Agente aangedaan na dodelijk ongeval in Hengelo: 'Ik zei het met trillende stem'
HENGELO - Op donderdag 25 juni vindt er omstreeks 15.00 uur een ernstig ongeval plaats in Hengelo. Een motorrijder raakt zwaar gewond nadat hij in botsing komt met een bestelbus. Politieagente Monique Bloo deelt enkele maanden later haar ingrijpende verhaal. Zij moest de familie van het slachtoffer het slechte nieuws brengen.
"Met gemengde gevoelens ga ik samen met een collega naar de woning", vertelt Bloo. "De vrouw van de man doet open en wij komen direct ter zake. We zeggen dat haar man een zwaar motorongeluk heeft gehad. Of ze met ons mee wil gaan naar het ziekenhuis. In de woning zijn op dat moment nog een dochter aanwezig en de kapster, een vriendin van de familie."
"De dochter valt haar moeder huilend in de armen, wetende dat het niet goed gaat met papa. De kapster blijft samen met de dochter thuis om daar haar broertje en zusje op te wachten die nog op school zijn. De vrouw stapt bij ons in de auto, nog niet goed beseffend wat er precies gaande is met haar man en hoe ernstig het is. Ik probeer haar zo goed mogelijk bij te praten. Ook ik heb geen idee hoe de toestand van haar man is op dat moment. Zorgwekkend, dat weten we wel."
Met trillende stem vertel ik dat het niet goed gaat met hun papa en dat we ze naar het ziekenhuis brengen
"In het ziekenhuis gaan wij direct naar de spoedeisende hulp. Een trauma-arts vertelt ons dat haar man geopereerd moet worden, de kans van slagen is klein. De vrouw wordt naar een familiekamer gebracht en wij gaan weer terug naar de woning waar we worden opgewacht door twee collega’s. Die vertellen dat de ouders van de man zo snel mogelijk door de collega’s uit Deventer naar de woning worden gebracht."
Spoedrit
Enkele uren later krijgt de politieagente een telefoontje. "Het gaat niet goed met de man en het gezin moet zo snel mogelijk naar het ziekenhuis komen. De kinderen zijn buiten aan het spelen. De jongen fietst doelloos rond op zijn crossfiets. Ik roep de kinderen bij me, met trillende stem vertel ik dat het niet goed gaat met hun papa en dat we ze naar het ziekenhuis brengen. De collega’s arriveren met de ouders van het slachtoffer."
"We vertrekken met de dienstvoertuigen vanaf de woning richting het ziekenhuis in Enschede. Bij de afrit naar Rijssen staan collega’s van Twente ons op te wachten om het vervoer van ons over te nemen, met twee dienstauto’s en de blauwe zwaailampen aan. De gezinsleden stappen over in de andere voertuigen. Omwonenden en voorbijgangers hebben in de gaten hoe ernstig het is. De verkeerslichten springen op groen maar alle auto’s wachten tot de politieauto’s met het gezin zijn vertrokken."
Rouwstoet
Nog diezelfde avond overlijdt de man in het bijzijn van zijn vrouw, kinderen en andere familieleden. "Enige tijd later bezoeken we het gezin. We krijgen foto’s te zien van de rouwstoet met veel motoren. Het slachtoffer was een fervent motorrijder. Op de voorste motor rijdt de zoon van het slachtoffer mee, de helm van zijn vader draagt hij bij zich."
Op de voorste motor rijdt de zoon van het slachtoffer mee, de helm van zijn vader draagt hij bij zich
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Hengelo weet inhaalslag met parkeerplaatsen voor invaliden nog niet te maken
HENGELO - Het gaat nog niet heel hard met de inhaalslag van Hengelo op het gebied van invalidenparkeerplaatsen. Dat constateert de Cliëntenraad Minima & WMO. De raad roept mensen op om zich bij haar te melden als ze ook al heel lang op het afhandelen van hun aanvraag wachten. -
Betere kwaliteit van leven voor patiënten met Punt voor Parkinson Hengelo
HENGELO - Met het doorprikken van een ballon door twee Parkinson-patiënten is maandagmiddag Punt voor Parkinson in het Hengelose Borsthuis geopend. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
PREMIUM
Matthijs uit Almelo en Berend uit Wierden doen op zolder hun eindexamen; Dit zijn de andere bijzondere manieren om het felbegeerde diploma te halen
Een gebroken arm, bijna blind of dyslexie. Dat maakt het examen voor sommige middelbare scholieren nog lastiger. Voor hen komt er extra veel bij kijken om het felbegeerde diploma in de wacht te slepen. „In het belang van het kind doe je zoveel mogelijk.” -
PREMIUM
Temperatuur richting 30 graden, maar buitenbad Twentebad Hengelo blijft voorlopig dicht
HENGELO - Slecht nieuws voor liefhebbers van zon en zwemmen. De thermometer tikt binnenkort mogelijk de dertig graden aan. Maar het buitenbad van het Twentebad blijft dicht.
-
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
PREMIUMMet video
De bijzondere kunst van Wynand (61) uit Hengelo: ‘Ik heb dit ook naar minister Grapperhaus gestuurd’
HENGELO - Anderhalf jaar geleden kon minister Grapperhaus zich op zijn bruiloft niet aan de door hemzelf gepredikte anderhalve meter afstand houden. Het leverde hem, naast bakken vol kritiek, ook een merkwaardig cadeau op. Van een bijzondere kunstenaar uit Hengelo, wiens werk nu te zien is op de Art Brut Biennale. „Ik kreeg een boek met een handgeschreven voorwoord terug, als bedankje.” -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim.
In samenwerking met indebuurt Hengelo