Geen nieuwkomers in Nederlands League of Legends-competitie 2021
De organisatie achter de Nederlandse League of Legends-competitie (Dutch League) maakte maandagavond bekend welke organisaties er in 2021 mogen strijden om het kampioenschap. Er zijn geen nieuwkomers.
Delen per e-mail
In 2021 wordt het tweede seizoen van de Dutch League gespeeld. Zoals gebruikelijk bestaat het seizoen uit twee delen, namelijk het lenteseizoen en het zomerseizoen. Zes teams strijden iedere seizoenshelft om een prijzenpot van 7500 euro, een ticket naar een groot Europees toernooi én de titel van Nederlands kampioen. De organisaties die we nog kennen uit 2020 keren allen in 2021 terug.
PSV Esports, LowLandLions, Echo Zulu, Dynasty, mCon Rotterdam en Team THRLL zijn allen opnieuw toegelaten tot de Dutch League. Teams moeten deelname ‘verdienen’ door een soort sollicitatie te doen bij de organisator van de competitie, namelijk META. In zo’n sollicitatie moet een organisatie onder andere hun businessplan uiteenzetten en openheid over financiën geven.
Teams die in 2020 al in de Dutch League speelden zijn gedurende het hele seizoen geëvalueerd door META. Soms wordt organisaties ook om extra informatie gevraagd die nodig is om een goede evaluatie te doen. Teams die nieuw wilden toetreden tot de Dutch League in 2021 moesten een volledig nieuwe sollicitatie inleveren bij META.
Aan de hand van de nieuwe aanmeldingen en de evaluaties van de huidige teams bepaalt META uiteindelijk welke zes teams er toegelaten worden tot de Dutch League. Voor 2021 zijn dat exact dezelfde teams als in 2020 geworden. Dat betekent dus ook dat tweevoudig kampioen LowLandLions en Country Finals-winnaar PSV Esports de kans krijgen om hun respectievelijke titels te verdedigen.
Anders in België
Ook België heeft een eigen League of Legends-competitie, namelijk de Belgian League. Hier zijn in tegenstelling tot de Nederlandse variant wel een aantal wijzigingen doorgevoerd. Aethra Esports, Brussels Guardians en RSCA Esports verlaten de competitie en maken plaats voor de nieuwkomers KRC Genk Esports, ION Squad en 4Elements Esports. Team 7AM, KV Mechelen en regerend kampioen Sector One keren na hun optredens in 2020 wel terug in 2021.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dion en Thijs winnen spannende finale van uniek gametoernooi van Red Bull
Dion ‘Fashr' Derksen en Thijs ‘rilax’ Izaks schreven de eerste editie van Red Bull Flick op hun naam. Het unieke gametoernooi, waarin een speciale versie van het spel CS:GO werd gespeeld, werd door de twee mannen gewonnen onder de teamnaam DTC Den Haag. -
Nederlander pakt wereldtitel in Formule 1-game
Voor het eerst is een Nederlander wereldkampioen in de Formule 1 geworden. Niet in de echte auto’s, maar in de officiële game over de raceklasse. Jarno Opmeer uit het Zuid-Hollandse ‘s-Gravendeel pakte vandaag de titel in de F1 Esports Series. Hij is in dienst bij Alfa Romeo Racing, het team van Kimi Räikkönen en Antonio Giovinazzi. -
Deze 5 Nederlandse esporters wonnen in 2020 samen ruim 200.000 euro met gamen
Dat er met veel gamen geld te verdienen is, is de afgelopen jaren wel gebleken. Maar welke Nederlanders deden dat in 2020, grotendeels middenin een pandemie, het beste? Dit zijn de vijf Nederlanders die in 2020, volgens EsportsEarnings.com, het meeste geld wonnen met esports. -
Gamers kunnen zich vanaf nu kwalificeren voor het digitale Nederlands elftal
Op donderdag 17 december start het eerste digitale KNVB-kwalificatietoernooi voor E_Oranje. Alle FIFA 21-spelers in Nederland krijgen de mogelijkheid om via de kwalificaties een plek te bemachtigen in de voorselectie van E_Oranje en zo de KNVB te vertegenwoordigen in het digitale voetbal. De inschrijving voor het kwalificatietoernooi begint vandaag. -
FIFA relletje Ook spelersbond bemoeit zich nu met ruzie tussen voetbalspel FIFA en prominente voetballers
Zlatan Ibrahimovic vroeg zich publiekelijk af waarom de ontwikkelaar van de game FIFA 21, EA Sports, eigenlijk ‘zomaar’ geld mag verdienen met het gezicht en de naam van de voetballer. Onder anderen Gareth Bale viel de Zweedse aanvaller bij. EA reageerde al eerder op deze kritiek, maar nu bemoeit spelersbond FIFPro zich er ook mee.
-
Razer organiseert zes grote Fortnite-toernooien in Europa en iedereen kan meedoen
Razer organiseert een nieuwe editie van de Razer Invitational. Na succesvolle edities in Zuidoost-Azië (SEA) en Latijns-Amerika (LATAM) krijgen nu ook Europese gamers de kans om tegen grote streamers uit hun eigen regio te spelen. Het gaat om het spel Fortnite. -
Eerste grote Europese Valorant-toernooi van Riot Games start 3 december
Op 3 december start Valorant First Strike, hét eerste grote toernooi voor de game Valorant dat door ontwikkelaar Riot Games wordt georganiseerd. Het toernooi duurt vier dagen en heeft een prijzenpot van 100.000 dollar. -
Esports Defensieteam strijdt vanavond online tegen British Army
Het esports-team van Defensie is door de British Army uitgedaagd voor een showmatch in de game CS:GO. Na in Navo-verband al meerdere keren internationaal te hebben samengewerkt, zullen de Nederlandse en Britse militairen nu virtueel tegenover elkaar staan.