Recordaantal partijen bij verkiezingen gemeenteraad in Enschede
ENSCHEDE - Met vier partijen bovenop de bestaande tien fracties in de gemeenteraad, kunnen Enschedeërs bij de gemeenteraadsverkiezingen op 21 maart kiezen uit veertien partijen.
Dat is een evenaring van het record. Althans, op basis van onderzoek van deze krant is het pas één keer eerder voorgekomen dat zoveel partijen zich voor de gemeenteraadsverkiezingen in Enschede aanmeldden. Dat was in 1982.
Tot een versplintering in de lokale politiek leidde het destijds overigens niet; slechts zeven partijen kregen genoeg stemmen voor minstens één zetel in de gemeenteraad.
Liberaal053
Onlangs maakten drie nieuwe partijen hun deelname bekend: PVV, Denk en het door Forum voor Democratie geïnspireerde Democratisch Platform Enschede. Ook de lokale partij Liberaal053 staat op de kieslijst.
De partij van voormalig VVD'er Peter van der Vloet deed vier jaar geleden ook al mee aan de verkiezingen, maar kreeg toen niet genoeg stemmen voor een zetel.
OPA
Opvallend is de deelname van Ouderen Politiek Actief (OPA). De partij heeft op dit moment één zetel in de gemeenteraad, maar raadslid Wytse van der Veen leek een overstap te maken naar de PVV.
Van der Veen verscheen echter niet op de definitieve kieslijst, maar gaat door als de nummer twee bij OPA. De lijst wordt nu aangevoerd door een nieuw gezicht in de lokale politiek: Freddy Borrèl.
Alle veertien kieslijsten worden nog wel door een kiescommissie gecontroleerd.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
Valse 20 eurobiljetten in Enschede zo nep dat L. (31) meermaals betrapt wordt
ENSCHEDE/ALMELO - Michelangelo L. (31) doet op 25 februari 2022 wat kleine boodschapjes bij de Albert Heijn aan de Rijnstraat in Enschede. Hij moet minder dan 10 euro afrekenen en legt een gloednieuw biljet van 20 euro neer. Even later zien stomverbaasde klanten van de supermarkt hoe L. er onverwachts als een haas vandoor gaat. -
Man (54) overleden na ongeluk met scooter in Enschede, automobilist aangehouden
ENSCHEDE - Een 54-jarige man is donderdag in het ziekenhuis overleden aan de gevolgen van een aanrijding met een scooter in Enschede. Hij en de 51-jarige bijrijdster kwamen in botsing met een auto. De bestuurder daarvan, een 26-jarige man uit Enschede, is aangehouden. -
PREMIUM
Lange carrière zit er bijna op: ‘Papa Koen’ stopt met waterpolo bij EZC 1 in Enschede
ENSCHEDE - Wedstrijdzwemmen of waterpolo? Koen Barske uit Enschede koos zo’n 15 jaar geleden voor het laatste. Die keuze bezorgde hem een imposante carrière. Dertien seizoenen kwam de midvoor uit voor EZC 1. Morgen is zijn laatste wedstrijd.
-
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
PREMIUM
Vrouw onder verdachte omstandigheden overleden in woning Glanerbrug
De politie heeft op Hemelvaartsdag een overleden vrouw aangetroffen in haar woning aan de Veenpluisstraat in Glanerbrug. Aanvankelijk ging de politie uit van zelfdoding, maar vandaag werd bekend dat meer onderzoek noodzakelijk is naar haar overlijden. Volgens buurtbewoners werd de vrouw bedreigd en vroeg ze om hulp. „Ze huilde en voelde zich niet meer veilig.” -
‘Sportpark van toekomst’ in Glanerbrug stap dichterbij
GLANERBRUG - Eén grote multifunctionele sportaccommodatie in Oost-Glanerbrug is een stap dichterbij gekomen. SV Sportlust Glanerbrug, GVV Eilermark en Omnisportvereniging Avanti Wilskracht hebben een intentieverklaring ondertekend voor een onderzoek naar ‘een sportpark van de toekomst’.
In samenwerking met indebuurt Enschede