Strijd om spaarder barst los: hier wordt de rente van 2 procent maandelijks uitgekeerd
De strijd om de spaarder is in alle hevigheid losgebarsten. Vanaf vandaag is er een vrij opneembare spaarrekening die 2 procent rente biedt.
Die rente krijgen spaarders bij Trade Republic, een Duitse financiële instelling. Bij Trade Republic kan via een app belegd worden. De rente geldt voor tegoeden tot 50.000 euro. ,,En de rente wordt maandelijks uitgekeerd’’, zegt Hugo Suidgeest, manager Nederland bij Trade Republic.
Het spaargeld is tot een ton gegarandeerd. Volgens Trade Republic zijn er verder geen beperkende voorwaarden voor opname of storten.
Grootbanken
Met een rente van 2 procent zit Trade Republic een flink stuk hoger dan nummer twee. Dat is bunq met een rente van 1,31 procent. De grootbanken zitten daar met een rente van 0,25 procent nog fors onder.
De rente die spaarders krijgen is gelijk aan de rente die Trade Republic krijgt op haar rekening bij de Europese Centrale Bank. ,,Wij geven die rente één op één door aan onze klanten. Dat gaat ten koste van onze winst’’, zegt Suidgeest.
De nieuwe aanbieder hoopt dat mensen die via de app gaan sparen ook geïnteresseerd raken in beleggen. Dat moet op termijn tot hogere inkomsten leiden.
Steen in de vijver
Met de nieuwe spaarrekening gooit Trade Republic een steen in de Nederlandse spaarvijver. En de timing is prima denkt Amanda Bulthuis van Geld.nl, de vergelijkingssite voor sparen en lenen. ,,We zien de laatste maanden dat mensen echt op zoek zijn naar de hoogste rente.’’
Naast bunq zijn het vooral buitenlandse banken die hogere rentes bieden. Maar dat is geen probleem meer, meent Bulthuis. ,,Nederlandse spaarders waren behoudend, ze spaarden liever bij een Nederlandse bank. Maar dat verandert. Zeker nu in de hele EU de spaartegoeden tot 100.000 euro zijn gegarandeerd. Dan maakt het niet meer uit of je bij een Nederlandse bank of een bank uit een ander EU land spaart.’’
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Praat mee,
reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGeld & Geluk
Bart (26) is sinds kort uit huis: ‘Bij mijn ouders betaalde ik 350 euro per maand’
-
PREMIUMMet video's
Energieleveranciers bieden weer driejarige contracten: ‘Maar voortijdig overstappen loont niet meer’
Het kan weer: je energiecontract voor lange tijd vastzetten. Gisteren werd de overstapboete verhoogd, leveranciers durven het nu weer aan om driejarige contracten aan te bieden. Wat is wijsheid? -
Vraag naar tweedehands dieselauto’s stijgt: dit is de reden
Gebruikte diesels zijn weer meer in trek, zo blijkt uit cijfers die het moederbedrijf van verkoopsites Autotrack en Gaspedaal vrijgeeft. De toenemende populariteit van tweedehands dieselauto’s hangt zeer waarschijnlijk samen met het groeiende prijsverschil tussen de benzine- en dieselprijzen. -
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
Buxusliefhebbers, let op, de rupsen van de buxusmot zijn al volop aan de vraat. Rond deze tijd verpoppen ze tot mot, met een nieuwe generatie tot gevolg. Ingrijpen is de boodschap! Hoe roep je de plaag een halt toe en houd je je geliefde planten gezond? Tuinexpert Laurence Machiels weet raad: ,,Een feromoonval lokt de mannetjes en kan voorkomen dat de buxusmotten paren.’’ -
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
Passen de medicijnen die je slikt nog wel bij jou? Want van sommige neemt de werking af, of er zijn pillen gekomen met minder bijwerkingen. Als je je zorgen maakt om je vader of moeder dan kan het zeker geen kwaad om de medicatie met je apotheker of huisarts te bekijken, zegt apotheker Sander van den Bogert. In deze rubriek beantwoorden onze deskundigen elke week een lezersvraag over relaties, gezondheid, voeding en andere onderwerpen.
-
PREMIUM
Erfeniskwestie duurt al 13 jaar, enkele erfgenamen dood: wat als de notaris faalt?
-
-
-
Wees gewaarschuwd: dit lijkt op een 2 euro-munt, maar is 5 cent waard
Voor degenen die nog met contant geld betalen: let op welke munten je terugkrijgt. In ons land gaat de Turkse 1 liramunt rond, die verdacht veel lijkt op onze 2 euromunt. -
We willen vaker lenen om auto te kopen of te verbouwen, maar de rente is verdubbeld
Een verbouwing of een nieuwe auto financieren? Het aantal aanvragen voor leningen steeg vorig jaar flink, signaleert vergelijkingssite Independer. Maar ook de rente op persoonlijke leningen gaat omhoog en is zelfs verdubbeld ten opzichte van vorig jaar zomer. Vijf vragen over persoonlijke leningen.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer