Riot Games schikt discriminatierechtszaak voor 100 miljoen dollar
Riot Games heeft aangekondigd dat het schikt in een rechtszaak over discriminatie op basis van geslacht. Het bedrijf zal 100 miljoen dollar betalen, waarvan 80 miljoen dollar gaat naar de aanklagers en 20 miljoen dollar naar de advocaten. Eerder probeerde het bedrijf nog voor 10 miljoen te schikken.
Riot Games gaat 100 miljoen dollar betalen om een rechtszaak rondom discriminatie op basis van geslacht te schikken. Het bedrijf werd in 2018 aangeklaagd door voormalig werknemers Melanie McCracken en Jess Negrón. Het verwijt was dat er op de werkvloer ongewilde seksuele avances en intimidatie plaatsvonden, maar ook dat vrouwen niet werden aangenomen of promotie kregen omdat ze niet genoeg zouden gamen of van League of Legends zouden houden.
In 2019 lukte het Riot om een overeenkomst te bereiken waarbij het bedrijf zou schikken voor 10 miljoen dollar. Toen mengde het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in Californië zich in de zaak. Het ministerie blokkeerde de schikking door een klacht bij de rechtbank in te dienen, waarbij het beargumenteerde dat de slachtoffers veel meer geld verdienden. Het kwam daarbij met een berekening waar een maximumbedrag van 400 miljoen dollar uitkwam. Uiteindelijk is daarvan dus 100 miljoen dollar toegekend.
‘Goede dag voor vrouwen van Riot’
Volgens Genie Harrison, advocaat verantwoordelijk voor de aanklacht, is de schikking een mooi resultaat. ,,Dit is een goede dag voor de vrouwen van Riot Games - en voor vrouwen bij alle videogame- en techbedrijven - die een werkplek verdienen waarbij ze niet worden lastiggevallen of gediscrimineerd”, zo zegt hij. ,,We zijn dankbaar voor de introspectie van Riot en hun daden sinds 2018 om een meer divers en inclusiever bedrijf te worden.”
Iedereen die zich identificeert als vrouw en die tussen november 2014 en nu voor het bedrijf werkt, komt in aanmerking voor het geld. Daarbij krijgen vrouwen die langer werken voor het bedrijf een grotere uitbetaling. Naast het geld heeft Riot ook toegezegd dat het herzieningen van het bedrijfsbeleid gaat doorvoeren.
Bekijk onze video’s over Esports:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Elite Series met 75.000 euro prijzengeld voor Benelux aangekondigd
META heeft de Elite Series aangekondigd. Dat is een grootse toernooistructuur voor diverse esportstitels. In totaal is er een prijzenpot van 75.000 euro. Het idee van het toernooi is om ervoor te zorgen dat de Benelux voor eens en voor altijd op de kaart wordt gezet als esportsgrootmacht. -
KNVB introduceert FIFA-competitieplatform Jantje
De KNVB heeft in samenwerking met KPN een nieuw platform opgezet voor FIFA-spelers. Vanaf vandaag kunnen alle Nederlandse FIFA-spelers boven de 12 jaar gratis deelnemen aan Jantje, een platform dat spelers tegen elkaar laat spelen in competitieverband. Het doel is om een voetbalpiramide op te zetten, vergelijkbaar met hoe de echte Nederlandse voetbalcompetities zijn opgezet. -
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
Tien goals van PSV niet genoeg voor wintertitel in week 8 eDivisie
PSV heeft een monsterzege behaald op SC Cambuur, maar het was niet genoeg om Vitesse ervan te weerhouden de wintertitel te pakken. Na een doelpuntrijk slot waarbij in totaal 62 doelpunten vielen is de eDivisie de winterstop ingegaan. -
PREMIUM
Door deze veelgemaakte fouten slijt je auto bovenmatig snel
Tijdens de autorijlessen wordt ons vooral geleerd hoe je schadevrij door het verkeer komt, maar niet of nauwelijks hoe je moet rijden om slijtage aan je auto te voorkomen. Als je deze slechte gewoontes afleert, gaat je auto langer mee.
-
Seksueel wangedrag, discriminatie en zelfmoord: bij deze grote gamebedrijven lijkt het goed mis
Het is een bewogen tijd in de gamesector. De ene na de andere grote gamemaker blijkt klachten over discriminatie en seksueel wangedrag in de doofpot gestopt te hebben. Maar om welke bedrijven gaat het precies, en hoe staat het eigenlijk met die klachten? -
-
-
PREMIUM
Hoge WOZ-waarde? Die kun je in sommige gevallen ook slim benutten
De nieuwe WOZ-waarde ligt weer in de bus bij Nederlandse huiseigenaren. Deze door de gemeente bepaalde woningwaarde wordt gebruikt in de berekeningen voor diverse belastingen. Vind je de WOZ-waarde te hoog, dan kun je bezwaar maken. Maar je kunt hem ook slim benutten. -
50.000 euro te verdienen in nieuw seizoen eDivisie
Morgen gaat het nieuwe seizoen van de eDivisie van start. De digitale variant van de Eredivisie heeft dit jaar een prijzenpot van maar liefst 50.000 euro, die wordt verdeeld tijdens het finale-evenement in juni 2022.