‘Vreemd dat seniorenhof in Enschede er nog altijd niet is’: GroenLinks dringt aan op actievere medewerking gemeente
ENSCHEDE - Ouderen blijven te lang in hun te grote gezinswoning en mede daardoor stokt de woningmarkt. Dan is het toch gek dat de gemeente niet meer werk maakt van initiatieven voor de bouw van een seniorenhof, vindt GroenLinks.
De fractie van GroenLinks vindt dat de gemeente meer haar best moet doen om initiatieven voor seniorenhoven op gang te helpen. Er is een stichting die al een tijd probeert zo’n hof te bouwen. Afgelopen zomer meldde het bestuur van het eerste Enschedese seniorenhof vol goede moed dat er twee locaties binnen handbereik waren. Maar de grondeigenaar haakte af. Er kan dus geen geschikte locatie gevonden worden.
GroenLinks vindt dat raar. „Gezien de wijze waarop de zorg voor ouderen tegenwoordig is ingericht zijn de wensen van de mensen van Hof Enschede goed voorstelbaar. Daarbij dragen woonhoven bij aan doorstroming op de woningmarkt, die gezien de woningnood, zeer wenselijk is.”
Vreemd
Bovendien, zo merkt de fractie op, heeft de gemeente de laatste jaren meerdere keren het belang benadrukt van huisvesting voor ouderen. Nieuwe varianten, zoals een hofje met een gezamenlijke ruimte en veel oog voor noaberschap, vervullen voor veel ouderen een wens. Toch lukt het niet. „GroenLinks begrijpt dan ook niet wat er aan de hand is”, schrijft de fractie aan het college. „Bent u met ons eens dat het gezien de door de gemeenteraad gewenste richting vreemd is dat er geen schot komt in de gesprekken met Hof Enschede? Zo ja, wat gaat u dan doen?”
Kan de gemeenteraad anders nog iets betekenen, vraagt GroenLinks zich af. En waarom lukt het eigenlijk niet? „Kan het college aangeven waardoor in het gesprek met Hof Enschede geen concrete locaties genoemd kunnen worden?” Wat is er eigenlijk wel gedaan om de stichting te helpen tot nu toe, vraagt de fractie zich af.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMExperts
Met het hele gezin op elkaars lip: waarom vakantie voor echtscheiding kan zorgen
Na de zomer piekt het aantal relatiebreuken. Wat veroorzaakt een vakantiescheiding? En kun je voorkomen dat je huwelijk verongelukt tijdens je vrije dagen? Experts leggen uit en geven tips. -
PREMIUM
Boerin uit Holten vecht elke voorstelling tegen de tranen: ‘Hanna van Hendrik…dat gaat over mezelf’
ENSCHEDE - De reprise van theaterspektakel Hanna van Hendrik op vliegveld Twente was dit weekend op de helft. De boerinnen Johanna Stam en Ineke Bronninkreef uit Holten deden in alle 27 voorstellingen mee. En elke avond moeten ze vechten tegen de tranen. Zoals veel van de figuranten en zangers hun eigen leven in het spektakel herkennen: ‘Dit gaat over mezelf.’ -
PREMIUM
1 op 20 mensen krijgt diagnose fibromyalgie: ‘Onbegrip voor patiënten het moeilijkst’
Niet zichtbaar ziek, maar wel vergaan van de pijn en vaak nog een resem andere lichamelijke klachten erbovenop: dat is fibromyalgie. Wat veroorzaakt het en wat kan eraan gedaan worden? Jessica Van Oosterwijck, verbonden aan de universiteit van Gent, geeft een overzicht van de ziekte en de behandeling. ,,Het moeilijkst voor de patiënten is het onbegrip van de omgeving.” -
Koken & Eten
Zo hou je de hele dag door energie: ‘Alleen wielrenners mogen ontbijten met veel suikers’
Ongeacht of je verkeersleider bent, een IT-er, stratenmaker of hoe je je dag indeelt; niemand zit te wachten op een middagdip. ,,Door bewust te letten op wat je eet, en wanneer, kun je de hele dag door scherp blijven.” -
De Tandenbleker wil weg uit Stolker-pand in Enschede: ‘Te weinig personeel, kosten zijn te hoog’
ENSCHEDE - Twee jaar geleden opende De Tandenbleker Nederland aan de Haverstraatpassage zijn eerste vestiging in Overijssel. En nu staat dit deel van het voormalige winkelpand van Stolker alweer te huur.
-
Ongenode gast in bagage na vakantie in Kos: schorpioen opgehaald door dierenambulance in Enschede
ENSCHEDE - Een familie uit Enschede nam een wel heel bijzonder souvenirtje mee naar huis van hun vakantie in Kos. Zij troffen namelijk een levende schorpioen aan tijdens het uitpakken van hun koffer. -
PREMIUM
Eerst werd ‘blote Nell’ aangekleed, nu wordt ze uitgekleed: boeren weten kunstwerk bij Enschede wéér te vinden
ENSCHEDE - Eerst werd ze aangekleed, nu wordt ze uitgekleed. Wéér is ‘Blote Nell’, drijvend op een luchtbedje op een meertje bij Lonneker, onderdeel van boerenprotest. Dit keer mag het spandoek blijven. -
PREMIUM
Twentse burgemeesters hebben geen zin in opvang nog eens 225 asielzoekers: liever statushouders huisvesten
Twentse burgemeesters schuiven een besluit over het opvangen van nog eens 225 asielzoekers voor zich uit. Ze wachten een officieel verzoek daartoe van het kabinet af. Een besluit zal daarna pas worden genomen na overleg met de gemeenteraden. Duidelijk is wel dat ze er niet echt zin in hebben. Liever richten ze zich op het huisvesten van statushouders.
In samenwerking met indebuurt Enschede