Jongere vindt belastingaangifte ingewikkeld, fouten liggen op de loer
Acht op de tien Nederlandse jongvolwassenen (18-35 jaar) willen hulp bij het doen van belastingaangifte, zo blijkt uit onderzoek van SNS Bank. Veel onderwerpen blijven lastig, zoals de loonheffingskorting en de verschillende aftrekposten.
Vanaf woensdag (1 maart) is het mogelijk je door de fiscus vooraf ingevulde aangifte te doen. Jongvolwassenen zijn hier blij mee: ze willen zo min mogelijk tijd besteden aan het invullen van de aangifte. Hierdoor ligt het gevaar op de loer dat zij minder goed opletten bij het invullen van hun aangifte en fouten maken.
Vooral onbegrijpelijke taal is een struikelblok voor jongeren. Er wordt geklaagd over het ontbreken van uitleg van onbekende woorden (42 procent), onduidelijke, lange zinnen (37 procent) en de lange lappen tekst (31 procent). De meeste jongvolwassenen (86 procent) willen dan ook extra hulp, via uitleg in simpele taal en met behulp van korte video’s.
,,We merken vaak dat klanten pas op het moment dat ze ermee geconfronteerd worden, zoals na het kopen van een huis, wanneer je de hypotheekrente kan aftrekken, erachter komen dat ze veel belastingtermen niet begrijpen. Niet iedereen krijgt dit thuis of op school mee”, aldus Ronald Pieters van SNS Bank.
Maar liefst 72 procent denkt dat anderen bekend zijn met slimmigheidjes over het doen van belastingaangifte en zijzelf niet. Ook denkt een derde dat zij geld mislopen omdat ze niet goed weten hoe ze de aangifte moeten invullen.
De aangifte inkomstenbelasting over 2022 moet vóór 1 mei binnen zijn bij de fiscus.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
belastingaangifte
Veel vermogen? Dan moet je goed opletten: ‘Dit jaar is voor box 3 een bijzonder jaar’
Het is weer zover: sinds 1 maart kun je de aangifte inkomstenbelasting doen over het jaar 2022. Wij helpen je op weg bij je belastingaangifte. Vandaag: hoe zit het met je vermogen? -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
PREMIUM
Huis vol ongebruikte aankopen? Zo voorkom je nutteloze uitgaven
Weinig geld hebben en toch flink uitgeven. Sommige mensen hebben een gat in hun hand. Waarom is het voor hen zo moeilijk om financieel pas op de plaats te maken? -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
Geldflaters
Irma: ‘Ik bestelde twee bloody mary’s. Eén uitspatting konden we wel betalen. Dacht ik’
Iedereen maakt wel eens een fout waar kleine of soms grote financiële gevolgen aan kleven. In deze reeks vertellen mensen over hun geldflater. Deze week Irma van Loon (49), die met haar vriendje naar een ‘gratis’ show in London ging en verplicht werd 100 pond voor twee drankjes te betalen.
-
Hoe is mijn energierekening opgebouwd? ‘Je betaalt eigenlijk twee keer belasting’
Jaarafrekeningen van energiebedrijven zijn onduidelijk en slecht leesbaar, concluderen experts. En juist in tijden van hoge energieprijzen en prijsplafonds willen we begrijpen wat er staat. We zetten voor je op een rijtje welke elementen er terugkomen op je energierekening. -
-
-
PREMIUM
Veilig belastingaangifte of andere zaken regelen? Op deze 3 manieren log je in met DigiD
De beveiliging van DigiD is opgeschroefd. Inloggen met alleen je gebruikersnaam en wachtwoord is er niet meer bij. Hoe krijg je dan de belastingaangifte toch op tijd de deur uit? -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa.