Valse 20 eurobiljetten in Enschede zo nep dat L. (31) meermaals betrapt wordt
ENSCHEDE/ALMELO - Michelangelo L. (31) doet op 25 februari 2022 wat kleine boodschapjes bij de Albert Heijn aan de Rijnstraat in Enschede. Hij moet minder dan 10 euro afrekenen en legt een gloednieuw biljet van 20 euro neer. Even later zien stomverbaasde klanten van de supermarkt hoe L. er onverwachts als een haas vandoor gaat.
De reden van L.’s schielijke vlucht is het valse biljet van 20 euro waarmee hij betaalde. De caissière heeft vrijwel meteen argwaan als ze het biljet in handen krijgt. Het papier voelt niet alleen nieuw aan, ook voelt het anders aan dan een gewoon bankbiljet. De Enschedeër probeert een paar dagen later opnieuw te betalen met een identiek biljet. Het heeft zelfs hetzelfde serienummer.
Gamba’s
Al snel blijkt dat L. ook bij de Albert Heijn aan de Zonstraat betaalde met een vals briefje van 20 euro. Het wordt niet meteen opgemerkt en L. verlaat de winkel met een pakje gamba’s ter waarde van zo’n 5 euro en het wisselgeld. Bij Die Grenze, in hetzelfde winkelcentrum, gaat het wel weer mis. Het biljet wordt meteen herkend als vals en L. kiest eieren voor zijn geld. Met achterlating van het biljet loopt hij weg.
Voor de rechtbank in Almelo doet L. deze dinsdag alsof zijn neus bloedt. Hij zegt niet geweten te hebben dat de biljetten vals waren. „Misschien heb ik ze wel ergens gekregen als wisselgeld”, zegt hij. „Als ik nu geld terugkrijg kijk ik dondersgoed uit en controleer ik het.”
Politierechter Dennis van den Berg gelooft het verhaal van L. niet en veroordeelt hem tot een taakstraf van 30 uur.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo ontmoedigt je smarthome inbrekers tijdens je vakantie
Vakantie is fijn, maar voor veel mensen kan het achterlaten van hun huis ook veel stress opleveren. Ben jij bang voor inbrekers, heb je huisdieren die niet mee mogen of verwacht je post terwijl jij in een tropisch oord zit? Dan bieden deze smarthometoepassingen soelaas. -
PREMIUM
Jongeren in Enschede geronseld om te dealen: zelfs 12-jarigen slachtoffer
ENSCHEDE - Tientallen jonge kinderen worden jaarlijks in Enschede geronseld voor criminele klusjes. Dat blijkt uit onderzoek van het Centrum tegen Kinder- en Mensenhandel (CKM). De afgelopen twee jaar werden zelfs kinderen onder de twaalf jaar slachtoffer. Meestal moeten ze drugs dealen. -
Waarom we steeds vaker een lekke band hebben op vakantie
Auto's hebben steeds vaker een lekke band in het buitenland. Tien jaar geleden ging het in 20 procent van de pechgevallen in het buitenland om een lekke band, nu is dat 29 procent. Dat meldt de Belgische mobiliteitsorganisatie VAB. -
PREMIUM
Eén dag na uitbraak varkenspest in Emsbüren: geen gevaarlijke contacten met Twente ontdekt
Er zijn voorlopig geen aanwijzingen dat de gevreesde varkenspest vanuit het Duitse grensgebied Nederland is binnengekomen. Nederlandse bedrijven worden daarom nu niet gescreend op het voor dieren zeer dodelijke virus. -
PREMIUMhuisarts vertelt
Op bezoek bij meneer Lobi: ‘Uw vrouw zegt dat u verslaafd bent geraakt aan de bank’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken.
-
PREMIUM
Basisonderwijs aan de slag met slavernij: ‘Ook Overijssel profiteerde van slavernij’
Leerlingen uit het basisonderwijs in Overijssel krijgen het komende schooljaar uitgebreid de kans om kennis te maken met het eigen slavernijverleden. Voorbeelden uit de eigen regio moeten daarbij helpen om de Overijsselse schooljeugd bewust te maken van het feit dat de slavenhandel niet alleen een zaak was van de Amsterdamse grachtengordel. -
PREMIUMDurf te vragen
Nog een laatste keer ouderwets lachen in Albergen bij café Miets, met Thijs Kemperink, André Manuel en meer comedians
Wie in Albergen woont, weet zo langzamerhand niet beter: de deuren van het vroegere café Miets zijn al ongekend lang hermetisch afgesloten. Maar daar komt zaterdag verandering in. Thijs Kemperink en co voegen de bijzondere locatie toe aan een avondje Comedy Express. „Wie een anekdote van vroeger op het podium durft te vertellen, krijgt twee kaartjes gratis.” -
PREMIUMrelease in Enschede
Eerste album van Twentse band Wasteland Viper gaat nu al de wereld over: ‘Het is zelfs in Japan te koop, hoe vet is dat?
ENSCHEDE - Het moet deze vrijdag 1 juli ‘een echt rock ’n rollfeestje’ gaan worden in de Saxionzaal van het Enschedese poppodium Metropool. De Twentse band Wasteland Viper presenteert daar namelijk hun eerste album: Dead Men Tell No Tales. Een opstapje naar een groot publiek? „Ons album is straks gewoon in Japan te koop, hoe gaaf is dat?”
In samenwerking met indebuurt Enschede