Ook in Haaksbergen zijn de winkels weer open: ‘Voor veel ondernemers moet ergste nog komen’
HAAKSBERGEN - Ook in Haaksbergen blije gezichten in het centrum, zowel op straat als in de winkels. Bij modewinkel Jurk in de Spoorstraat rinkelt de kassa als vanouds op zaterdag. „Gelukkig. Eerlijk gezegd had ik niet verwacht dat winkelen zonder afspraak vandaag al meteen mogelijk zou zijn.”
Voor onderneemster Karin Bauhuis van modewinkel Jurk had het ook niet langer had moeten duren. „Tuurlijk zijn de mensen blij dat ze normaal een winkel binnen kunnen stappen. Maar voor veel detaillisten moet het ergste nog komen.” Bauhuis kreeg uitgerekend vandaag een mail over nieuwe aanvoer. Met de rekening bijgevoegd. „Dan schrik je wel even. Maar je zult moeten betalen, want ook bij leveranciers is de rek eruit. Ook zij moeten inkopen én betalen.”
Op de Markt hebben Geerlof Kanis en zijn zus Diane een coffee to go uitgestald. Gratis. Als uitbaters van het Grand Café Centraal op deze plek mogen zij nog niet open met hun zaak. „Hadden we ook niet verwacht. Dit is wel een dag dat je weer iets van je kunt laten horen als horecaondernemer.”
Geïmproviseerd koffiehoekje
De wijze waarop horecaondernemers een statement maken wordt vandaag in over het algemeen gedoogd. Ook Eetcafé Zeezicht een stuk verderop heeft het gezellig gemaakt voor de deur. Bij broer en zus Kanis stoppen voorbijgangers bij het geïmproviseerde koffiehoekje op het marktplein. Het gaat maar over één ding: de coronapandemie.
Terug de in Molenstraat laten klanten de kassa ook bij Blush Mode flink rinkelen. De twee medewerkers staan in de modus ‘vrolijk’. ‘Bedankt, daag!’, klinkt het om de haverklap. Bij de buren van juwelierswinkel Mucci hoor je ze evenmin klagen. „Lekker hoor dat we weer beetje normaal kunnen doen.”
‘Direct les in sportschool gereserveerd’
Terug bij Jurk damesmode snuffelt Monika de Groot tussen de kledingrekken. Ze werkt in sportschool USA en is vandaag dubbelblij. „Ook de sportscholen mogen open en maandag mag ik weer naar het werk. Leden hebben veel te lang moeten wachten. Ze stonden te springen om weer te sporten en reserveerden vandaag meteen een plekje in hun les. Eindelijk.”
We hebben zelfs een cadeautje van een klant gekregen. Zo mooi dat iemand jou op deze manier een hart onder de riem steekt
Bij de ‘cofee to go’ op de Markt breidt het gezelschap zich uit. „Horecazaken kunnen open”, verzekert Kanis. En dan bedoelt hij hele horeca. En niet tot 17.00 uur. „Zinloos. Dan kun je beter helemaal dicht blijven, is zijn ervaring. „Hou een eindtijd van 22.30 uur aan, terwijl je vanaf 21.00 geen nieuwe gasten toelaat. Dan hoef je niemand te manen om een beetje op te schieten en hangen ze elkaar in de cafés ook niet tot diep in de nacht om de nek. Diane: „Je voorkomt bovendien het hoppen van de ene naar de andere plek. En iedereen verdient tenminste weer een beetje geld om verder te kunnen.”
Creatief ondernemen
Erik de Just van Foto Vaarhorst is de gedwongen sluiting doorgekomen met het overzetten van films op digitale dragers als usb-stick, DVD of externe harde schijf. „Dat wordt dan ineens een belangrijke bron van inkomsten. Vlak voor de feestdagen ging de boel op slot. In de winkel hebben we tot vandaag niets meer verkocht.”
Om de hoek in de Blankenburg is Marion Koederink van de lederwarenwinkel en paardensportspecialist al even opgelucht. „We hebben zelfs een cadeautje gekregen van een klant. Zo mooi dat iemand jou op deze manier een hart onder de riem steekt.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Parochiehuis Glanerbrug heeft grondige opknapbeurt en meer sfeer nodig voor kerkelijke vieringen
De kerk in Glanerbrug wordt verkocht en het parochiehuis opgeknapt, zodat er vieringen gehouden kunnen worden, werd begin dit jaar besloten. Maar wat gebeurt er met de beelden in de kerk en de waardevolle ramen? En hoe wordt het parochiehuis geschikt gemaakt voor de toekomst?Glanerbrug -
indebuurt.nl
Enschedese straatmuzikant Martijn: 'Muziek maakt het leven een stukje mooier'
Iedereen heeft hem wel eens gezien, maar bijna niemand weet wie hij echt is. Met zijn zwarte zonnebril, volgeplakte gitaar en geblokte bloesje valt hij lekker op in het Enschedese straatbeeld. Bijna elke dag verblijdt hij voorbijgangers met zijn muziek. Van vrolijk tot droevig of juist melancholische muziek, veel country en soms blues. Maar wie is de man achter deze flitsende verschijning?Enschede -
PREMIUMEnergie1
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
Almelose boekhouders zijn er uit voor 2022: Er is dik 26 miljoen over
Goed nieuws uit Almelo. De gemeente heeft vorig jaar 26,4 miljoen euro overgehouden. Wethouder Arjen Maathuis is er uiteraard blij mee maar wil niet te hard juichen. „Het is een mooi extra buffertje maar voor de periode na 2026 is er nog steeds een structureel gat. En daar zullen we het toch over moeten hebben.”Almelo
-
PREMIUMMet poll
‘Moordpand’ wacht metamorfose: frisse uitstraling huurwoningen moet luguber verleden uitwissen
Vergelijk de twee illustraties met elkaar en de zichtbare herinnering aan het gruwelijke misdrijf verdwijnt meteen. De verbouwing van het pand in de Van Leeuwenhoekstraat in Enschede, bekend van de viervoudige moord in 2018, moet nog dit jaar leiden tot de oplevering van drie frisse en duurzame huurwoningen. „Dit wordt een aanwinst voor de wijk.”Enschede -
-
-
PREMIUM
60-jarig bruidspaar Hetty en Bennie doet elke avond samen de afwas: ‘We zetten gezellige Egerländer-muziek op en dan is het zo gepiept’
Het Buurser school- & volksfeest is al sinds 1898 dé plek waar de jongens en meiden uit het kerkdorp elkaar treffen. Ook Hetty Nijhuis (80) en Bennie ter Huurne (83) kregen het ‘aan’ op het zomerfeest. Deze woensdag zijn ze 60 jaar getrouwd.Buurse -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk.