College Hengelo wil snel internet in buitengebied
HENGELO Stichting TwenteGlas, die bewoners in buitengebieden vertegenwoordigt, overlegt met Glasvezel Buitenaf over de aansluiting op het glasvezelnet onder meer in Woolde en Weusthag. Dat schrijft het college van b en w in antwoord op schriftelijke vragen van CDA-gemeenteraadslid Bernadette Morskieft.
Het college volgt dit overleg nauwgezet en gaat ervan uit dat dit leidt tot een passende oplossing. „Het college verleent waar mogelijk vanuit haar taken en bevoegdheden medewerking aan deze oplossing.”
Woolde en Weusthag bleven eerder buiten beeld bij Glasvezel Buitenaf toen de interesse werd gepeild voor de aansluiting op glasvezel in de buitengebieden van Hengelo, Haaksbergen, Enschede en Losser. Deze gebieden staan niet op de huidige uitvoeringsplanning van Glasvezel Buitenaf om aangesloten te worden op glasvezel. Volgens Glasvezel Buitenaf is in Woolde en Weusthag maatwerk nodig.
Het college vindt het van belang dat alle inwoners van Hengelo kunnen beschikken over snel internet. „Wij hebben richting Glasvezel Buitenaf steeds aangegeven dat ook de bewoners van de gebieden Woolde en Weusthag een redelijk aanbod moeten krijgen voor de aansluiting op een breedbandnetwerk.”
Het college ziet verder voor zichzelf geen rol hierin weggelegd. „Het initiatief voor aansluiting hoort bij de marktpartijen te liggen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spectaculaire aanhouding op Scholeneiland Hengelo
HENGELO - Verschillende leerlingen van scholen op Scholeneiland zaten maandagmorgen eerste rang bij een spectaculaire aanhouding. -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
PREMIUM
Hengeloërs krijgen taakstraffen voor uitgaansgeweld: ‘Stel je voor dat hij anders terechtkwam en was overleden’
HENGELO/ALMELO - Twee jonge Hengeloërs, van 24 en 21 jaar, zijn door de politierechter in Almelo veroordeeld tot een werkstraf van 100 uur waarvan de helft voorwaardelijk. De politierechter acht bewezen dat beiden een aandeel hadden in een flinke knokpartij, vorig jaar in de nacht van 3 op 4 juli. -
PREMIUM
Vrouwen in de meerderheid in nieuw college in Hengelo
HENGELO - Vijf wethouders van BurgerBelangen, VVD, D66, CDA en PvdA vormen het nieuwe college van B en W van Hengelo. Dat wordt vandaag (woensdag) bekendgemaakt door Stefan Kuks, informateur en later formateur.
-
PREMIUMNieuwsupdate
Wat een week: niet ‘Springen Nondeju’ in Hengevelde, noch in het buitenbad van Hengelo
HENGELO/GOOR/BORNE - We wijnen, geinen, bieren en gieren wat af de komende tijd. We halen massaal de schade in of pakken mee wat we kunnen voordat het rotvirus ons weer lam legt. Alles kan! Behalve een middagje naar het buitenbad in Hengelo. En kent u die van de Snollebollekes? Precies! Dat en meer perikelen in de afgelopen week rond evenementen. -
PREMIUM
Hatsa: BAM! Festival is terug in Hengelo, met humor: ‘Dit wordt de beste editie in jaren’
HENGELO - ‘De beste editie in jaren’. Zo wordt het BAM! Festival van 2022 op komische wijze aangekondigd. „Geen woord van gelogen”, zegt voorzitter Thijmen de Groot van het gratis festival, dat vrijdag en zaterdag op de rol staat in het Prins Bernhardplantsoen. -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt?
In samenwerking met indebuurt Hengelo