Tom Boere verdient krediet
blogTom Boere is bij FC Twente nog niet de scherpschutter van vorig jaar. Maar ligt dat alleen aan hem?
Spitsen missen kansen. Dat was zo, dat is zo en dat zal altijd zo blijven. Spitsen worden beoordeeld op doelpunten. En als die uitblijven, veroordeeld. Dat laatste gebeurde afgelopen zaterdag met Tom Boere nadat hij bij Roda JC twee mogelijkheden liet liggen, die gewoon twee doelpunten hadden moeten zijn. Boere had zich na afloop in de spelersbus kunnen verstoppen na zijn missers, maar als een ware prof onderging hij de tuchtiging van de camera’s. Dat lijkt misschien normaal, maar geloof me: dat is het in topvoetbal niet.
Boere kreeg er in de dagen daarna nog eens ongenadig van langs op social media. Toen op maandag de vrijgave van de nieuwe spits van FC Twente Mounir El Hamdaoui bekend werd, was de conclusie van sommige criticasters helder: El Hamdaoui moet zaterdag tegen PSV in de spits. Dat is natuurlijk makkelijk schreeuwen vanaf de zijlijn, want hebben die mensen El Hamdaoui al zien spelen? Zien trainen? En weten die precies hoe fit hij is? De roep om El Hamdaoui is het gebruikelijke opportunisme vanuit de onderbuik.
De blog gaat verder onder de foto.
Klem in de spitspositie
Volgens het Brabants Dagblad legde FC Twente in de zomer 4 ton op tafel bij FC Oss voor Boere. Dat is een hoop geld voor een club die geen geld zegt te hebben. Het is ook een beste som voor een spits, die tot aan dit seizoen nog geen minuut in de eredivisie had gespeeld. De toenmalige trainer René Hake wilde er naast Boere nog een sterke spits bij hebben, maar hij kreeg Marko Kvasina, een onbeschreven blad uit Oostenrijk, die meteen een 4-jarig contract mocht tekenen. Omdat Boere voor drie seizoenen kwam, zette Twente zich aan de vooravond van het seizoen voor de komende jaren klem in de spitspositie met twee twijfelgevallen. Onhandig, zo is nu wel duidelijk geworden. Het vastleggen van El Hamdaoui kun je dan ook zien als reparatiewerkzaamheden, pleisters plakken.
Paal en lat
Boere, met 33 doelpunten de topscorer van de Jupiler League het afgelopen jaar, staat na 19 duels op 4 treffers. Dat houdt niet over natuurlijk, al telt die gelijkmaker tegen Ajax voor het gevoel misschien dubbel.
Het zit hem ook niet altijd mee, want Boere heeft dit seizoen al 4 keer het houtwerk geraakt en alleen Van Ginkel en Thy (spits VVV) overkwam dat vaker. Een andere interessante statistiek is dat er maar liefst 77 aanvallers in de eredivisie per wedstrijd vaker schieten dan de nummer 9 van FC Twente. Dat zegt wel iets over het werkgebied waarin hij zich doorgaans bevindt. Hoe vaak krijgt Boere bespeelbare ballen bij dit Twente? Boere is geen individualist die zelf iets creëert. Hij is voor een groot deel afhankelijk van zijn omgeving. Hoe vaak wordt hij nou gelanceerd of gevonden op de plek waar het moet gebeuren? Hoeveel bespeelbare ballen en kansen krijgt hij eigenlijk? Boere, die het liefst met buitenspelers speelt, vecht regelmatig een eenzame strijd uit aan het front.
Met zijn arbeidsethos is niets mis. Boere werkt zich binnen de lijnen een slag in de rondte. Klopt: uiteindelijk is hard werken alleen niet voldoende meer, maar toch verdient hij krediet. Simpelweg omdat de vraag of de spits Tom Boere geschikt is voor FC Twente, iets over de helft van het seizoen nog steeds niet kan worden beantwoord. Daarvoor is de aanvoer naar hem te beperkt geweest.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De Ballen Verstand
‘Voorzichtig valt het woord ‘crisis’ bij FC Twente en het soms negatieve sentiment rond Heracles slaat nergens op’
FC Twente verloor zondagmiddag met 3-1 bij PSV. Daarmee blijft de ploeg van Ron Jans staan op slechts vijf punten uit de laatste zes wedstrijden in de Eredivisie. Heracles Almelo begon het weekend juist goed: de Almeloërs versloegen in eigen Telstar met overtuigende cijfers (7-0). En ondertussen pakt Erik ten Hag een prijs met Manchester United. Genoeg te bepraten dus in de nieuwe De Ballen Verstand.Enschede, Almelo -
PREMIUM
Als de naam van Erwin van de Looi valt, is er plots grote paniek onder de supporters van FC Twente
De amper aangestelde Arnold Bruggink hoefde nog net niet ontslagen te worden, maar de paniek onder de supporters van FC Twente was deze week groot: Is Erwin van de Looi serieus in beeld om de nieuwe trainer in Enschede te worden?Enschede -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
G-Voetballers leven een dag als prof van FC Twente
Een rondleiding in De Grolsch Veste, een echte sportmaaltijd, opgehaald worden met de spelersbus en voetballen in het shirt van FC Twente: De G-voetballers van Achilles’12 voelen zich op 25 maart even echte profs.Enschede -
De Ballen Verstand
‘Robin Propper zou die One Love-band ook moeten weigeren’
In de zoektocht naar een nieuwe algemeen directeur moet FC Twente volgens Leon ten Voorde maar eens een lijntje uitgooien richting AZ. „Robert Eenhoorn zou een goede kandidaat voor Twente zijn”, aldus de clubwatcher over de geschikte opvolger van Paul van der Kraan in een nieuwe aflevering van onze podcast De Ballen Verstand.Enschede, Almelo
-
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
-
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
Met video
Fortuna-trainer biedt excuses aan na ‘ontploffing’ tegen FC Twente: ‘Ik ben niet trots op mijn gedrag’
Julio Velazquez staat bekend als een trainer bij wie de emoties nog weleens de overhand willen nemen. Zo ook tijdens de verloren thuiswedstrijd tegen FC Twente (0-3). De coach van Fortuna Sittard sloeg tegen de dug-out, schopte pionnen omver en gooide met apparatuur. Na afloop zei Velazquez “niet trots” te zijn op zijn gedraag en verontschuldigde hij zich.