van het pact Arbeidsmarkt over de grens! in Coevorden. "We willen de glazen muren in de hoofden van mensen doorbreken. Solliciteren is altijd een uitdaging, maar over de grens is het extra spannend. Toch hoop ik dat veel werknemers zeggen: een dagje in een andere bedrijfscultuur, dat durf ik aan. Wie weet zijn er mensen die zeggen: dit bevalt me zo goed, dit wil ik doen." De Euregio bemiddelt de snuffelstages komend voorjaar onder de noemer 'Experiment Grens'.
Grensoverschrijdende arbeidsmarkt
Schwenzow nam twee jaar geleden het initiatief voor het pact. "Iedereen sprak over de grensoverschrijdende arbeidsmarkt. Er was veel discussie en er werden allerlei plannen gesmeed, zonder dat duidelijk was hoe het ervoor stond. Laat staan dat de krachten werden gebundeld of er gezamenlijk werd gelobbyd richting Den Haag, Berlijn, Düsseldorf of Hannover."
In het pact verbonden zo'n 50 organisaties zich aan het doel: het samenbrengen van werknemers en werkgevers aan weerszijden van de grens. De initiatieven liepen uiteen van de samenwerking van arbeidsbureau's tot uitwisselingen van Nederlandse en Duitse ondernemers. Van de noodzaak van een grensoverschrijdende arbeidsmarkt is ondertussen de hele grensregio doordrongen, zegt Schwenzow. "Zowel werkgeversorganisaties als ook vakbonden hebben begrepen dat ze hierbij een rol moeten spelen. Het tekort aan geschoold personeel is de gezamenlijke drijfveer."
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en TV Enschede FM
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Fietser raakt gewond na aanrijding op de Noord Esmarkerrondweg in Enschede
Enschede -
PREMIUMLEZERSBRIEF
Maak van Almelo niet het afvoerputje van de regio
Lezer Yvonne Denissen uit Almelo verbaast zich over het akkoord over uitbreiding van het XL Businesspark. ‘Hoezo akkoord over vernietiging van de groene long ten zuid-westen van Almelo?’Enschede -
PREMIUM
Criminelen in grensstreek al 15 jaar opgejaagd door Duits bauchgefühl en Twentse nuchterheid
Drugskoeriers, bunkers vol illegaal vuurwerk en een vloedgolf aan plofkraken. Al 15 jaar jaagt het grensoverschrijdende politieteam in Twente en Duitsland op criminelen. Het leidde tot talloze aanhoudingen en honderden kilo’s aan onderschepte drugs. De samenwerking kan nog beter, laat de Duitse politie weten.Enschede -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
PREMIUM
Hondentrimsalons in Twente alarmeren: ‘Populaire labradoodle heeft meer zorg nodig’
De labradoodle is ongekend populair. Maar heeft ook veel zorg nodig, wat niet ieder baasje kan bieden. Trimsalons in Twente ondervinden de gevolgen.Enschede
-
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
-
-
-
PREMIUM
Buitensporige eisen van atletiektoppers van FBK Games? ‘De enige wens die ik hoor is een eigen hotelkamer’
Speciale hotelwensen? Niet naar buiten zonder beveiliging? Voor de FBK Games verblijven atletieksterren zoals Sifan Hassan en Femke Bol deze dagen in het Aparthotel in Delden. Ellen van Langen, Olympisch kampioene van 1992, zorgt ervoor dat het alle internationale toppers aan niets ontbreekt.Hengelo -
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie.