Knallende kurk heeft grote gevolgen: Biniam Girmay verlaat Giro
Biniam Girmay gaat vandaag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Eritreeër kreeg gisteren tijdens de huldiging voor zijn winst van de tiende etappe de kurk van een fles prosecco hard in zijn linkeroog. Zijn ploeg Intermarché-Wanty Gobert neemt geen enkel risico en houdt Girmay nu aan de kant.
Girmay moest zich dinsdag laten onderzoeken in een ziekenhuis. Hij is niet de eerste renner die geraakt wordt door een knallende kurk. Bij Van der Poel ging het op de openingsdag ook al mis. De renner van Alpecin-Fenix won de rit en kreeg eveneens de kurk tegen zich aan.
,,Na de ceremonie kon Girmay niet meer zien”, vertelde teamarts Piet Daneels van Intermarché-Wanty Gobert dinsdag aan het Belgische Sporza. ,,We zijn meteen naar het ziekenhuis van Jesi gegaan. Daar constateerden ze een bloeding in zijn voorste oogkamer. Zo’n bloeding is niet bedreigend voor het oog zelf. Na een nachtje rust moeten we beslissen of hij kan starten. We moeten voorzichtig zijn. Zoals het er nu uitziet, denk ik niet dat er blijvende schade is. Maar dat moeten we nog even afwachten.”
Vlak voor de huldiging zocht Girmay nog naar woorden om zijn ritzege te omschrijven. ,,Ongelooflijk”, zei de coureur van Intermarché-Wanty-Gobert nadat hij Mathieu van der Poel naar een tweede plaats had verwezen. Van der Poel reageerde sportief en stak zijn duim omhoog. Even later zocht hij Girmay op om hem te feliciteren.
,,Onze ploeg heeft de tiende etappe gecontroleerd”, zei Girmay na de rit over 196 kilometer van Pescara naar Jesi. ,,Ik heb geen woorden voor wat de ploeg allemaal voor mij heeft gedaan. Ik werd in de finale nog door drie ploeggenoten geholpen en Domenico Pozzovivo trok de sprint voor mij aan.”
Girmay eindigde in de eerste etappe van de Giro als tweede, vlak achter Van der Poel, maar er komt nu deze Giro geen duel meer tussen beide toprenners.
Wijziging ceremonie?
Giro-baas Mauro Vegni gaf bij Sporza aan te gaan bekijken of de podiumceremonie in de toekomst misschien aangepast gaat worden. “Het was echt een ongeluk bij Girmay. Maar beide incidenten (ook Van der Poel, red.) hebben er wel toe geleid dat we gaan bekijken hoe we zulke zaken in de toekomst kunnen vermijden", aldus Vegni.
Over Girmay was Vegni lovend. ,,Ik vind het heel jammer wat er gebeurd is. Ik ben teleurgesteld, want we verliezen een van de grote protagonisten van deze Giro. In zijn etappes zagen we hem altijd voorin en ook dinsdag heeft hij iets heel moois gepresteerd. Dat hij nu moet opgeven, is echt heel spijtig, in de eerste plaats voor hemzelf. Ik hoop dat hij snel kan terugkeren.”
Bekijk hieronder het pijnlijke moment bij Van der Poel.
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Waarom zoenen gezond is: ‘Bij een zoen gaan 1 miljard bacteriën van de ene naar de andere mond’
Vandaag is het Wereld Kusdag. Gezondheidsjournalist Tijn Elferink schreef het boek Kusje erop, de waarheid achter 70 gezondheidsmythes. Wat is er waar van: ‘zoen in het rond, dan word je gezond?’ -
Wat Twentse wielercoryfeeën zeggen over Dumoulin
-
Giro d'Italia
Ciccone soleert bergop naar fraaie zege, aanvalslust Bouwman beloond met bergtrui
Giulio Ciccone heeft de lastige vijftiende etappe in de Giro d’Italia gewonnen. De Italiaan van Trek-Segafredo was bergop met afstand de sterkste van een grote kopgroep, waarin aanvankelijk maar liefst acht Nederlanders zaten. De aanvalslust van Koen Bouwman wordt beloond met de blauwe bergtrui, die hij overneemt van Diego Rosa. -
Biniam Girmay verslaat Mathieu van der Poel in prachtige sprint en schrijft wielerhistorie in de Giro d’Italia
Biniam Girmay heeft de tiende etappe in de Giro d’Italia gewonnen. In een sprint was hij na een etappe over 194 kilometer van Pescara naar Jesi net iets sneller dan Mathieu van der Poel. Girmay schrijft net als zo'n vijftig dagen geleden geschiedenis. -
Dit is wat bruidsparen dit jaar gemiddeld uitgeven aan hun huwelijk
Gemiddeld geven bruidsparen dit jaar ruim 16.000 euro uit aan hun huwelijk. Dat is 2000 euro meer dan voor corona. We hebben weer zin in een feestje, maar: trouwen is ook duurder geworden. Leveranciers worden steeds vaker gedwongen de gestegen kosten door te berekenen.
-
PREMIUMmet video
Tussenbalans Giro: Kelderman en Dumoulin vallen weg, Van der Poel langer dan ooit op de fiets
Na negen etappes is de Giro vandaag toe aan de eerste echte rustdag. Een voorlopige tussenstand in drie thema’s plus een kort vooruitblik. -
WhatsApp wil laten verbergen of je online bent
Een nieuwe functie in WhatsApp moet het mogelijk maken je online status te verbergen, zodat vrienden niet kunnen zien of je de app open hebt staan. -
Met video
Tom Dumoulin neemt ‘wraak’ op rozetruidrager voor actie richting Sam Oomen
Een opmerkelijk beeld in de tiende etappe van de Giro d’Italia. Tom Dumoulin dreigde - met een knipoog - wraak te nemen op rozetruidrager Juan Pedro López voor een incident van zondag.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer