Verbeek moet het aankoopbeleid maar gaan bepalen
BlogToen FC Twente tegen Excelsior een breekijzer nodig had in de slotfase, werd een verdediger op leeftijd als invaller naar het front gestuurd: Jos Hooiveld.
Delen per e-mail
Op zo’n moment zou het heel logisch moeten zijn als de tweede spits in de selectie in de ploeg komt, maar die werd en wordt blijkbaar niet geschikt genoeg bevonden voor het betere sloopwerk van een paar minuten. Wat zegt dat over Marko Kvasina, de Oostenrijkse spits, die in Enschede een 4-jarig contract heeft, maar zelden invalt? Hooiveld kwam in het veld voor Luciano Slagveer, die onder een cynisch gejuich van een deel van de aanhang het veld verliet. Slagveer is een rechterspits, en daar had Twente er twee van op de bank zitten, Isaac Buckley Ricketts en Nikola Gjorgjev. Die waren dus niet nodig. Gjorgjev begon net als Kvasina als basisspeler aan het seizoen, maar inmiddels valt hij zelfs niet meer in.
Het ging vrijdag bij Twente vooral over de trainersperikelen, maar ondertussen werd nog eens pijnlijk duidelijk hoezeer er deze zomer is gefaald op de transfermarkt. Doelman Jorn Brondeel is nog niet beter dan Nick Marsman, Thomas Lam is zoekende, Cristian Cuevas is een gevaar voor zijn eigen ploeg, Michael Liendl en Danny Holla missen tempo en Slagveer heeft nog geen fatsoenlijke wedstrijd gespeeld. Tom Boere is nog wisselvallig, maar hij deed tegen Excelsior wel wat hij moest doen: scoren. Adnane Tighadouini is nog altijd geen schim van de aanvaller die bij NAC een prachtige transfer naar de Primera Division verdiende. En Haris Vuckic? Die is vooral geblesseerd.
Dat het excuus van weinig geld lang niet altijd opgaat, liet de tegenstander vrijdag wel zien. Het bescheiden Excelsior heeft veel minder te besteden dan Twente, maar in Rotterdam zijn ze er wederom in geslaagd met allerlei zogenaamde afdankertjes een heel aardig elftal op de been te krijgen.
Afgaande op de eerste negen competitiewedstrijden, kan het haast niet anders of de beoogde nieuwe trainer Gertjan Verbeek wil vanaf de winterstop de volledige zeggenschap hebben over het aan- en verkoopbeleid. En gelijk heeft-ie.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
FC Twente is weer op zoek naar de magie van De Veste
ENSCHEDE - FC Twente is bezig aan een goed seizoen, maar de ploeg verloor merkwaardig genoeg wel de laatste vier thuisduels. Nooit eerder in de geschiedenis gingen de Tukkers vijf keer op rij onderuit op eigen veld. Het thuisvoordeel is weg in coronatijd. -
FC Twente hoopt tegen VVV al op Narsingh
ENSCHEDE - FC Twente probeert Luciano Narsingh speelgerechtigd te krijgen voor het duel van zondag tegen VVV. Dat betekent dat alle papieren vrijdagmiddag om 12.00 uur bij de KNVB moeten zijn. Nadat FC Twente en Feyenoord woensdag al een akkoord bereikten, kwamen de Enschedeërs donderdagavond tot overeenstemming met de 30-jarige rechterspits, die voor de rest van het seizoen wordt gehuurd. -
Drommel baalt als een stekker: ‘We hadden het op slot moeten gooien’
Joël Drommel baalde als een stekker na de nederlaag tegen Ajax. De doelman van FC Twente dacht tot de 90e minuut dat zijn ploeg een punt zou pakken, maar wie had er rekening gehouden met invaller Klaas-Jan Huntelaar? -
Brama en Abass bij wedstrijdselectie FC Twente
ENSCHEDE - Wout Brama en nieuweling Issah Abass maken zondag deel uit van de wedstrijdselectie van FC Twente. De ploeg van Ron Jans wacht het uitduel bij directe concurrent FC Groningen. -
FC Twente met Tyronne Ebuehi in de basis
ENSCHEDE - Tyronne Ebuehi keert donderdagavond tegen Sparta terug in het basiselftal van FC Twente. De rechtervleugelverdediger is hersteld van zijn enkelblessure.
-
PREMIUM
Eén verandering, grote gevolgen: uitvallen Ebuehi komt FC Twente niet te boven
GRONINGEN / ENSCHEDE - Na het wegvallen van Tyronne Ebuehi raakte FC Twente de structuur, de kluts en ook eens nog een 2-0 voorsprong kwijt tegen FC Groningen (2-2). Hoe het gemis van een rechtervleugelverdediger een wedstrijd kan doen kantelen. -
PREMIUM
Niet het verlies, maar de blessures zorgen voor de kater bij FC Twente
ENSCHEDE - Voor het eerst dit seizoen dreigt FC Twente geconfronteerd te worden met serieuze tegenslag. De blessures van Vaclav Cerny en Jayden Oosterwolde kwamen donderdagavond harder binnen dan de late tegengoals van Klaas-Jan Huntelaar, waardoor de ploeg een punt misliep tegen Ajax (1-3). -
FC Twente weet het: eens gaat Emmen een keer winnen
ENSCHEDE - FC Twente hervat de competitie met een wedstrijd tegen de nummer laatst, die volgens veel insiders lang niet de slechtste is van de competitie. ,,Emmen heeft een goede ploeg, alleen hebben ze in de eerste seizoenshelft nog niet laten zien", zegt Ron Jans, de trainer van de Enschedeërs.