Gelukkigste stoepje van Hengelo leidt Wouter Munsterman naar benoeming tot stadsdichter
HENGELO - Hengelo krijgt met Wouter Munsterman een muzikale stadsdichter. De 42-jarige pianist en pianoleraar, bij onder meer muziekschool Oyfo, wordt per 1 december de opvolger van Hettie Franken. Munsterman was de enige kandidaat, maar volgens de jury wel een goede.
De nieuwe stadsdichter wordt vrijdag 5 november, voor de duur van twee jaar, geïnstalleerd in de Hengelose bibliotheek. Dat zou eigenlijk een finaleronde moeten worden tussen drie genomineerden, maar uiteindelijk was Munsterman de enige die solliciteerde naar de ere-titel.
Het gelukkigste stoepje van Hengelo
Maar hij maakte op de jury, bestaande uit Gijs Eijsink (voorzitter), Ankie Wiegerink en Berto Mulder, wel direct indruk met zijn gedicht over ‘het gelukkigste stoepje van Hengelo’. Dat is volgens Munsterman die van ijssalon Van der Poel aan de Bornsestraat. Waar ondanks alle haast elders in de stad ‘mens en moment lijken stilgevallen/ van de wereld, zorgen, tijd/ een generaal pardon/ van 2 bolletjes lang.’
Behalve bij Oyfo, is Munsterman ook werkzaam bij het ArtEZ-conservatorium. Als dichter deed hij mee met diverse Hengelose projecten. Zoals Kleurrijk Hengelo, waarbij posters met foto’s en een bijpassend gedicht zijn geëxposeerd op de ramen van de bibliotheek. Hij kwam ook al twee keer eerder een heel eind in de verkiezing tot stadsdichter. In 2014 zat hij zelfs bij de laatste drie.
Trotse drager van de speld
De benoeming van een nieuwe stadsdichter wordt formeel bekrachtigd door burgemeester en wethouders van Hengelo. Stichting Hengelo Leest is de organisatie van de verkiezing en ondersteunt de stadsdichter tijdens dienst ‘bewind’.
Wethouder Bas van Wakeren spelt Munsterman op vrijdag 5 november de stadsdichtersspeld op. De bijeenkomst in de bibliotheek aan de Beursstraat begint om 20.00 u en is vrij toegankelijk. Bezoekers dienen zich wel aan te melden via de bibliotheek.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
In de nacompetitie heeft Twenthe Goor alles te verliezen: ‘Deze club hoort in de vierde klasse’
Goor -
PREMIUM
Hoeveel zoet eet jij? Een week geen toegevoegde suiker kan wel 99 suikerklontjes schelen
In koekjes, chocolade en frisdrank, maar ook in pastasaus: toegevoegde suiker zit in meer producten dan je zou verwachten. Zo eten we onbewust (veel) meer suiker dan we zelf inschatten. Met de Nationale Suiker Challenge (5 t/m 11 juni) daagt het Diabetes Fonds alle Nederlanders uit om een week lang geen toegevoegde suikers te eten. Hoe pak je dat aan, en hoe houd je dat als echte zoetekauw vol? -
PREMIUM
'Hoewel ik duizend keer mijn excuses heb gemaakt voor mijn slippertje, blijft mijn vrouw boos’
Vreemdgaan gebeurt overal. Maar sommigen komen sneller in de verleiding dan anderen. Als artiest heb je het vaker voor het uitkiezen. Maar ook en vooral juist dan geldt: bezint eer ge begint, zegt Debby Gerritsen deze week tegen Teun. -
indebuurt.nl
Verhuurd! Dit restaurant opent in het oude pand van Kolsté op de Markt
Een nieuwe huurder voor de voormalige lunchroom op de Markt! De vergunning voor het terras is binnen en de verbouwingen zijn in volle gang. Benieuwd voor welke gerechten je binnenkort aanschuift? Je leest het hier. -
PREMIUMhuisarts vertelt
Niet zelden ga ik op zoek naar gevonden voorwerpen in de vagina
Een patiënt komt in paniek de spreekkamer van huisarts Rutger Verhoeff binnen. Het condoom is kwijt en zou nog in haar vagina moeten zitten. Hij schrijft erover in de rubriek Huisarts Vertelt.
-
PREMIUMBeschouwing | Met video
FC Twente speelde sinds de tijden van Preud’homme niet zo aantrekkelijk meer
Enschede -
-
-
PREMIUM
Rutte onbekend met kanaaldrama? Verbaast niet
Wanneer is iets landelijk nieuws? Natuurlijk hangt het van veel factoren af - goed geantwoord. De vraag zal nooit definitief worden beantwoord. Toch valt er veel uit af te leiden, met name als het gaat om de regio. Zijn de feiten van hier bekend bij de politiek in Den Haag en de media daar? Je hoort wel dat Twente een calimerocomplex heeft, omdat het is alsof wat hier leeft elders onbekend is of onbelangrijk wordt gevonden.Enschede -
PREMIUM
Twee maanden cel voor Enschedeër W. (47) na inbraak en diefstal hond van ex-vriendin
Arthur W. (47) uit Enschede kreeg maandag twee maanden cel, omdat hij de hond van zijn ex meenam bij een inbraak in haar woning. Én hij heeft nog dertig dagen cel openstaan. Die moet-ie uitzitten.Enschede