Hengelose winnaar Lezerstour neemt vriendin mee uit eten: ‘Waren voor haar geen leuke weken’
HENGELO - Hij wist niet wat hem overkwam. Nadat duidelijk was dat hij zegevierde in de Lezerstour van De Twentsche Courant Tubantia, kreeg Sander Hoek in no-time zeventig tot tachtig berichtjes binnen. En op z’n werk werd hij maandagmorgen met applaus begroet.
Delen per e-mail
De Hengeloër geeft het ruiterlijk toe: van werken is het een dag na het veiligstellen van zijn eindzege in de Lezerstour niet echt gekomen. „Ik ben vooral druk met het beantwoorden van mailtjes en appjes”, zegt de commercieel medewerker binnendienst van Van Heck Badkamers in Borne.
’s Ochtends is Sander Hoek dan al met applaus onthaald op zijn werk. „De collega’s hadden zondagavond al meegekregen dat ik had gewonnen. Dat was leuk binnenkomen.”
Flink gevierd
Hij keek de ontknoping van de Tour de France thuis met zijn vriendin Anouk Ensink. Er was bij het ingaan van de laatste etappe nog een scenario denkbaar dat de toenmalige nummer twee van de Lezerstour Hoek zou passeren. Dan moesten de Noorse sprinter Alexander Kristoff en de Belg Greg van Avermaet hoog eindigen in de slotrit. Laatstgenoemde demarreerde zowaar in de laatste kilometers.
Hoek: „Ik zei meteen tegen mijn vriendin: ‘Die pakken ze terug. Die gaat het niet redden’. Vervolgens keek ik alleen maar of ik Kristoff ergens zag. Ik lette alleen op hem. Maar ik zag hem niet vooraan. Toen wist ik dat ik gewonnen had.”
En dat werd meteen flink gevierd. „Ik had ’s middags op een tennistoernooi al wat biertjes gedronken, maar heb na mijn zege nog wel even drie of vier weizen naar binnengewerkt. Ik heb in ieder geval heerlijk geslapen!”
Hoofdprijs
Hoek wint een Merida Scultura 400-wielrenfiets van 1.299 euro. „Dan is de stap klein om ook zelf te gaan fietsen. Vrienden van mij doen dat al.”
Met alle prijswinnaars - de top 20 van het eindklassement - wordt de komende dagen of weken contact opgenomen. Bijna was Hoek met zijn puntentotaal van 6.520 de beste wielervoorspeller van heel Nederland. Maar ene Aartje de Leeuw haalde bij het spel van collega-krant AD 6.589 punten.
Het mag de pret niet drukken. Maandagavond nam de Hengeloër zijn vriendin mee uit eten. „Dat heeft ze wel verdiend, want de afgelopen weken waren voor haar niet leuk. Ik kon nergens anders over praten dan over de Tour en mijn kansen in de Lezerstour.”
Nu heeft hij weer tijd voor haar. Hoewel!? Hij heeft straks ook een fiets om zelf te wielrennen...
Verder in het nieuws
-
PREMIUM
Video Jorick uit Hengelo volgt zijn passie:‘’Altijd al een eigen skateboard willen bedrukken‘’
HENGELO - Toen Jorick Krooshof (31) als tiener voor het eerst een skatewinkel inliep, was hij meteen verkocht. Nu maakt hij ontwerpen voor skateboards en albumhoezen en heeft hij zijn eigen kledingmerk. „Het was altijd al een droom om een eigen skateboard te bedrukken. Dat is inmiddels wel gelukt.” -
PREMIUM
Ware revolutie, ook hier in Hengelo
Wil de laatste zondagvoetballer het licht uit doen? -
PREMIUM
Zelf je kerstboom omzagen? Dat kan in Deurningen: ‘Het zijn nogal flinke joekels’
DEURNINGEN - Terwijl de regen gestaag neerdaalt op het bosje vol sparren, dwalen belangstellenden taxerend rond, op zoek naar een geschikt exemplaar dat de komende weken het sfeervolle middelpunt van de huiskamer moet worden. „Het zijn nogal flinke joekels.” -
PREMIUM
Hoppmann verhuist van Hengelo naar Oldenzaal: ‘We waren er snel uit’
OLDENZAAL/HENGELO - Het Hengelose bedrijf Hoppmann verhuist per 1 februari 2020 van Hengelo naar Oldenzaal. Daar neemt het bedrijf in automatiseringstechnieken met bijna 50 werknemers z’n intrek in het pand van de voormalige drukkerij Verhaag aan de Zutphenstraat op bedrijventerrein Jufferbeek. -
Hengeloos kunstprotest komt uit vele hoeken
Kunstenares Guusje Beverdam heeft woensdagavond in de outfit van ‘t Wiefie, een creatie waarvan ze ook een kunstwerk maakte dat op de hoek Enschedesestraat-Beursstraat staat, wethouder Bas van Wakeren de petitie ‘Hengelo kan wel inpakken’ aangeboden met ruim 500 handtekeningen.
-
Politie waarschuwt voor in 'gaatjesboorders' in Hengelo
HENGELO - De politie waarschuwt bewoners van de Hasseler Es om extra aandacht te besteden aan het afsluiten van de woningen. Vorige maand is in één nacht drie keer ingebroken met de 'gatenboormethode'. Het meest recent zijn twee inbraken met behulp van een breekijzer. -
Vuurwerk, horeca en kerk in Hengeloos Peil
HENGELO - Waarom wijst Hengelo nog geen vuurwerkvrije zones aan? Gaan detailhandel en horeca vaker samen? Wat gebeurt er op de plek van de afgebrande Teresakerk? Deze onderwerpen maandag in Hengeloos Peil in Metropool. -
PREMIUM
vijf vragen Hoge noren verboden op Hengelose ijsbaan
HENGELO - Voorzitter Rob Berkhout van de evenementencommissie van de Stichting Centrumondernemers Hengelo (SCH) is opgeleid tot ijsmeester.
In samenwerking met indebuurt Hengelo