Twentse coronacijfers verdubbelen: 2361 nieuwe besmettingen. GGD Twente voorziet verdere toename
ENSCHEDE - In Twente zijn het afgelopen etmaal 2361 mensen positief getest op het coronavirus. Dat is meer dan een verdubbeling van het aantal besmettingen van vrijdag. De GGD Twente voorziet een verdere toename.
Het vergelijken van de cijfers van vrijdag met die van zaterdag heeft weinig zin, zegt een woordvoerder van de GGD. „Schommelingen zien we wel vaker. Het beeld in Twente is in lijn met de landelijke trend. Die laat ook een stevige stijging zien, omdat omikron zoals bekend veel besmettelijker is dan de Delta-variant.”
Tweede regio van Nederland
Na de feestdagen waren de besmettingen ook al erg hoog, vult directeur Samantha Dinsbach van de GGD Twente aan. „Nu zijn de scholen sinds maandag ook open. De verwachting is dat de cijfers de aankomende dagen alleen nog maar verder toenemen. Met deze aantallen hebben wij nauwelijks zicht op clusters en dat zal de aankomende periode niet verbeteren.”
Er waren in Twente geen nieuwe sterfgevallen door het virus, zo blijkt uit cijfers die het RIVM zaterdagmiddag bekendmaakte. Landelijk werden 31.963 nieuwe besmettingen vastgesteld. Het gemiddelde van de afgelopen zeven dagen in Twente is 1210,9 positieve tests per dag (vorige week 853,7). In die periode zijn 8476 besmettingen geregistreerd, 2500 meer dan vorige week zaterdag toen het aantal nog op 5976 stond. Vrijdag werden 1024 nieuwe besmettingen geteld. Vandaag komen de meeste meldingen uit de gemeenten Enschede (558), Hengelo (278) en Almelo (256).
Nu zijn de scholen sinds maandag ook open. De verwachting is dat de cijfers de aankomende dagen alleen nog maar verder toenemen.
Binnen de regio is Dinkelland met 179 gevallen, omgerekend naar 100.000 inwoners, de gemeente met de hoogste besmettingsfactor (672,8). Voor de hele regio Twente is dat cijfer vandaag 373,7. Daarmee staat de regio tweede op de daglijst van de 25 Nederlandse veiligheidsregio’s. Bij deze ranglijst geldt: hoe lager de positie, des te beter.
Achterhoek
In het oostelijke deel van de Achterhoek zijn 143 nieuwe besmettingen gemeld: Berkelland (48), Oost Gelre (37), Winterswijk (31), Aalten (27). In dit deel van de Achterhoek werden geen aan corona gerelateerde sterfgevallen geregistreerd.
Landelijk
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu meldt landelijk 31.963 nieuwe besmettingen in het afgelopen etmaal, 3558 minder dan vrijdag. Toen werden er 35.521 positieve tests gemeld. Dat landelijk het aantal besmettingen omlaag ging en in Twente juist omhoog, is volgens de GGD niet opmerkelijk. „De ene dag schiet je met de cijfers onder het gemiddelde door, de volgende dag schiet je eroverheen. In zijn algemeen zien we dat de cijfers sterk stijgen. Dat is landelijk én regionaal het geval”, zegt een woordvoerder.
Ziekenhuiscijfers
Het aantal coronapatiënten in de ziekenhuizen is gedaald. Er zijn nu 1220 mensen met corona opgenomen, 69 minder dan vrijdag. Het merendeel ligt op de verpleegafdeling. Op de intensive care worden 322 patiënten
(waarvan 1 in Duitsland) behandeld vanwege corona, 13 minder dan gisteren. Deze cijfers zijn vanmiddag door het LCPS (Landelijk Coördinatiecentrum Patiëntenspreiding) bekendgemaakt.
Nieuwe coronabesmettingen per gemeente, 15-01-2022
Twente
- Enschede (558)
- Hengelo (278)
- Almelo (256)
- Dinkelland (179)
- Twenterand (146)
- Oldenzaal (123)
- Hellendoorn (117)
- Rijssen-Holten (115)
- Hof van Twente (109)
- Tubbergen (97)
- Haaksbergen (96)
- Borne (94)
- Wierden (91)
- Losser (75)
- Gemeente onbekend (27)
Achterhoek
- Berkelland (48)
- Oost Gelre (37)
- Winterswijk (31)
- Aalten (27)
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kwart miljoen schade bij aanrijding Gronau met sportwagen Enschedeër
GRONAU/ENSCHEDE - Bij een aanrijding op de B54 bij Gronau tussen een sportauto en een vrachtwagen is vrijdagmiddag voor zo’n 250.000 euro aan schade ontstaan. Bij het ongeval raakte een 53-jarige Enschedeër lichtgewond en was ook een 42-jarige inwoner uit de gemeente Twenterand betrokken. -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
PREMIUM
‘Digitale mensen’ Universiteit Twente helpen ook Facebook met avatars
ENSCHEDE/MENLO PARK - Het is regelrechte science fiction, zo lijkt het: de Universiteit Twente creëert ‘digitale mensen’, om ze complexe bewegingen te leren. Een beetje beangstigend wellicht: dat doet de UT in samenwerking met Facebook, toch niet van geheel onbesproken gedrag, bijvoorbeeld voor wat betreft het verzamelen van persoonlijke gegevens. -
PREMIUMUit in de regio
Herbeleving van de landstitel van FC Twente met Steve, Blaise en Theo in het Wilminktheater
Het kampioenschap van FC Twente uit 2010 komt twaalf jaar na dato op de planken van het Wilminktheater tot leven. In een theatercollege blikken onder meer Steve McClaren, Blaise Nkufo en publiekslieveling Theo Janssen terug op het grootste succes uit de geschiedenis van de club.
-
Tijdelijk geen treinen tussen Enschede en Gronau door lekkende trein bij Glanerbrug
GLANERBRUG - Vanwege een lekkend treinstel bij Glanerbrug, ligt het treinverkeer tussen Enschede en Gronau deze dinsdagavond stil. De lekkage werd ontdekt op station Glanerbrug, bij een trein die vanaf Enschede kwam. Onduidelijk is wat er precies lekt. -
Afvalbak met unieke doneerbeugel voor plastic flesjes in Enschede
ENSCHEDE - Een bijzondere afvalbak met een aparte doneerbeugel voor statiegeldflesjes: Freinet basisschool De Bothoven heeft de primeur, maar de komende tijd komen er vijftig bij in het straatbeeld van Enschede. -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk.
In samenwerking met indebuurt Enschede