Deze mannen uit Nijverdal zijn 75, maar voetballen nog volop: Reden voor een 'eerder vermakelijke dan goede' huldigingswedstrijd
NIJVERDAL - Voetballen doen ze al hun hele leven en als het aan Henk Lentelink en Paul Soeverijn ligt, blijft dat voorlopig ook nog wel even zo. Om hun leven vol voetbal te vieren, speelden de 75-jarigen zondagmiddag een huldigingswedstrijd.
Echt sensationeel was de wedstrijd niet tussen de veteranenteams 1 en 2 van voetbalvereniging De Zweef. Eerder vermakelijk, zoals één van de toeschouwers de wedstrijd benoemde. Spannend hoefde de wedstrijd ook niet te zijn voor Lentelink en Soeverijn, want het ging ze niet om de knikkers, maar om het spel. Het is misschien juist wel daarom dat ze hun hele leven lang al voetballen.
Ik heb nog nooit een rode of gele kaart gehad. Paul maar één gele
Lentelink en Soeverijn trainen twee keer in de week en op zondag spelen ze met hun team iedere week een wedstrijd in de veteranencompetitie van de KNVB. Een hele prestatie op hun leeftijd, maar zelf zijn ze er niet echt van onder de indruk. Dankbaar zijn ze wel, dat ze het nog altijd kunnen volhouden en nooit ernstige blessures hebben opgelopen.
Niet vooraan in de polonaise
„Ik ben al vanaf mijn achtste jaar lid van De Zweef”, vertelt Soeverijn. „Sporten heb ik mijn hele leven al gedaan. Eigenlijk ben ik elke dag wel druk met sport, want tennissen doe ik ook nog. Maar voetbal blijft toch mijn favoriet, ik hou van het spel en van de intensiteit.” Hij houdt ook van de gezelligheid, hoewel een verdiend biertje na afloop van de wedstrijd er niet in zit voor hem. „Alcohol drinken heb ik nooit gedaan, doe mij maar liever een glaasje fris.”
„Je loopt inderdaad niet vooraan in de polonaise,” reageert Lentelink met een lach. „Zelf drink ik trouwens ook weinig alcohol. Ik drink wel eens een biertje, maar altijd met mate. We komen hier toch voornamelijk om te voetballen.
Nooit een gele of rode kaart
Lentelink is met zijn 75 jaar het oudst spelende lid van De Zweef. Hij heeft al bij verschillende verenigingen gevoetbald en is nu tien jaar lid van de Nijverdalse voetbalclub. „Het gaat me voornamelijk ook om het spelletje. Want echte duels ga ik niet aan, ik heb nog nooit een rode of gele kaart gehad. Net als Paul trouwens, hij heeft in zijn hele voetbalcarrière maar één gele kaart gehad.”
„Blijven sporten en bewegen is zo belangrijk,” benadrukt Lentelink. „Ik heb een open hartoperatie gehad, maar daar was ik zo weer bovenop. Dat had alles te maken met een goede conditie.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMUit in de regio
Introdans pakt uit met Carmen voor hele familie
Grootschalige familievoorstellingen als Carmen die al je zintuigen prikkelen: het is het nieuwe hoofdstuk waarmee Introdans publiek op onconventionele wijze betrekt bij danskunst. Dans zien, horen, voelen, proeven en zelfs ruiken. -
Fietser gewond naar ziekenhuis na ongeval in Nijverdal
NIJVERDAL - Een fietser is donderdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding met een auto in Nijverdal. Het ongeluk gebeurde op de rotonde van de Helmkruidlaan met de Baron Van Sternbachlaan. -
Rechtbank verklaart twee Twentse bedrijven failliet
HENGELO/HELLENDOORN - De rechtbank heeft twee Twentse bedrijven in de bouw- en energiesector failliet verklaard. Het gaat om Metselwerk Oost in Hengelo en Prior247 in Hulsen, gemeente Hellendoorn. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
PREMIUM
Drie jaar na de brexit: hoe kijken bedrijven in Oost-Nederland daarop terug?
De brexit is drie jaar later voor de meeste bedrijven in Oost-Nederland die zaken doen met het Verenigd Koninkrijk nog maar een kras op de spiegel.
-
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
-
-
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
PREMIUM
De Riet in Almelo huivert van dodelijk drama op spoor: ‘Dit kan enorme impact hebben op omstanders’
ALMELO - Zelfdoding op het spoor. In de berichtgeving daarover zijn media terughoudend. De verslaggeving beperkt zich vaak tot het nieuws dat het treinverkeer is stilgelegd na aanrijding met een persoon. Einde bericht. Tenzij het drama grote impact heeft op de directe omgeving. Zoals woensdag tijdens de avondspits op station Almelo de Riet. Een man kwam om het leven.