Wat gaat Vijlbrief doen aan ‘verdwenen’ zoutholte?
HENGELO/DEN HAAG – Tweede Kamerlid Faissal Boulakjar van D66 wil weten wat staatssecretaris Vijlbrief van Economische Zaken en Klimaat gaat doen aan het feit dat onder een afvalberg van Twence een caverne lijkt verdwenen.
Zoutwinner Nobian constateerde onlangs dat één van de twee cavernes onder die afvalberg, daar niet meer te vinden was. Dat zou kunnen betekenen dat hij is ingestort en er op termijn aan het aardoppervlak een zinkgat ontstaat. Boulakjar wil onder meer van Vijlbrief weten of hij, net als het Staatstoezicht op de Mijnen (SodM), zorgen heeft over het risico van een zinkgat onder een vuilstort. Dat kan namelijk forse milieuconsequenties hebben, door ernstige vervuiling van bodem en grondwater omdat afvalstoffen uit de opslag met bodem en water in contact komen.
Bestuurlijke spaghetti
Het Kamerlid wil van Vijlbrief weten wat hij gaat doen om die eventuele gevolgen te voorkomen. Bopulakjar spreekt verder van ‘bestuurlijke spaghetti’, waarbij de verantwoordelijkheid voor milieuschade en veiligheid verdeeld is tussen Nobian, Twence, het SodM en overheden. „Zorgt dat niet voor problemen?”, vraagt hij zich af.
Sowieso vindt hij dat een vuilstortplaats niet bovenop twee zoutcavernes aangelegd zou moeten worden en vraagt hij zich af waarom daar destijds toch voor is gekozen. De afvalbulten dateren uit de vorige eeuw, net als de holtes die bij het winnen van zout ontstonden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Vliegtuig stort neer op vliegveld Nordhorn: twee gewonden
Enschede -
Met stelling
De Grolsch Veste in handen van UEFA (en dit is waarom)
FC Twente heeft het dezer dagen niet voor het zeggen in het eigen stadion. De regie moet uit handen worden gegeven aan de UEFA, voor de halve finale van de Nations League.Enschede -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
Update
Brand aan Krabbenbosweg in Hengelo: man van richel gehaald en reuzenpython gered
Aan de Krabbenbosweg in Hengelo is in de nacht van zaterdag op zondag een onbekend aantal mensen uit een brandende woning gehaald. De brandweer redde ook een reuzenpython.Hengelo -
PREMIUM
Uitslagen en verslagen korfbal: AKC gedegradeerd, Blauw Zwart gepromoveerd
AKC pakte een punt tegen HKC, maar kon daarmee degradatie naar de derde klasse niet voorkomen. Blauw Zwart gaat naar de tweede klasse. NKC’51 heeft het lek nog niet boven. NRC’22 deed goede zaken in de strijd om promotie.Glanerbrug, Enschede
-
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
-
-
-
PREMIUM
Uitslagen, doelpuntenmakers én wedstrijdverslagen nacompetitie amateurvoetbal (zaterdag)
Wat gebeurde er zaterdag allemaal in de nacompetitie van het amateurvoetbal? De uitslagen, doelpuntenmakers en verslagen brengen we op deze plek. Blijf de pagina verversen voor updates.Enschede -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.