ABN Amro trekt 90 miljoen extra uit om klanten te compenseren
ABN Amro trekt 90 miljoen euro extra uit voor het compenseren van klanten die een te hoge rente hebben betaald op een lening. De regeling die de bank eerder was overeengekomen vergoedde maar vanaf 2008. De bank heeft nu besloten gedupeerde klanten een compensatie aan te bieden die teruggaat tot 2001.
Het gaat om klanten die een lening hadden met variabele rente op een flexibel krediet. ABN Amro volgde met zijn rentes niet genoeg de marktrente. Geschilleninstituut Kifid oordeelde dat klanten dat wel mochten verwachten, tenzij de bank nadrukkelijk anders had vermeld. De vergoeding kan zomaar honderden euro’s per klant betekenen.
ABN Amro kwam de oorspronkelijke compensatieregeling in september overeen met de Consumentenbond, waarmee toen nog zo’n 250 miljoen euro was gemoeid. Vanuit andere claimorganisaties was er kritiek dat de regeling niet voldoende zou zijn.
Volgens ABN Amro hebben die claimclubs geen rol gespeeld bij het besluit om de regeling te verruimen. ,,We hebben dit gedaan omdat het kan en om een zo groot mogelijke groep klanten tevreden te stellen”, zegt een woordvoerder. Hij legt uit dat de vergoedingen nu teruggaan tot de verjaringstermijn.
30 procent meer klanten
Er waren al zo’n 200.000 klanten die een vergoeding konden verwachten. Dat worden er nu circa 30 procent meer. De eerste klanten van de in september aangekondigde regeling hebben inmiddels al hun geld ontvangen. Mensen die nog een vergoeding krijgen, worden hierover door het financiële concern geïnformeerd. Als de bank de informatie niet meer heeft, kunnen klanten zich ook met eigen informatie van voor 2008 melden. ABN AMRO zal de extra voorziening voor het uitbreiden van de compensatie meenemen in de resultaten van de bank over het vierde kwartaal van vorig jaar.
Ook andere banken hebben aangekondigd klanten te compenseren die een te hoge rente hebben betaald op een lening. Zo heeft ING voor een regeling in totaal 180 miljoen euro opzijgelegd. Rabobank gaf aan dat er 100 miljoen euro met de compensatie is gemoeid, exclusief kosten voor rente op rente en uitvoeringskosten. Bij deze banken werd al uitgegaan van het vergoeden van te veel betaalde rente vanaf 2001.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
‘Leukemie is vaak domme pech, zelfs mensen die supergezond leven kunnen het krijgen’
De termen leukemie, bloedkanker en beenmergkanker worden vaak over één kam geschoren. Maar het gaat hier dus niet over één en dezelfde vorm van kanker. Sébastien Anguille, hoogleraar hematologie aan de Universiteit Antwerpen (UA) en hoofd hematologie van het UZ Antwerpen (UZA), geeft duiding. Hoe kan je herkennen of je leukemie hebt? En wat zijn de overlevingskansen? -
Werken al die spaarprogramma’s wel? ‘Veel mensen zullen simpelweg sparen uit gewoonte’
Knip jij de zegels uit de koffieverpakking en laat je punten bijschrijven bij de boodschappen in ruil voor kortingen of cadeaus? Dan ben je niet de enige. Maar zit er nog wel toekomst in dit soort langlopende spaaracties? -
PREMIUM
ABN Amro zegt bankrekening van moskee op wegens vage contante stortingen
ABN Amro mag de bankrekening van de Tilburgse stichting ISOOK stopzetten, oordeelt de rechter. Volgens de bank geeft de stichting, gelieerd aan de As-Sunnah moskee in Noord, onvoldoende duidelijkheid over de herkomst van grote stortingen contant geld. Eerder deed ook de FIOD al onderzoek naar de moskee, vanwege verdachte geldstromen uit het Midden-Oosten. -
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
Geldflaters
Heidi maakte geld over naar verkeerde: ‘Ik had het nummer van belastingdienst ingetikt, dacht ik’
Iedereen maakt wel eens een fout waar kleine of soms grote financiële gevolgen aan kleven. In deze reeks vertellen mensen over hun geldflater. Deze week Heidi Vos, die 5000 gulden op de verkeerde rekening stortte.
-
PREMIUM
Door deze veelgemaakte fouten slijt je auto bovenmatig snel
Tijdens de autorijlessen wordt ons vooral geleerd hoe je schadevrij door het verkeer komt, maar niet of nauwelijks hoe je moet rijden om slijtage aan je auto te voorkomen. Als je deze slechte gewoontes afleert, gaat je auto langer mee. -
-
-
Bloemkooloogst valt tegen, prijs gaat door het dak: ‘Bij de groenteboer liggen ze nu voor 5 euro’
In de supermarkt is hij niet te koop of erg duur: de bloemkool. In Spanje, waar ’s winters wordt geteeld, was het voor de groente te koud om te groeien. -
Betaalapp steeds populairder: ruim 100 miljoen Tikkies in 2021 verstuurd
Betaaldienst Tikkie is het afgelopen jaar verder gegroeid. Er werden meer dan 100 miljoen Tikkies betaald. Volgens ABN AMRO, de bank achter de populaire app, ging het bij elkaar opgeteld om een bedrag van ruim 4,2 miljard euro. Dat is ongeveer 800 miljoen euro meer dan in 2020, en toen was ook al sprake van een record.