Snel 1.000 extra huizen in gemeente Hellendoorn; vooral aandacht voor starters en middenklasse
NIJVERDAL - De komende jaren moeten tenminste duizend extra huizen worden gebouwd om het tekort aan (betaalbare) woonruimte in de gemeente Hellendoorn op te lossen. De nieuwe coalitie wil minimaal de helft daarvan beschikbaar stellen aan mensen, die sociaal en/of economisch aan deze gemeente zijn gebonden.
Lokaal Hellendoorn, VVD en GroenLinks presenteerden maandagavond in de raad hun akkoord op hoofdlijnen. Het Helder(s) Akkoord is hun bestuurlijke leidraad voor de komende vier jaar, waarin volgens de opstellers alle ruimte is voor anderen om hun inbreng te hebben bij de uitwerking daarvan.
De andere politieke partijen in de gemeenteraad, inwoners, maatschappelijke organisaties en ondernemers worden nadrukkelijk opgeroepen samen te werken aan een mooie toekomst van Hellendoorn. Want zo schrijft de nieuwe coalitie: ‘Hellendoorn maken we met elkaar!’.
Grond kopen
Het nieuwe college wil deze raadsperiode niet alleen werken aan alle voorbereidingen van het bouwen van al die extra woningen, maar vindt dat dan ook al moet zijn begonnen met de uitvoering van de nieuwbouwplannen. Er moet per kern of dorp in samenspraak met de bewoners worden bepaald waar in de (nabije) toekomst het beste kan worden gebouwd of verbouwd. De gemeente moet weer actief gronden gaan verwerven, die hiervoor nodig zijn.
Minimaal 50% van de woningen is voor inwoners, die binding hebben met onze gemeente
Betaalbare woonruimte
Bij de nieuwbouwplannen moet terdege rekening worden gehouden met (het behoud van) het cultuur-historisch karakter van een dorp. Ze moeten goed passen in de omgeving en daarbij vormen de toegestane bouwhoogtes in de bestemmingsplannen het uitgangspunt. Waar mogelijk en wenselijk worden leegstaande panden verbouwd tot woningen.
De bouw van betaalbare (huur)woningen voor starters en middeninkomens krijgt extra aandacht evenals de bouw van passende woonruimte voor ouderen, die niet langer zelfstandig kunnen wonen. En om de lijntjes zo kort mogelijk te houden krijgen wijken, kernen en dorpen niet alleen hun eigen wethouder, maar ook eigen ambtenaren toegewezen.
Voorzichtige koers
De nieuwe coalitie geeft aan een voorzichtig financieel beleid te gaan voeren „We geven niet meer geld uit dan er binnenkomt.” Deze koers wordt ingegeven door de verwachting dat de rijksoverheid op termijn gaat bezuinigen vanwege al die extra uitgaven door de oorlog in Oekraïne, energieschaarste, hoge inflatie en de stijgende prijzen.
Dat betekent ook dat de gemeenten op termijn minder geld van het rijk krijgen. Hellendoorn houdt bovendien rekening met extra uitgaven aan energiemaatregelen en vluchtelingenbeleid. „Ondanks al die onzekerheden streven we naar zo laag mogelijke gemeentelijke belastingen, passend bij ons voorzieningenniveau.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Aanpakken van wegen kost Hellendoorn in 2022 bijna miljoen euro
NIJVERDAL - Hellendoorn trekt dit jaar 925.000 euro uit voor het wegonderhoud in deze gemeente. Een noodzakelijke investering om de verkeersveiligheid te kunnen garanderen en bereikbaarheid van Nijverdal, Hellendoorn en andere kernen te verbeteren. -
PREMIUM
Goedkoper op vakantie met een hybride die sneller laadt? Zo (on)zinnig is dat
Steeds meer plug-in hybrides hebben een CCS-laadpoort, waarmee je tussendoor sneller kunt laden en – in theorie – veel meer op stroom kunt rijden. Kun je daarmee echt brandstof (en geld) besparen door onderweg zoveel mogelijk te ‘stekkeren’? We nemen de proef op de som richting Zuid-Frankrijk. -
PREMIUM
Droom komt uit voor dj Mike Gerritsen uit Borculo: ‘Hele zomer een feestje bouwen op Mallorca!’
BORCULO/RIJSSEN - Een zomer lang ’s avonds en ’s nachts feestjes bouwen als disc-jockey. En overdag genieten van zon en strand op Mallorca. Voor dj Mike Gerritsen (24) komt een droom uit. „Ik wilde altijd al van mijn hobby mijn beroep maken.” -
Waarom je niet te hard moet werken voor je op vakantie gaat
Gedragspsycholoog Chantal van der Leest bekijkt onze gedragingen op de werkvloer: wie of wat bepaalt onze dagelijkse beslissingen? Vandaag: voorpret. -
Verkeerde editie van Tubantia in de bus? Lees hier (gratis) de volledige krant
Op diverse plekken in Twente en de Achterhoek is vrijdag helaas niet de juiste editie van de Twentsche Courant Tubantia op de deurmat beland.
-
Landskampioen Het Ravijn gehuldigd in Hellendoorn, burgemeester kan geluk niet op: ‘Wij zijn de sportgemeente’
HELLENDOORN/NIJVERDAL - De mannen van Het Ravijn zijn vrijdagavond gehuldigd in het Huis van Cultuur en Bestuur in Hellendoorn voor hun bijzondere prestatie. De waterpoloërs werd en op 29 mei voor het eerst in de clubgeschiedenis landskampioen. -
Energierekening
Ruud is van de variabele contracten: ‘Met de huidige energieprijzen pakt dat wat minder uit’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ruud Koot (60) uit Amersfoort. -
PREMIUMMAde in Twente
Broeze: mannen van staal uit Nijverdal die van moeilijk houden: ‘Offertes zijn in principe dagprijzen nu’
Bedrijf: Broeze, Nijverdal Activiteit: bouw complexe staalconstructies Opgericht: 1922 Omzet 2022: 8 miljoen euro Werknemers: 35