Kunst kijken met kinderen, een kunst op zich
Hoe maak je het museum leuk en leerzaam voor kinderen? Op zoek naar antwoorden in het LWL-Museum für Kunst und Kultur in Münster.
Delen per e-mail
‘Als het saai is, ga ik weg hoor’, dreigde m’n zoon nog voordat we binnen waren. Een workshop voor kinderen van 6-10 stond op het programma van het LWL-museum in Münster. Ook na de verbouwing – die ruim 5 jaar duurde – ademt het museum een sfeer van degelijkheid die je alleen in Duitsland vindt. Niet het soort gebouw dat plezier uitstraalt. Begrijp me goed, ik vind musea geweldige plekken om met kinderen heen te gaan. In stilte van kunstwerk naar kunstwerk schuifelen, behoort tot het verleden. Dat dacht ik tenminste, tot ik naar dit museum ging. Het LWL-museum voelt nog een beetje als de bibliotheek van vroeger, waar de bibliothecaresse je vermanend aankijkt wanneer je schoenen te hard kraken op het parket.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Opinie
Een geluid net zo krachtig als twee minuten stilte
-
Opinie | Steeds opnieuw een kans op de ene, ware liefde
Deze column gaat over de liefde. Over de liefde van mijn opa voor mijn oma, zijn tweede vrouw. In zijn appartement wachten zijn jassen - voor elk seizoen één - netjes in het gelid op zijn komst. Hij zal ze niet meer dragen. Mijn opa is er niet meer. -
PREMIUM
Speculeren met kruidnoten
Sinterklaastijd brengt herinneringen boven bij Gemma Boon. Zij laat zien hoe de geschiedenis ons leven kleur geeft. -
PREMIUM
Op zoek naar een kalm soort, zelfbewust geluk
Succes kun je niet afdwingen. Geluk is evenmin maakbaar. Maar het is wel mogelijk de deur daarvoor op een kiertje te zetten. -
PREMIUM
Een museum om mensen te verbinden
In ons opiniepanel vandaag Gemma Boon, directeur van de Museum Buurtspoorweg in Haaksbergen. Ze droomt van een nieuw museum, een plek waarin de wording van Twente centraal staat, maar ook een plek waar mensen na coronatijd weer tot elkaar kunnen komen.
-
PREMIUM
Hoezo zijn vrouwen luie rakkers met luxe deeltijdbaantjes?
Sander Schimmelpenninck, hoofdredacteur van het blad Quote, schreef een column over ‘deeltijddecadentie’, waarin hij vrouwen op de korrel neemt. Columnist van deze krant Gemma Boon dient hem van repliek in een open brief. -
Opinie | Voor de eeuwigheid
Ik ga kamperen. In een tent. Dat betekent: heel veel spullen. Nou ja, behalve als je zo’n minimalistische kampeerder van het type rugzakje op een afgelegen berg bent. Dat ben ik dus niet. -
Over het verband tussen kaas en kunst
Een kunstmuseum bezoeken? Dat is niet het eerste waar sommige mensen aan denken bij een dagje uit. Maar de drempel is lager dan je vermoedt.